MOCHILEROS PICTURES

" SVĚT NA DOSAH " "POZNAT,ZAZNAMENAT,CHRÁNIT,POMÁHAT,PŘEDÁVAT..."

Odkazy

Masážní studio

masáže od Verči

Bankomaty VISA

načerpejte kartou

Best time to visit

kdy a kam vyrazit

Facebook

Mochileros Pictures

Foto Šárka

krásné fotografie

Foto Zuzana

svatební fotografie

Fotolab

internetová fotosběrna

Green Life

záchrana pralesa

Green Ways

něco pro zdraví

Letenky

levné letenky

Lonely Planet

baťůžkáři všech zemí

Ministerstvo zahr. věcí

užitečné informace

Moje podróże

kamarád Zbyszek

Nadační fond Inka

pomoc indiánským dětem

Očkování

očkování na cesty

Odtahová služba

pomoc na silnici i jinde

Počasí

předpověď počasí

Prime Time Video

nejen svatební video

Převodník měn

měnová kalkukačka

Suffer

punkrock band

UNESCO

světové dědictví

UNICEF

pomoc a práva dětem

Viabona

tělo a duše

Wikipedia

otevřená encyklopedie

Záchranná služba

jihočeská záchranka

RSS

RSS

Zajímavosti

Serra Verde Express (Brazílie)

Serra Verde Express

Oficiální stránky populárního vlakového spojení Curitiba - Paranaguá. Serra Verde Express je nejznámější brazilská železniční trať. Během 70 km klesne o 900 m. Vede 13 tunely, překoná 73 mostů a viaduktů. Stavěli ji devět let a během stavby zahynulo asi 1000 dělníků. V současnosti končí v Morretes odkud je nutno pokračovat autobusem.

V 8:15h odjíždíme známým vlakovým spojem do Paranaguá. Verča si neodpustila vylézt do kabiny lokomotivy za strojvůdcem a natočila krátký filmový šot. Sedíme v nejlevnějším vagónu. Není důvod kupovat drahé jízdné. Jedná se o stejnou soupravu, jen jiný, skromnější vagón. Nemáme polstrovaná sedadla a o něco menší okna. Nedostaneme plechovku Guarany. To je celý rozdíl. Ještě tam chybí ukecaná portugalsky mluvící průvodčí. Výhledy máme stejné a na obou stranách je co sledovat. Serra Verde Express je nejznámější brazilská železniční trať. Během 70 km klesne o 900 m. Vede 13 tunely, překoná 67 mostů a viaduktů. Stavěli ji devět let v 19. stol. a během stavby zahynulo asi 1 000 dělníků. Nejdříve jedeme docela dlouho předměstími Curitiby. Pak už konečně začíná smaragdová zeleň, nejdřív zemědělské statky a potom už nefalšovaný neproniknutelný prales. Mlha se konečně začíná trhat, a když jsme v nejzajímavější části cesty, kdy se vlak pomalu proplétá mezi skalami, projíždí tunely a překonává po vysokých mostech údolí. Zelené pohoří alias Serra Verde je kam až oči dohlédnou, celé zarostlé pralesem. Trať lemují palmy i banánovníky, kvetoucí rostlinstvo. Míjíme i hezký vodopád. Vlak na nejzajímavějších místech zpomaluje, abychom se mohli dostatečně kochat. Na některých místech je nám jasné, proč při stavbě umřelo tolik lidí. Nejzajímavějším mostem po cestě je Sao Joao, který překlenuje hluboké údolí. Po té co ho přejíždíme, se ještě na chvíli ukáže a čím dál víc se ztrácí v džungli. Krásný je i vrchol, nejvyšší hory v okolí Pico Marumbi (1 555m). Po avizovaných 3,5 hodinách přijíždíme do Morretes. V Morretes je konec. Dál to nejede. Tahle trať je už od roku 2001 v rekonstrukci. A vypadá, že tak už i zůstane.

oficiální stránky: www.serraverdeexpress.com.br

Serra Verde Express WWW

 

Vstupte zpět do IGUAZU 2009:

INFORMACE ZAJÍMAVOSTI DENÍK SPECIALITY HUDBA FOTOGALERIE

 

Žádné komentáře
 
"Mochileros" jsou přátelé, snažící se poznat kulturu a svět takový, jaký je. Zaznamenat do svých myslí, na film a fotografie. Podělit se o zkušenosti svoje i čerpat ze zkušeností druhých. Poznat historii i současnost. Vážíme si lidí, jejich kultury, historie a zvyků. Nesnášíme bezpráví, násilí a útlak v jakékoliv formě. Respektujeme ostatní. Snažíme se chránit tuto planetu a zachovat ji dalším generacím. Copyright © 2008-2014