MOCHILEROS PICTURES

" SVĚT NA DOSAH " "POZNAT,ZAZNAMENAT,CHRÁNIT,POMÁHAT,PŘEDÁVAT..."

Odkazy

Masážní studio

masáže od Verči

Bankomaty VISA

načerpejte kartou

Best time to visit

kdy a kam vyrazit

Facebook

Mochileros Pictures

Foto Šárka

krásné fotografie

Foto Zuzana

svatební fotografie

Fotolab

internetová fotosběrna

Green Life

záchrana pralesa

Green Ways

něco pro zdraví

Letenky

levné letenky

Lonely Planet

baťůžkáři všech zemí

Ministerstvo zahr. věcí

užitečné informace

Moje podróże

kamarád Zbyszek

Nadační fond Inka

pomoc indiánským dětem

Očkování

očkování na cesty

Odtahová služba

pomoc na silnici i jinde

Počasí

předpověď počasí

Prime Time Video

nejen svatební video

Převodník měn

měnová kalkukačka

Suffer

punkrock band

UNESCO

světové dědictví

UNICEF

pomoc a práva dětem

Viabona

tělo a duše

Wikipedia

otevřená encyklopedie

Záchranná služba

jihočeská záchranka

RSS

RSS

AKTUÁLNĚ

POMOZME INDIÁNSKÝM DĚTEM v PERU


NF Inka

Nadační fond Inka
IČO: 26688671
Číslo účtu: 51-0104700247 / 0100 (Komerční banka)

Kancelář:
Milady Horákové 32 (ve dvorním traktu nad garážemi)
170 00 Praha 7
návštěvní den: úterý 10 – 16 (nebo jindy po dohodě)
tel. v době návštěv: 222 966 946
tel. v pracovní dny: 723 118 531 (paní Mikolášková)
tel. nepravidelně: 728 179 579 (Olga Vilímková)
e-mail:
nf.inka@seznam.cz
web: http://www.peru.cz/inka

Spolupracovníci NF Inka v České republice

Správní rada:

Zakladatelka NF Inka a předsedkyně správní rady PhDr. Olga Vilímková.
Učitelka francouzštiny a reálií Latinské Ameriky na VŠE Praha.

Od roku 1995 jezdí do Peru jako průvodkyně CK Adventura a CK Latintour. Rok 2001 strávila v indiánské vesnici Pucamarca v Andách, kde pracovala jako dobrovolná učitelka peruánské státní ZŠ a bydlela v místní rodině.

Autorka výstav o životě indiánů v Peru (také spoluautorka výstavy v Náprstkově muzeu o současných obřadech indiánů Mexika a Peru).
Poskytla besedy (přes 500) o životě indiánů v Andách - ve školách, knihovnách, divadlech a v rozhlasových a televizních pořadech...

Knihy:

Chalupa P., Vilímková O., Vilímek V., Mexiko a Peru, Masarykova univerzita Brno, 2001.

Klápšťová K., Vilímková O., Cesty k bohům, obřady ze současného Mexika a Peru, Národní muzeum, 2002.

Vilímková O., Učitelkou v Peru, Mladá fronta, 2003.

Vilímková O., Základy jazyka kečua, učebnice pro samouky, VŠE Praha, 2005.

Vilímková O., Peru – děti Inků, Smartpress, 2006.

Kolektiv autorů, Cestománie II, Vilímková O. kapitola o Peru (kromě obecných informací o zemi a rad na cestu), Kartografia Praha, 2006.

