MOCHILEROS PICTURES

" SVĚT NA DOSAH " "POZNAT,ZAZNAMENAT,CHRÁNIT,POMÁHAT,PŘEDÁVAT..."

Odkazy

Masážní studio

masáže od Verči

Bankomaty VISA

načerpejte kartou

Best time to visit

kdy a kam vyrazit

Facebook

Mochileros Pictures

Foto Šárka

krásné fotografie

Foto Zuzana

svatební fotografie

Fotolab

internetová fotosběrna

Green Life

záchrana pralesa

Green Ways

něco pro zdraví

Letenky

levné letenky

Lonely Planet

baťůžkáři všech zemí

Ministerstvo zahr. věcí

užitečné informace

Moje podróże

kamarád Zbyszek

Nadační fond Inka

pomoc indiánským dětem

Očkování

očkování na cesty

Odtahová služba

pomoc na silnici i jinde

Počasí

předpověď počasí

Prime Time Video

nejen svatební video

Převodník měn

měnová kalkukačka

Suffer

punkrock band

UNESCO

světové dědictví

UNICEF

pomoc a práva dětem

Viabona

tělo a duše

Wikipedia

otevřená encyklopedie

Záchranná služba

jihočeská záchranka

RSS

RSS

Zajímavosti

ARGENTINA a CHILE a BOLÍVIE

Pokusíme se vám představit místa, která jsou v této oblasti nejzajímavější, která stojí za to vidět, navštívit a poznat. Někde jsme sami byli, a některé jsme žel nestihli. Stejně tak přineseme některé zajímavosti týkajících se daného tématu.

Parinacota
Národní park Lauca (o rozloze 138 tisíc ha) se nalézá až úplně na severu Chile, ve velké nadmořské výšce na náhorní plošině Altiplano u hranice s Bolívií.
Sousedí se samostatnou přírodní rezervací Las Vicuňas a solnou plání Monumento Natural Salar de Surire

Anakena
Velikonoční ostrov (Rapa Nui) je ostrov ve východní části Polynésie na jihu Tichého oceánu spravovaný Chile. Nachází se 3 600 km západně od pobřeží Jižní Ameriky a 2 075 km východně od ostrova Pitcairn. Má rozlohu 163 km² a obývá jej 3 791 obyvatel (2002).

Kamenný strom
Salar
de Uyuni nebo také Salar de Tunupa je největší solná pláň na světě, jež byla dříve dnem jezera. Má rozlohu 10 582 km² (25x větší než solná pláň Bonneville Salt Flats v Utahu v USA). Nachází se v departementech Potosí a Oruro na jihu Bolívie v blízkosti hřebenu And v nadmořské výšce 3650 m. Je pozůstatkem pleistocénního jezera Ballivián.

Sucre
Cal Orcko je paleontologické naleziště poblíž hlavního města Bolívie Sucre. Jedná se o největší naleziště dinosauřích stop na světě. Stopy ve vápencové stěně jsou staré více než 68 milionů let. Na stěně je přibližně 5000 stop od více než 330 druhů dinosaurů.


Tiwanaco nebo Tiahuanaco
je město ležící na břehu proslulého horského jezera Titicaca v Andách poblíž dnešních hranic mezi Bolívií a Peru, v místech, kde kdysi žili
Inkové. Civilizace Inků má své počátky v desátém nebo jedenáctém století našeho letopočtu, není tedy tak stará. Před ní však v horách kolem Tiahuanaka byly ještě nejméně dvě jiné, starší civilizace, jejichž počátky byly nejspíš v prvním století.

 
"Mochileros" jsou přátelé, snažící se poznat kulturu a svět takový, jaký je. Zaznamenat do svých myslí, na film a fotografie. Podělit se o zkušenosti svoje i čerpat ze zkušeností druhých. Poznat historii i současnost. Vážíme si lidí, jejich kultury, historie a zvyků. Nesnášíme bezpráví, násilí a útlak v jakékoliv formě. Respektujeme ostatní. Snažíme se chránit tuto planetu a zachovat ji dalším generacím. Copyright © 2008-2014