MOCHILEROS PICTURES

" SVĚT NA DOSAH " "POZNAT,ZAZNAMENAT,CHRÁNIT,POMÁHAT,PŘEDÁVAT..."

Odkazy

Masážní studio

masáže od Verči

Bankomaty VISA

načerpejte kartou

Best time to visit

kdy a kam vyrazit

Facebook

Mochileros Pictures

Foto Šárka

krásné fotografie

Foto Zuzana

svatební fotografie

Fotolab

internetová fotosběrna

Green Life

záchrana pralesa

Green Ways

něco pro zdraví

Letenky

levné letenky

Lonely Planet

baťůžkáři všech zemí

Ministerstvo zahr. věcí

užitečné informace

Moje podróże

kamarád Zbyszek

Nadační fond Inka

pomoc indiánským dětem

Očkování

očkování na cesty

Odtahová služba

pomoc na silnici i jinde

Počasí

předpověď počasí

Prime Time Video

nejen svatební video

Převodník měn

měnová kalkukačka

Suffer

punkrock band

UNESCO

světové dědictví

UNICEF

pomoc a práva dětem

Viabona

tělo a duše

Wikipedia

otevřená encyklopedie

Záchranná služba

jihočeská záchranka

RSS

RSS

Zajímavosti

BRALIE a ARGENTINA a PARAGUAY

Pokusíme se vám představit místa, která jsou v této oblasti nejzajímavější, která stojí za to  vidět, navštívit a poznat. Někde jsme sami byli, a některé jsme žel nestihli. Stejně tak přineseme některé zajímavosti týkajících se daného tématu.

Vstupte do:

INFORMACE ZAJÍMAVOSTI DENÍK SPECIALITY HUDBA FOTOGALERIE

Vodopády Iguaçu představují největší systém vodopádů na Zemi. Leží na řece Iguaçu na hranicích mezi Argentinou a Brazílií. Voda se zde v přepadu dlouhém asi 3,7 km řítí přes okraj lávové plošiny do hloubky asi 80 metrů. V období dešťů je zde průtok asi 6500 m³/s vody a asi 280 samostatných vodopádů, v období sucha klesá průtok na 300 m³/s a vodopádů je asi 150. Největším vodopádem jsou Ďáblova ústa.


Na jihozápadě brazilského státu Matto Grosso se rozkládá jedinečná přírodní rezervace Pantanal, která je domovem mnoha druhů rostlin, živočichů a chrání tropickou rozmanitou krajinu. Brazilci rezervaci s hrdostí nazývají „Rajskou zahradou“uprostřed neprostupné džungle.

Serra Verde Express

Oficiální stránky populárního vlakového spojení Curitiba - Paranaguá. Serra Verde Express je nejznámější brazilská železniční trať. Během 70 km klesne o 900 m. Vede 13 tunely, překoná 73 mostů a viaduktů. Stavěli ji devět let a během stavby zahynulo asi 1000 dělníků. V současnosti končí v Morretes odkud je nutno pokračovat autobusem.

Chapada Diamantina je přírodní rezervace ve vnitrozemí státu Bahia. Je to oblast, která se proslavila především těžbou diamantů. Když byla těžba v 70. letech 20. století zastavena, region se změnil v turistickou oblast pro milovníky přírody, jeskyní s průzračnými jezírky, vodopády, kolonilální městečka hledačů diamantů, jakým je i L
ençóis, výchozí bod do parku...
Amazonka
Amazonka (španělsky Río Amazonas, portugalsky Rio Amazonas, v domorodých jazycích Parana Tinga [Bílá řeka] nebo Parana Guasu [Velká řeka]) je nejvodnější a nejdelší řekou na Zemi. Nachází se v rovníkové oblasti Jižní Ameriky.
Délka toku: 7 062 km
Plocha povodí: 6 915 000 km²
Průměrný průtok: 219 000 m³/s
Posledni komentare
25.04.2018 18:49:55: Je pravdivé, že je Amazonka nejdelší řekou na světě? Dočetl jsem se to na https://pocestach.cz/nejde...
Pau Brasil
Po objevení Brazílie v první polovině 16.století to byl především vývoz dřeva. Strom Pau do Brasil také dal název této zemi. Toto dřevo, známé také jako pernambuco, pochází ze vzácného tropického stromu Chaesalpinia echinatais, který v současné době kandiduje na zařazení do seznamu ohrožených druhů.
Amazonka
Amazonský prales (Amazonský tropický deštný prales) je rozsáhlý (5 500 000 km2) tropický deštný les v Jižní Americe. Leží ve státech Brazílie (více než 60%), Kolumbie, Peru, Venezuela, Ekvádor, Bolívie, Guyana, Surinam, a Francouzská Guyana. Celý Amazonský prales představuje více než polovinu zbývajících tropických deštných lesů na světě. Často se o něm mluví v souvislosti s ubýváním zalesněného území v této oblasti.

Delfínovec amazonský, také Inie amazonská, (Inia geoffrensis) je sladkovodní říční delfín vyskytující se v Jižní Americe v Orinoku, Amazonce a Araguaisko-Tocantinském říčním systému.

Sochu
Krista Spasitele si roku 1921 objednala arcidiecéze v Riu de Janeiru. Socha je vysoká 39,6 m a váží 1145 tun. Je dílem francouzského sochaře Landowského, který ji vytvořil na návrh Heitora da Silva Costa. Slavnostně odhalená byla 12. října 1931, jako památník brazilské nezávislosti na Portugalsku, vyhlášené roku 1822. Roku 2007 byla zařazena do seznamu novodobých sedmi divů světa.

Capoeira je brazilský kulturní fenomén, který v sobě spojuje tanec, bojové umění, filozofii, sport a vzdělávání. Vyvinula se v koloniální Brazílii, a to v prostředí černých otroků, prodaných do Brazílie z Afriky pro práci na polích, zejména na plantážích cukrové třtiny.

1  
2  
 
"Mochileros" jsou přátelé, snažící se poznat kulturu a svět takový, jaký je. Zaznamenat do svých myslí, na film a fotografie. Podělit se o zkušenosti svoje i čerpat ze zkušeností druhých. Poznat historii i současnost. Vážíme si lidí, jejich kultury, historie a zvyků. Nesnášíme bezpráví, násilí a útlak v jakékoliv formě. Respektujeme ostatní. Snažíme se chránit tuto planetu a zachovat ji dalším generacím. Copyright © 2008-2014