MOCHILEROS PICTURES

" SVĚT NA DOSAH " "POZNAT,ZAZNAMENAT,CHRÁNIT,POMÁHAT,PŘEDÁVAT..."

Odkazy

Masážní studio

masáže od Verči

Bankomaty VISA

načerpejte kartou

Best time to visit

kdy a kam vyrazit

Facebook

Mochileros Pictures

Foto Šárka

krásné fotografie

Foto Zuzana

svatební fotografie

Fotolab

internetová fotosběrna

Green Life

záchrana pralesa

Green Ways

něco pro zdraví

Letenky

levné letenky

Lonely Planet

baťůžkáři všech zemí

Ministerstvo zahr. věcí

užitečné informace

Moje podróże

kamarád Zbyszek

Nadační fond Inka

pomoc indiánským dětem

Očkování

očkování na cesty

Odtahová služba

pomoc na silnici i jinde

Počasí

předpověď počasí

Prime Time Video

nejen svatební video

Převodník měn

měnová kalkukačka

Suffer

punkrock band

UNESCO

světové dědictví

UNICEF

pomoc a práva dětem

Viabona

tělo a duše

Wikipedia

otevřená encyklopedie

Záchranná služba

jihočeská záchranka

RSS

RSS

KNIHOVNA

Dobrodružné plavby až na konec světa

Bernhard Kay - Dobrodružné plavby

Tato kniha je skvělá především pro čtenáře "objevitele". Krásně a chronologicky vypráví o objevování světa, nám dnes známého, tehdy končin neprobádaných. Kdo to byl COOK, KOLUMBUS, BARENTS, BERING, VASCO DA GAMA, MAGALHAES, NANSEN a jiní? Jejich fascinující příběhy, tragické konce či vítězné objevy. Dozvíte se zde, proč se po nich dnes jmenují zálivy, moře, zátoky atd. Zasloužili se o poznání nepoznaného!

Napínavé vyprávění provede čtenáře více než 5000 letou historií objevování světa po moři. Autor uvádí mnoho faktografických údajů a drobných zajímavostí, které se jinde nevyskytují, a poutavě popisuje časté prohry a jen výjimečné úspěchy, zdánlivé objevy a epochální expedice, významné objevitele i neznámé hrdiny. Za každou hranicí, kterou překonali, vyvstala další a tak všichni byli hrdiny a dobrodruhy, kteří se vydávali na cesty do nepoznaných vod. Svědčí o tom i fakt, že Země byla kompletně objevena až ve 20. století.

Námořní cesty patří k nejstarším dopravním cestám lidstva. Mořeplavci si vyráběli pomůcky a nástroje a neustále získávali nové poznatky. Ti, kdo zužitkovávali vědění své doby a rozšiřovali obraz o podobě světa, však téměř vždy byli jednotlivci. Museli mít odvahu aby pronikali do neznámých vod, zejména proto, že až do novověku nebylo jisté, je-li země opravdu kulatá. Za každou hranicí, kterou překročili, se vynořila nová. Kde končil svět? Právě o takových dobrodružstvích je tato kniha.

Žádné komentáře
 
"Mochileros" jsou přátelé, snažící se poznat kulturu a svět takový, jaký je. Zaznamenat do svých myslí, na film a fotografie. Podělit se o zkušenosti svoje i čerpat ze zkušeností druhých. Poznat historii i současnost. Vážíme si lidí, jejich kultury, historie a zvyků. Nesnášíme bezpráví, násilí a útlak v jakékoliv formě. Respektujeme ostatní. Snažíme se chránit tuto planetu a zachovat ji dalším generacím. Copyright © 2008-2014