MOCHILEROS PICTURES

" SVĚT NA DOSAH " "POZNAT,ZAZNAMENAT,CHRÁNIT,POMÁHAT,PŘEDÁVAT..."

Odkazy

Masážní studio

masáže od Verči

Bankomaty VISA

načerpejte kartou

Best time to visit

kdy a kam vyrazit

Facebook

Mochileros Pictures

Foto Šárka

krásné fotografie

Foto Zuzana

svatební fotografie

Fotolab

internetová fotosběrna

Green Life

záchrana pralesa

Green Ways

něco pro zdraví

Letenky

levné letenky

Lonely Planet

baťůžkáři všech zemí

Ministerstvo zahr. věcí

užitečné informace

Moje podróże

kamarád Zbyszek

Nadační fond Inka

pomoc indiánským dětem

Očkování

očkování na cesty

Odtahová služba

pomoc na silnici i jinde

Počasí

předpověď počasí

Prime Time Video

nejen svatební video

Převodník měn

měnová kalkukačka

Suffer

punkrock band

UNESCO

světové dědictví

UNICEF

pomoc a práva dětem

Viabona

tělo a duše

Wikipedia

otevřená encyklopedie

Záchranná služba

jihočeská záchranka

RSS

RSS

Speciality

Empanadas

Empanadas jsou masové tašťičky populární po celé latinské Americe. Pravděpodobně vznikly v Galicii v severozápadním Španělsku. Španělští osadníci přivezli recept na empanadas do Nového světa, jsou zvlášť oblíbené v Chile a Argentině i Bolívii.

Jsou to pečené, nebo smažené kapsičky s různými náplněmi. Zahrnují směs kuřecího masa, hovězí maso, šunku a sýr, ryby a mořské plody. K ostatním náplním patří špenát, hrách, brambory, dýně a fazole.

Recept pro 6 porcí (2 ks na osobu)

Těsto 

Mouka - 3 šálky 
Prášek do pečiva - 1 polévková lžíce, droždí 
Sůl - 1 čajová lžička 
Sádlo nebo olej - 1 / 4 šálku 
Mléko, voda nebo vývar - 1 / 2 až 3 / 4 šálku, podle potřeby

Náplň 

Olej - 2-3 lžíce 
Cibule, sekaná drobně - 1
Česneku, sekaný drobně - 2-3 stroužky 
Mleté hovězí maso - 1 libra 
Paprika mletá - 1 polévková lžíce 
Kmín - 1 čajová lžička 
Oregano - 1 čajová lžička 
Voda nebo vývar - 1 hrnek 
Rozinky (volitelné) - 1 / 2 šálku 
Černé nebo zelené olivy (volitelné příslušenství), nasekané - 1 / 4 šálku 
Mouka - 1 lžíce

Příprava

Těsto můžeme připravit buď ručně tak, že do mouky na válu rozdrobíme droždí a kousky povoleného másla, přidáme sůl, vlažné mléko a vypracujeme těsto, které necháme půl hodiny odpočinout a potom zpracováváme dál.
Nebo s přispěním domácí pekárny - do nádoby nalijeme mléko, přidáme měkké máslo, nasypeme mouku, do jednoho růžku dáme lžičku soli a na povrch rozdrobíme droždí. Zapneme program "těsto" a necháme pekárnu pracovat asi hodinu. Poté těsto (předčasně) vyklopíme. (Bude dokonalé.)

Těsto vyválíme na cca 2 mm silný plát a vykrajujeme z něj kolečka o průměru asi 12 cm. Kolečka ještě trochu rozválíme, abychom jejich velikost upravili pro obsah náplně. Do jejich středu dáváme připravenou vychladlou kuřecí nebo tuňákovou náplň. Naplněná kolečka překlopíme napůl, okraje zmáčkneme a zajistíme otisky vidličky.
Povrch potřeme rozšlehanými žloutky a pečeme asi 20-25 minut při 200°C.

Hovězí náplň. Zatímco těsto odpočívá, rozehřejeme olej v pánvi osmahneme na mírném plameni cibuli, dokud není sklovitá, 3-4 minuty. Přidejte česnek, papriku, oregano a kmín a osmahneme 1-2 minut navíc. Přidejte mleté, nebo krájené vařené hovězí maso, sůl a pepř a osmahneme 5-7 minut.
Smíchejte s vodou nebo vývarem, rozinkami a olivami a přiveďte k varu. Posypeme moukou a dobře promícháme. Dusíme další 5-8 minut. Dochutíme kořením, stáhneme z plamene a necháme vychladnout.

Kuřecí náplň připravíme tak, že kuřecí maso nakrájíme na velmi drobné kousky. Osolíme a posypeme libovolnou kořenící směsí, která obsahuje mletou papriku. V pánvi rozpálíme olej, přidáme maso a za prohazování ho opečeme ze všech stran (6-9 minut). Potom přisypeme drobně nakrájenou cibuli, orestujeme, zasypeme mletým i sekaným čerstvým koriandrem a dál opékáme. Přidáme konzervu sekaných rajčat, osolíme, opepříme a necháme vydusit všechnu přebytečnou tekutinu dosucha. Necháme vychladnout.

Tuňákovou náplň připravíme tak, že z konzervy tuňáka odebereme 1-2 lžíce oleje, vlijeme na pánev a na něm necháme zesklovatět cibuli. Poté přidáme prolisovaný česnek, necháme ho rozvonět, přidáme tuňáka, zalijeme obsahem konzervy s krájenými rajčaty, opepříme a osolíme. Přidáme kolečka zelené cibulky, mleté chilli a necháme vydusit veškerou nadbytečnou tekutinu.

Z vyváleného těsta vykrajujeme kolečka cca 12 cm v průměru, plníme je vychladlou připravenou kuřecí nebo tuňákovou směsí, přiklopíme, okraje zmáčkneme a zajistíme otisky vidličky.
Povrch potřeme rozšlehanými žloutky a pečeme asi 20-25 minut při 200°C.

Podáváme teplé.

 

Vstupte zpět do COLLOWARA 2010:

INFORMACE ZAJÍMAVOSTI DENÍK SPECIALITY HUDBA FOTOGALERIE

Žádné komentáře
 
"Mochileros" jsou přátelé, snažící se poznat kulturu a svět takový, jaký je. Zaznamenat do svých myslí, na film a fotografie. Podělit se o zkušenosti svoje i čerpat ze zkušeností druhých. Poznat historii i současnost. Vážíme si lidí, jejich kultury, historie a zvyků. Nesnášíme bezpráví, násilí a útlak v jakékoliv formě. Respektujeme ostatní. Snažíme se chránit tuto planetu a zachovat ji dalším generacím. Copyright © 2008-2014