MOCHILEROS PICTURES

" SVĚT NA DOSAH " "POZNAT,ZAZNAMENAT,CHRÁNIT,POMÁHAT,PŘEDÁVAT..."

Odkazy

Masážní studio

masáže od Verči

Bankomaty VISA

načerpejte kartou

Best time to visit

kdy a kam vyrazit

Facebook

Mochileros Pictures

Foto Šárka

krásné fotografie

Foto Zuzana

svatební fotografie

Fotolab

internetová fotosběrna

Green Life

záchrana pralesa

Green Ways

něco pro zdraví

Letenky

levné letenky

Lonely Planet

baťůžkáři všech zemí

Ministerstvo zahr. věcí

užitečné informace

Moje podróże

kamarád Zbyszek

Nadační fond Inka

pomoc indiánským dětem

Očkování

očkování na cesty

Odtahová služba

pomoc na silnici i jinde

Počasí

předpověď počasí

Prime Time Video

nejen svatební video

Převodník měn

měnová kalkukačka

Suffer

punkrock band

UNESCO

světové dědictví

UNICEF

pomoc a práva dětem

Viabona

tělo a duše

Wikipedia

otevřená encyklopedie

Záchranná služba

jihočeská záchranka

RSS

RSS

Speciality

TURECKO

V této rubrice se vás pokusíme seznámit s místními specialitami v oblasti jídla i pití. Přidáme i několik zajímavostí o typických produktech té které země. Postupně přidáme i několik receptů z místní kuchyně.

Vstupte do:

INFORMACE ZAJÍMAVOSTI DENÍK SPECIALITY HUDBA FOTOGALERIE

Pide je tureckou variantou pizzy, druhé nejoblíbenější rychlé občerstvení v Turecku. Vyrábí se z kynutého těsta, vytvarovaného do podlouhlého tvaru o délce cca 50 cm a šířce 10 cm. Tvarem připomíná loďku.

Baklava je sladký zákusek, který se objevuje v mnoha kuchyních v oblasti, kterou kdysi ovládala bývalá Osmanská říše, ve Střední Asii, a zemích mezi nimi. Varianty baklavy jsou tedy populární v Turecku, na Balkáně, ve většině arabského světa, Íránu, na Kavkaze, v Afghánistánu a v zemích turkotatarských národů Střední Asie. Je to sladkost z vrstev těsta filo (listového), plněná sekanými ořechy a slazená sirupem nebo medem.

Zatímco Číňané a Indové tvrdí, že jako první začali před tisícletími používat a pít čaj, Turci si vyvinuli vlastní způsob přípravy a pití černého čaje (turecky Çay), který sa stal pro jejich kulturu způsobem života. Kamkoiv půjdete v Turecku, vždy a všude vám nabídnou na znamení přátelství a pohostinnosti čaj nebo kávu, před jakýmkoliv jídlem, i po něm. Ráno, v poledne, večer...

Turecká káva (kahve) je známá svojí pronikavou vůní i chutí. Turci zanechali v arabských zemích svůj způsob přípravy kávy a v současnosti ji nazýváme jak tureckou, tak arabskou. Když si v Turecku objednáváte kávu, musíte upřesnit množství cukru. Středně sladká turecká káva se jmenuje orta, hořká je sade a şekerli je sladká.

Ayran je nápoj vyrobený z přírodního jogurtu a vody, s trochou soli, oblíbený v Turecku, Afghánistánu, Bulharsku, Arménii, Íránu, Libanonu, Ázerbájdžánu, Bosně, a dalších částech Balkánu, Blízkého východu a Střední Asie. Je podobný arménskému tahn, indickému lassi a íránskému dooghu. V jižním Kypru a Řecku se nazývá ayrani (αϊράνι).

 
"Mochileros" jsou přátelé, snažící se poznat kulturu a svět takový, jaký je. Zaznamenat do svých myslí, na film a fotografie. Podělit se o zkušenosti svoje i čerpat ze zkušeností druhých. Poznat historii i současnost. Vážíme si lidí, jejich kultury, historie a zvyků. Nesnášíme bezpráví, násilí a útlak v jakékoliv formě. Respektujeme ostatní. Snažíme se chránit tuto planetu a zachovat ji dalším generacím. Copyright © 2008-2014