MOCHILEROS PICTURES

" SVĚT NA DOSAH " "POZNAT,ZAZNAMENAT,CHRÁNIT,POMÁHAT,PŘEDÁVAT..."

HODINY

Odkazy

Masážní studio

masáže od Verči

Bankomaty VISA

načerpejte kartou

Best time to visit

kdy a kam vyrazit

Däniken

Erich von Däniken

Facebook

Mochileros Pictures

Fitipaldizain

potřebujete web?

Foto Šárka

krásné fotografie

Foto Zuzana

svatební fotografie

Fotolab

internetová fotosběrna

Green Life

záchrana pralesa

Green Ways

něco pro zdraví

Letenky

levné letenky

Lonely Planet

baťůžkáři všech zemí

Ministerstvo zahr. věcí

užitečné informace

Moje podróże

kamarád Zbyszek

Nadační fond Inka

pomoc indiánským dětem

Očkování

očkování na cesty

Odtahová služba

pomoc na silnici i jinde

Počasí

předpověď počasí

Prime Time Video

nejen svatební video

Převodník měn

měnová kalkukačka

Suffer

punkrock band

Tatra 815 GTC

kolem světa

UNESCO

světové dědictví

UNICEF

pomoc a práva dětem

Velbloud

club & café

Viabona

tělo a duše

Wikipedia

otevřená encyklopedie

Záchranná služba

jihočeská záchranka

RSS

RSS

DOKUMENTÁRNÍ DVD

Expedice COLLOWARA 2010

COLLOWARA 2010: KDE OČI HLEDÍ NA HVĚZDY 

Cestopisný film o měsíční cestě Jižní Amerikou. Prostřednictvím filmu můžete navštívit státy: Chile a Velikonoční ostrov, Argentina a Bolívie, tak jak jsme je viděli v roce 2010.

Společně navštívíme známá města západní a střední části jihoamerického kontinentu. Dobrodružství začíná v argentinském Buenos Aires, odkud se přesuneme do Santiaga de Chile a splníme si dětský sen o cestě na tajuplný Velikonoční ostrov ve východní Polynésii. Tam, kde po staletí mlčky stojí světoznámé sochy moai. Přesuneme se do ospalého San Pedra v srdci atacamské pouště, nejsuššího místa na zeměkouli, kde je možné nejlépe pozorovat hvězdy a romantický Jižní Kříž, uvidíme nejvýše položené geotermální pole na světě, gejzíry El Tatío, ve výšce přes 4 300 m n. m. Budeme chodit po cestách i necestách Národního parku Lauca na samém severu Chile a tam si také prohlédneme staré nástěnné malby dávných obyvatelů. Úžasnou scenérii nám nabídnou zasněžené vulkány s jezery v popředí, před očima se nám proženou stáda lam i dalších divokých zvířat. Vyslechneme si legendu starého kostelníka v téměř opuštěné vesnici Parinacota. Poté překročíme hranice do Bolívie, kde se nejprve zastavíme v La Pazu, nejvýše položeném hlavním městě světa, abychom se potom vydali pěšky na třídenní trek El Choro, vedoucí z horského sedla La Cumbre až do Coroica, ze kterého se poté vrátíme zpět po Silnici smrti. Prohlédneme si i mnoho památek UNESCO, procestujeme drsné Altiplano, spatříme na vlastní oči otrockou a nebezpečnou práci horníků v Potosí, kteří stejně jako ve středověku dobývají stříbro a nerosty z nitra tamní Bohaté Hory, nevynecháme možnost strávit několik dní na výpravě přes Salar de Uyuni, největší solnou pláň na světě, kde se ocitneme jako v pohádce Sůl nad zlato, nebo Pták Ohnivák, kdy budeme obklopeni tisíci plameňáky žijících tady u různobarevných jezer. V poslední části cesty zavítáme do kraje, kde svou zločineckou historii skončili Butch Cassidy a Sundace Kid. V sedlech koní mezi kaňony si tak připomeneme onen slavný příběh. Poté znovu překročíme hranice s Argentinou a krkolomným přesunem se dostaneme do Salty. Nakonec se s Jižní Amerikou rozloučíme opět v Buenos Aires, odkud se vrátíme domů, abychom si hned posteskli: " Tak kdypak se znovu vrátíme tam, kde oči hledí na hvězdy? "

DVD obsahuje:

1. film sestříhaný ze záznamu naší videokamery
2. fotografie pořízené naším fotoaparátem
3. rozhovor pro Český rozhlas + bonus
4. tištěnou přílohu s komentářem

DVD Expedice Collowara 2010 (3 DVD, cena 120,-Kč)

DVD Kde oči hledí na hvězdy

Trasa

DVD je možno objednat na emailu : mochileros@email.cz

Žádné komentáře
 
"Mochileros" jsou přátelé, snažící se poznat kulturu a svět takový, jaký je. Zaznamenat do svých myslí, na film a fotografie. Podělit se o zkušenosti svoje i čerpat ze zkušeností druhých. Poznat historii i současnost. Vážíme si lidí, jejich kultury, historie a zvyků. Nesnášíme bezpráví, násilí a útlak v jakékoliv formě. Respektujeme ostatní. Snažíme se chránit tuto planetu a zachovat ji dalším generacím. Copyright © 2008-2014