MOCHILEROS PICTURES

" SVĚT NA DOSAH " "POZNAT,ZAZNAMENAT,CHRÁNIT,POMÁHAT,PŘEDÁVAT..."

HODINY

Odkazy

Masážní studio

masáže od Verči

Bankomaty VISA

načerpejte kartou

Best time to visit

kdy a kam vyrazit

Däniken

Erich von Däniken

Facebook

Mochileros Pictures

Fitipaldizain

potřebujete web?

Foto Šárka

krásné fotografie

Foto Zuzana

svatební fotografie

Fotolab

internetová fotosběrna

Green Life

záchrana pralesa

Green Ways

něco pro zdraví

Letenky

levné letenky

Lonely Planet

baťůžkáři všech zemí

Ministerstvo zahr. věcí

užitečné informace

Moje podróże

kamarád Zbyszek

Nadační fond Inka

pomoc indiánským dětem

Očkování

očkování na cesty

Odtahová služba

pomoc na silnici i jinde

Počasí

předpověď počasí

Prime Time Video

nejen svatební video

Převodník měn

měnová kalkukačka

Suffer

punkrock band

Tatra 815 GTC

kolem světa

UNESCO

světové dědictví

UNICEF

pomoc a práva dětem

Velbloud

club & café

Viabona

tělo a duše

Wikipedia

otevřená encyklopedie

Záchranná služba

jihočeská záchranka

RSS

RSS

Zajímavosti

Vlajka je tvořena zeleným polem, v němž je žlutý kosočtverec. Uprostřed kosočtverce je modrý kruh, ten nahradil dřívější korunu monarchie. Kruhem prochází bílý pás představující rovník se zeleným nápisem ORDEM E PROGRESSO (Řád a pokrok). Nad pruhem je jedna hvězda symbolizující Federální distrikt a pod pruhem dalších 26 hvězd symbolizujících jednotlivé státy federace. Rozmístění hvězd zobrazuje část brazilské oblohy, jejíž dominantou je Jižní kříž.
President
Říkalo se mu
prezident - zakladatel. Mezi lidem je známý jako Žota Ká. Což jsou iniciály jména Juscelino Kubitchek. Tak se jmenoval prezident Brazílie, který v 50. letech minulého století přispěl k rychlému rozvoji země. Měl české kořeny, jeho matka byla potomkem českých přistěhovalců, z jihočeské obce Kolný. Do brazilských dějin se zapsal hlavně jako zakladatel nového hlavního města - moderní Brasilie. Brazilci na něj budou v těchto dnech vzpomínat - před třiceti lety 22. srpna 1976 totiž zahynul při autonehodě na dálnici. Juscelino Kubitchek po sobě zanechal velké dílo - celou metropoli, uprostřed níž stojí památník věnovaný tomuto velkému muži.

Kapybara (Hydrochoerus hydrochaeris) je největším žijícím hlodavcem. Jejich přirozené prostředí je v tropických a teplých krajích Jižní Ameriky vychodně od And, vždy blízko u vody.

Praia da Rosa, 150km jižně od Florianopolis. Projekt BALEIA FRANCA se zabývá výzkumem a ochranou ohrožené velryby jižní. Základna pro pozorování v přirozeném prostředí. První velrybí rezervace. Ideální podmínky pro pozorování jsou od června do října.

1  
2  
 
"Mochileros" jsou přátelé, snažící se poznat kulturu a svět takový, jaký je. Zaznamenat do svých myslí, na film a fotografie. Podělit se o zkušenosti svoje i čerpat ze zkušeností druhých. Poznat historii i současnost. Vážíme si lidí, jejich kultury, historie a zvyků. Nesnášíme bezpráví, násilí a útlak v jakékoliv formě. Respektujeme ostatní. Snažíme se chránit tuto planetu a zachovat ji dalším generacím. Copyright © 2008-2014