MOCHILEROS PICTURES

" SVĚT NA DOSAH " "POZNAT,ZAZNAMENAT,CHRÁNIT,POMÁHAT,PŘEDÁVAT..."

HODINY

Odkazy

Masážní studio

masáže od Verči

Bankomaty VISA

načerpejte kartou

Best time to visit

kdy a kam vyrazit

Däniken

Erich von Däniken

Facebook

Mochileros Pictures

Fitipaldizain

potřebujete web?

Foto Šárka

krásné fotografie

Foto Zuzana

svatební fotografie

Fotolab

internetová fotosběrna

Green Life

záchrana pralesa

Green Ways

něco pro zdraví

Letenky

levné letenky

Lonely Planet

baťůžkáři všech zemí

Ministerstvo zahr. věcí

užitečné informace

Moje podróże

kamarád Zbyszek

Nadační fond Inka

pomoc indiánským dětem

Očkování

očkování na cesty

Odtahová služba

pomoc na silnici i jinde

Počasí

předpověď počasí

Prime Time Video

nejen svatební video

Převodník měn

měnová kalkukačka

Suffer

punkrock band

Tatra 815 GTC

kolem světa

UNESCO

světové dědictví

UNICEF

pomoc a práva dětem

Velbloud

club & café

Viabona

tělo a duše

Wikipedia

otevřená encyklopedie

Záchranná služba

jihočeská záchranka

RSS

RSS

Zajímavosti

Rio a Cristo Redentor (Brazílie)


Sochu
Krista Spasitele si roku 1921 objednala arcidiecéze v Riu de Janeiru. Socha je vysoká 39,6 m a váží 1145 tun. Je dílem francouzského sochaře Landowského, který ji vytvořil na návrh Heitora da Silva Costa. Slavnostně odhalená byla 12. října 1931, jako památník brazilské nezávislosti na Portugalsku, vyhlášené roku 1822. Roku 2007 byla zařazena do seznamu novodobých sedmi divů světa.

Rio de Janeiro je město ve stejnojmenném státu brazilské federace v jihovýchodní Brazílii. Město je známo karnevaly, sambou, nádhernými plážemi s bílým pískem (nejslavnější jsou Copacabana a Ipanema). Dále je známé gigantickou sochou Ježíše Vykupitele (Cristo Redentor), který je umístěn na hoře Corcovado a shlíží na celé Rio de Janeiro. Další známou dominantou města je Pao de Acúcar (Cukrová homole), která nabízí dechberoucí výhledy na město.

Město má 11 714 000 obyvatel a rozkládá se na území o velikosti 1 260 km². Je to druhé největší brazilské město hned po Sao Paulu a do roku 1960 bylo hlavním městem Brazílie. Rio de Janeiro je město karnevalů. Nejznámější světový karneval, který čerpá především z afro-brazilské tradice, se zde koná každý rok a je okouzlující svými kostýmy. Městu samotnému se v portugalštině přezdívá "Cidade Maravilhosa" (úžasné město) - obyvatelům města se přezdívá "Carioca".

Rio má dlouhodobě trvající problémy s kriminalitou a násilím, které souvisí především s exitencí tzv. favel - chudinských čtvrtí ve kterých bydlí bezmála čtvrtina populace a které jsou mimo přímou kontrolu města a státu. Tyto městské čtvrti zvané favely, zasazené především do kopců, jsou ovládány drogovými gangy nebo polovojenskými milicemi.

I přes bezpečnostní problémy, ale patří Rio mezi nejkrásnější města světa a oblíbeným cílem pro turisty a zahraniční návštěvníky.

Olympijské město: V roce 2016 se zde budou konat Letní olympijské hry.

Historie města: Rio de Janeiro (lednová řeka) bylo založeno Portugalci roku 1565 generálním guvernérem Brazílie Men de Sá v souvislosti s přípravou útoku na francouzskou pevnost Forte Coligny na ostrůvku Seripige v zátoce Guanabara, na jejímž pobřeží se dnes Rio rozkládá. Město bylo v portugalských kolonií největší město.

2. září 1947 zde byl ratifikován tzv. Rijský pakt.

zdroj: wikipediaVstupte zpět do IGUAZU 2009:

INFORMACE ZAJÍMAVOSTI DENÍK SPECIALITY HUDBA FOTOGALERIE

 

Žádné komentáře
 
"Mochileros" jsou přátelé, snažící se poznat kulturu a svět takový, jaký je. Zaznamenat do svých myslí, na film a fotografie. Podělit se o zkušenosti svoje i čerpat ze zkušeností druhých. Poznat historii i současnost. Vážíme si lidí, jejich kultury, historie a zvyků. Nesnášíme bezpráví, násilí a útlak v jakékoliv formě. Respektujeme ostatní. Snažíme se chránit tuto planetu a zachovat ji dalším generacím. Copyright © 2008-2014