MOCHILEROS PICTURES

" SVĚT NA DOSAH " "POZNAT,ZAZNAMENAT,CHRÁNIT,POMÁHAT,PŘEDÁVAT..."

Odkazy

Masážní studio

masáže od Verči

Bankomaty VISA

načerpejte kartou

Best time to visit

kdy a kam vyrazit

Facebook

Mochileros Pictures

Foto Šárka

krásné fotografie

Foto Zuzana

svatební fotografie

Fotolab

internetová fotosběrna

Green Life

záchrana pralesa

Green Ways

něco pro zdraví

Letenky

levné letenky

Lonely Planet

baťůžkáři všech zemí

Ministerstvo zahr. věcí

užitečné informace

Moje podróże

kamarád Zbyszek

Nadační fond Inka

pomoc indiánským dětem

Očkování

očkování na cesty

Odtahová služba

pomoc na silnici i jinde

Počasí

předpověď počasí

Prime Time Video

nejen svatební video

Převodník měn

měnová kalkukačka

Suffer

punkrock band

UNESCO

světové dědictví

UNICEF

pomoc a práva dětem

Viabona

tělo a duše

Wikipedia

otevřená encyklopedie

Záchranná služba

jihočeská záchranka

RSS

RSS

KNIHOVNA

V této sekci se s vámi chceme podělit o tipy na dobré knihy, zajímavé články, filmy, o to, co jsme sami četli, nebo co nám doporučil spolehlivý zdroj.

Nikolaj Čukovskij - Pod plachtami kolem světa

Tichý oceán zabírá skoro polovinu planety. Téměř celá polovina rovníku vede Tichým oceánem. Když se podíváte na glóbus, vidíte, že Tichý oceán pokrývá skoro celou polokouli. Když je na jednom jeho břehu den, je na protilehlém noc. Když je na jednom břehu ráno, je na druhém večer.

Arnošt Vašíček - Turecké záhady

Autor urazil tisíce kilometrů v oblasti mezi horními toky Eufratu a Tigridu, procestoval východní Anatólii a další části Turecka a přivezl unikátní materiál o největších záhadách, nevysvětlených archeologických nálezech a překvapivých objevech v této doposud málo navštěvované oblasti.


Martin Strel, Matthew Mohlke - Rybí muž

Martin Strel vypadá jako typický chlapík středního věku. Jako plavec však zdolává nejdelší řeky světa, aby upozornil na naléhavou potřebu zachování čisté vody. Proto se také rozhodl absolvovat nejnebezpečnější plavbu v historii - nebo při ní zemřít.


Juraj Liška, Jiří Roth - Kolumbijská triáda

Další kniha zkušených novinářů a cestovatelů Juraje Lišky a Jiřího Rotha, kteří před několika lety napsali úspěšný titul Sníh z Bogoty, se opět věnuje Kolumbii, ale soustředí se na tři velká témata, která jsou pro tuto zemi charakteristická. Z pohledu celého světa představuje Kolumbie totiž především producenta tří významných surovin: kávy, smaragdů a kokainu.


Norbet Frýd - Prales

Tři muži a žena, členové vědecké expedice, kteří se vydají za archeologickými poklady mexické národní minulosti, vstupují do tropického pralesa každý s jinými představami a jiným cílem.

Juraj Liška, Jiří Roth - Sníh z Bogoty (Dva roky v Kolumbii)

Procestovat Kolumbii od severu k jihu a od západu k východu znamená navštívit všechny přírodní regiony – Karibik, Pacifik, Andy, Orinoko, Amazonii – které nabízí Jižní Amerika, seznámit se s veselými a dobrosrdečnými lidmi všech rasových skupin a umožňuje pochopit příčiny vleklých vnitropolitických problémů. Juraj Liška na základě dvouletého pobytu vyvrací ve své knize názor, že každý cizinec bude v této zemi okraden, unesen nebo v horším případě zastřelen. Kolumbii představuje jako zemi extrémních protikladů.

Te Rangi Hiroa-Peter H. Buck - Vikingové jižních moří

Lékař, antropolog, etnograf a i pokrokový politik (1880-1951), po otci Ir a po matce Maor, snesl bohaté doklady, že polynéští plavci přibyli do Tichomoří z Asie přes Mikronésii. Studuje minulost, vypráví o mýtech, bozích, obřadech, primitivním umění, všímá si i přírody. Jeho výklady jsou protikladem Heyerdahlovy teorie o jihoamerickém původu Polynésanů.


Petr Horký
- Neznámá Země

Neuvěřitelný kaleidoskop proměn světa a člověka v něm. Ačkoli to zní neuvěřitelně, světově proslulí vědci, spisovatelé a dobrodruzi se poprvé setkávají v tomto ambiciózním projektu režiséra Petra Horkého. Úspěšný 21dílný televizní projekt se po velkolepém tažení televizními obrazovkami celé Evropy vydává i na pulty knihkupectví.


Stephanie Pauly - Rapa Nui - Láska na Velikonočním ostrově

Stephanie Pauly, středoškolská profesorka, si bere roční studijní volno a odjíždí na cestu do Jižní Ameriky, kde chce pozorovat tučňáky a velryby. Předtím se na několik dnů zastaví na Rapa Nui - Velikonočním ostrově. V tu chvíli ještě netuší, jak dalece jí tato krátká návštěva zasáhne do původních plánů i do života...

Thor Heyerdahl - Aku-aku

Thor Heyerdahl (6. října 1914 Larvik, Norsko - 18. dubna 2002 Colla Michari, Itálie) byl norský mořeplavec a dobrodruh, který zároveň patřil mezi nejznámější experimentální archeology a antropology. Zasvětil svůj život experimentům poukazujícím na možnosti předkolumbovských cestovatelů překonávat světové oceány za pomoci mořských proudů.

1  
2  
3  
4  
5  
 
"Mochileros" jsou přátelé, snažící se poznat kulturu a svět takový, jaký je. Zaznamenat do svých myslí, na film a fotografie. Podělit se o zkušenosti svoje i čerpat ze zkušeností druhých. Poznat historii i současnost. Vážíme si lidí, jejich kultury, historie a zvyků. Nesnášíme bezpráví, násilí a útlak v jakékoliv formě. Respektujeme ostatní. Snažíme se chránit tuto planetu a zachovat ji dalším generacím. Copyright © 2008-2014