MOCHILEROS PICTURES

" SVĚT NA DOSAH " "POZNAT,ZAZNAMENAT,CHRÁNIT,POMÁHAT,PŘEDÁVAT..."

Odkazy

Masážní studio

masáže od Verči

Bankomaty VISA

načerpejte kartou

Best time to visit

kdy a kam vyrazit

Facebook

Mochileros Pictures

Foto Šárka

krásné fotografie

Foto Zuzana

svatební fotografie

Fotolab

internetová fotosběrna

Green Life

záchrana pralesa

Green Ways

něco pro zdraví

Letenky

levné letenky

Lonely Planet

baťůžkáři všech zemí

Ministerstvo zahr. věcí

užitečné informace

Moje podróże

kamarád Zbyszek

Nadační fond Inka

pomoc indiánským dětem

Očkování

očkování na cesty

Odtahová služba

pomoc na silnici i jinde

Počasí

předpověď počasí

Prime Time Video

nejen svatební video

Převodník měn

měnová kalkukačka

Suffer

punkrock band

UNESCO

světové dědictví

UNICEF

pomoc a práva dětem

Viabona

tělo a duše

Wikipedia

otevřená encyklopedie

Záchranná služba

jihočeská záchranka

RSS

RSS

Speciality

BRALIE a ARGENTINA a PARAGUAY

V této rubrice se vás pokusíme seznámit s místními specialitami v oblasti jídla i pití. Přidáme i několik zajímavostí o typických produktech té které země. Postupně přidáme i několik receptů z místní kuchyně.

Vstupte do:

INFORMACE ZAJÍMAVOSTI DENÍK SPECIALITY HUDBA FOTOGALERIE

Stravování v Brazílii je jako mnoho dalších aktivit požitkem a neodmyslitelně patří k oblíbeným činnostem Brazilců. Přestože je nemožné jednotně definovat brazilskou kuchyni, jedno je zcela jasné. Chutnat vám bude kdekoliv... Brazilci prostě vědí, že pro lidské tělo je příjemné neustálé doplňování tekutin pitím vody nebo konzumováním ovoce.

Jackfruit - česky chlebovník je mohutný, až 30 m vysoký, stále zelený, hustě olistěný strom. Původně rostl v oblasti jihovýchodní Asie, ale se stoupající oblibou příjemně chutnajících plodů se jeho pěstování rozšířilo do všech klimaticky vhodných zón. Jako i do Brazílie a jižní Ameriky.

Tradiční nápoj paraguajských indiánů. Výhonky Cesmíny paraguayské (Yerba mate - Ilex paraguensis), velmi povzbuzující nálev příjemně natrpklé chuti, patrně kouřového aroma. Popíjí se tradičně z vydlabané dýně (kalebassy) kovovým brčkem zakončeným sítkem (bombillou).

Cachaça (výslovnost [ˌkaˈʃasɐ] IPA, počeštěně [kašasa]) je brazilský národní alkoholický nápoj, jenž je velmi často přirovnáván k rumu. K výrobě se používá zelená cukrová třtina. Cukrová třtina se nejdřív lisuje, pak se nechává kvasit a nakonec prochází destilací. Nejkvalitnější druhy se nechávají dozrávat v sudech. Obsahuje 40% alkoholu.

Guarana [gvarana] nebo guaraná [gvaraná], česky paulinie nápojná, je keř nebo malý strom z rodu Sapindaceae, původem z Venezuely a severní Brazílie. Semena guarany jsou stimulantem centrální nervové soustavy.
Guarana hraje důležitou roli v kulturách brazilských kmenů Tupi a Guaraní.

Tržnice v Rio de Janeiro

Servírování mořských dobrot na lasturách není jen móda snobů, a není to jen pověst o tom, že působí jako afrodiziakum.
Ústřice je také zvláštní, ale dávno už ne nedostupné antidepresivum. Pojďme se tomuto zázraku podívat „na zoubek“.

Maniok
(Manihot esculenta) je kulturní tropická rostlina z čeledi Pryšcovité (Euphorbiaceae). Někdy se manioku podobně jako jamům a batátům přezdívá sladké brambory. Pochází z tropické Ameriky. Obsahuje glykosid linamarin, který je při narušení buněk pletiva hydrolizován enzymem linamarázou na kyanovodík. Podle obsahu linamarinu se rozlišují odrůdy hořké a sladké. Tvoří základní potravinovou složku pro více než 500 milionů lidí. Rovněž se využívá jako krmivo - zkrmuje se v podobě maniokové moučky hlavně prasatům, skotu, ovcím a kozám. Dále se z něj vyrábí škrobová šlichta používaná při šlichtování.
 
"Mochileros" jsou přátelé, snažící se poznat kulturu a svět takový, jaký je. Zaznamenat do svých myslí, na film a fotografie. Podělit se o zkušenosti svoje i čerpat ze zkušeností druhých. Poznat historii i současnost. Vážíme si lidí, jejich kultury, historie a zvyků. Nesnášíme bezpráví, násilí a útlak v jakékoliv formě. Respektujeme ostatní. Snažíme se chránit tuto planetu a zachovat ji dalším generacím. Copyright © 2008-2014