Mgr. Iva Faltová, tel. 777 144 791,mail iva.faltova@tiscali.cz, Hostinné. ředitelka speciální základní školy Hostinné (několikaleté intenzívní přátelství s Queromarkou) - www.zvs.euweb.cz

Mgr. Petr SOJÁK, z Liberce, nyní v Brně, tel: 606173 562 / 549497317
Momentálně interní doktorand PdF MU Brno - katedra sociální pedagogiky, specializace – osobnostní přípravy, sebepoznávací a sebezkušenostní výuka (projekt „Obyčejní lidé“), absolvent výcviku skupinové psychoterapie Skálův Institut – Addiction training institute. Středoškolský učitel na Gymnáziu Židlochovice (obory Bi – Tv). Předseda občanského sdružení EDUCATIO (výchova a vzdělávání osobnosti v pedagogických a pomáhajících profesích).
Člen správní rady NF Inka a její zástupce pro Moravu

Ing. Jana Přikrylová, Csc., revizorka NF Inka, Praha

Spolupracovníci:

RNDr. Zdeňka Mikolášková, tel. 723 118 531, Praha. Profesorka chemie a ekologie, v posledních letech manažerka realitní kanceláře DX reality. Paní Mikolášková zpracovává veškerou administrativní agendu NF Inka v České republice.Setkáváte se s ní v telefonických hovorech na pevnou pražskou linku a osobně v kanceláři NF Inka. Má dospělého syna.

Mgr.Věra Moravcová, Brno. Pracuje jako konzultantka a analytička v počítačové firmě. Připravuje stránky NF Inka (www.peru.cz/inka). Kontakt: webmaster@peru.cz

NF Inka nemá žádné placené zaměstnance. Webové stránky sponzoruje CK Latintour. Cesty do Peru podniká Olga Vilímková jako průvodkyně různých CK a nejsou spojené s žádnými náklady NF Inka. 

Spolupracovníci v Peru

Jose Manuel Quispe Caceres jmqc0110@hotmail.com oficiální zástupce nadace v Peru, archeolog, take vystudovaný učitel. Koordinátor NF Inka v okrese Tinta (Tinta, Queromarca, Yanaoca, Machacmarca, Picotayoc). Organizuje stavbu učňovské školy v obci Queromarca.

Vladimir Yabar Deza je členem vedoucího týmu nadace v Peru, průvodce na túry v horách - pěší a na kole. Koordinátor NF Inka v okrese Paucartambo, v kraji Q´eros a v pohoří Cordillera Vilcabamba. Organizuje Inka wasi - knihovnu a její aktivity v Paucartambu. Pro aktivity NF Inka dal k dispozici dům po svých rodičích v Paucartambu, kde několik let bydlelo pár dětí komunity Q´eros, které v Paucartambu docházely do školy. (Nyní jsou školy v oblasti Q´eros a pobyt dětí mimo domov není nutný.)

Nydia Choque dříve úřednice sociálního odboru místního úřadu v Cusku, nyní v domácnosti a studentka vysoké školy pedagogické. Koordinátorka NF Inka v okrese Anta (Haparquilla) a v oblasti masívu Huanacauri (Punacancha, Kirkas). Ve vesnicích vede také kursy čtení a psaní pro rodiče. Velmi pomáhá dětem v tísni.

Melchor Amau Quispe, obyvatel Pucamarky, živí se zemědělstvím. Pro NF Inka pracuje jako pomocník 6 let (zdarma). Zorganizoval a realizoval stavbu Inka wasi, vede knihovnu, organizuje kursy doučování a kroužky. Od 1.8. je koordinátorem NF Inka pro okres Chinchero (Pucamarca, Cuper, Umasbamba, Ocotuan...)

Život v Queromarce

Žádné komentáře
 
"Mochileros" jsou přátelé, snažící se poznat kulturu a svět takový, jaký je. Zaznamenat do svých myslí, na film a fotografie. Podělit se o zkušenosti svoje i čerpat ze zkušeností druhých. Poznat historii i současnost. Vážíme si lidí, jejich kultury, historie a zvyků. Nesnášíme bezpráví, násilí a útlak v jakékoliv formě. Respektujeme ostatní. Snažíme se chránit tuto planetu a zachovat ji dalším generacím. Copyright © 2008-2014