MOCHILEROS PICTURES

" SVĚT NA DOSAH " "POZNAT,ZAZNAMENAT,CHRÁNIT,POMÁHAT,PŘEDÁVAT..."

Odkazy

Masážní studio

masáže od Verči

Bankomaty VISA

načerpejte kartou

Best time to visit

kdy a kam vyrazit

Facebook

Mochileros Pictures

Foto Šárka

krásné fotografie

Foto Zuzana

svatební fotografie

Fotolab

internetová fotosběrna

Green Life

záchrana pralesa

Green Ways

něco pro zdraví

Letenky

levné letenky

Lonely Planet

baťůžkáři všech zemí

Ministerstvo zahr. věcí

užitečné informace

Moje podróże

kamarád Zbyszek

Nadační fond Inka

pomoc indiánským dětem

Očkování

očkování na cesty

Odtahová služba

pomoc na silnici i jinde

Počasí

předpověď počasí

Prime Time Video

nejen svatební video

Převodník měn

měnová kalkukačka

Suffer

punkrock band

UNESCO

světové dědictví

UNICEF

pomoc a práva dětem

Viabona

tělo a duše

Wikipedia

otevřená encyklopedie

Záchranná služba

jihočeská záchranka

RSS

RSS

Pomoc

humanitární pomoc

ADRA je mezinárodní humanitární organizace působící ve více než 120 zemích světa. ADRA už od roku 1956 pomáhá nejenom bezprostředně po katastrofách doma i v zahraničí, ale podporuje i dlouhodobé rozvojové programy, které mají za cíl pomoci ohroženým skupinám převzít kontrolu nad svými životy. ADRA pomáhá lidem bez rozdílu rasy, pohlaví, vyznání nebo náboženského přesvědčení.

ADRA Česká republika byla založena v roce 1992. Během dvou desetiletí své existence realizovala desítky humanitárních a rozvojových projektů v Evropě, Africe, Asii i např. na Haiti. V České republice ADRA realizuje vzdělávací program Prvák, jehož cílem je zvýšit informovanost dětí a mládeže o problematice rozvojových zemí a rozvojové spolupráce. Dále koordinuje dobrovolnická centra ve čtrnácti městech ČR, která se zaměřují na pomoc zdravotně postiženým a seniorům. V rámci humanitární organizace ADRA v ČR také působí psychosociální intervenční tým, který ve spolupráci se složkami Integrovaného záchranného systému pomáhá lidem zasaženým mimořádnou událostí.

• ADRA ČR spadá pod divizi ADRA Euro Africa Region: www.adra-eud.org
• Se vstupem do Evropské unie se v roce 2004 stala také členem ADRA EU: www.adra.eu

• ADRA ČR je zastoupená v národní české platformě organizací pro rozvojovou pomoc FoRS: www.fors.cz

• ADRA ČR je rovněž členem České klimatické koalice, jejíž snahou je vyvolat a vést veřejnou diskuzi o změnách klimatu a jejich dopadech, obzvláště pak v rozvojových zemích: www.zmenaklimatu.cz

• ADRA ČR se každoročně podílí na informační kampani Česko proti chudobě, jejímž cílem je zvýšit povědomí o problematice globální chudoby nejen u široké veřejnosti, ale i u státní správy a u českých politiků: www.ceskoprotichudobe.cz
Historie
V roce 1992 na základě vyzvání vedení Církve adventistů sedmého dne založil Rudolf Reitz Nadaci ADRA. Inspiraci pro vznik nadace hledal v zahraničí.

V ubytovně továrny firmy Motorlet si Rudolf Reitz našel jednu malou místnost o několika metrech čtverečních. To jemu a jeho asistence, paní Mirce Žaludové, muselo pro začátek stačit. ADRA měla před sebou spoustu užitečné práce a také prostor pro svůj vývoj.

Mezinárodní ADRA zpočátku považovala českou Adru za agenturu, která bude pouze přijímat pomoc ze zahraničí a následně ji doma rozdělovat. Pracovníci ADRA ČR však chtěli svou práci rozšířit, a proto se díky svým příznivcům a podporovatelům stala česká ADRA brzy organizací dárcovskou.

S narůstajícím počtem realizovaných programů a s potřebou reagovat na legislativní změny bylo v roce 1994 zaregistrováno i Občanské sdružení ADRA. ADRA ČR se tak zařadila po bok šestnácti poboček ADRA, které dary nejenom přijímají, ale i poskytují. 

Žádné komentáře
 
"Mochileros" jsou přátelé, snažící se poznat kulturu a svět takový, jaký je. Zaznamenat do svých myslí, na film a fotografie. Podělit se o zkušenosti svoje i čerpat ze zkušeností druhých. Poznat historii i současnost. Vážíme si lidí, jejich kultury, historie a zvyků. Nesnášíme bezpráví, násilí a útlak v jakékoliv formě. Respektujeme ostatní. Snažíme se chránit tuto planetu a zachovat ji dalším generacím. Copyright © 2008-2014