MOCHILEROS PICTURES

" SVĚT NA DOSAH " "POZNAT,ZAZNAMENAT,CHRÁNIT,POMÁHAT,PŘEDÁVAT..."

Odkazy

Masážní studio

masáže od Verči

Bankomaty VISA

načerpejte kartou

Best time to visit

kdy a kam vyrazit

Facebook

Mochileros Pictures

Foto Šárka

krásné fotografie

Foto Zuzana

svatební fotografie

Fotolab

internetová fotosběrna

Green Life

záchrana pralesa

Green Ways

něco pro zdraví

Letenky

levné letenky

Lonely Planet

baťůžkáři všech zemí

Ministerstvo zahr. věcí

užitečné informace

Moje podróże

kamarád Zbyszek

Nadační fond Inka

pomoc indiánským dětem

Očkování

očkování na cesty

Odtahová služba

pomoc na silnici i jinde

Počasí

předpověď počasí

Prime Time Video

nejen svatební video

Převodník měn

měnová kalkukačka

Suffer

punkrock band

UNESCO

světové dědictví

UNICEF

pomoc a práva dětem

Viabona

tělo a duše

Wikipedia

otevřená encyklopedie

Záchranná služba

jihočeská záchranka

RSS

RSS

KNIHOVNA

Indiáni stříbrné Luny

Miloslav Stingl - Indiáni stříbrné Luny (Za záhadami zmizelých indiánských říší)

Poutavé vyprávění o historii prastarých indiánských národů, které budovaly své říše na území dnešních států Peru, Bolívie, Argentiny, Chile, Kolumbie a Ekvádoru, a které uctívaly stříbrnou Lunu jako bohyni, je strhujícím čtením o šikovnosti lidských rukou, o pradávné kultuře, řemeslnické zručnosti a náboženství, ale je to také obraz nádherné krajiny, skvostných architektonických děl a svět okouzlujících pohádek, pověstí, mýtů a náboženských obřadů.

Slavný český cestovatel, badatel a spisovatel, dr. Miloslav Stingl, se životem jihoamerických indiánů zabývá celý svůj život.

Na území obou Amerik žily a dosud žijí desítky, ba stovky indiánských kmenů a národů. Žádný z nich však nevytvořil tak obrovskou říši, jako Inkové. Vnuci stavitelů této velkolepé říše jsou i dnes nejpočetnějším indiánským národem Ameriky. Tato kniha hovoří tedy o říši Inků a o těch, kdo ji vytvořili, kdo ji uctívali jako svého stvořitele a svého nejvyššího boha zlaté slunce. Hovoří o vládcích tohoto mocného indiánského státu vznešených panovnících i jejich ženách a vypráví také o tom, co nám Inkové zanechali, zůstavili. O neuvěřitelně krásných dílech vytvořených takřka vždy z národního kovu Inků, zlata. A vypráví i o nádherných městech, která tito Indáni ve své zemi vybudovali. V knize Indiáni zlatého slunce však nepotkáme jen vznešené panovníky říše Inků, ale i její prosté obyvatele, poznáme všechny stránky jejich života, dozvíme se, co tyto Indiány těšilo, čím se bavili, co a koho milovali a také proti komu bojovali. Projdeme dějinami indiánského státu od bájných časů jeho založení prvým Inkou Manco Capacem po časy jejího největšího rozkvětu a potom tragického zániku.

Žádné komentáře
 
"Mochileros" jsou přátelé, snažící se poznat kulturu a svět takový, jaký je. Zaznamenat do svých myslí, na film a fotografie. Podělit se o zkušenosti svoje i čerpat ze zkušeností druhých. Poznat historii i současnost. Vážíme si lidí, jejich kultury, historie a zvyků. Nesnášíme bezpráví, násilí a útlak v jakékoliv formě. Respektujeme ostatní. Snažíme se chránit tuto planetu a zachovat ji dalším generacím. Copyright © 2008-2014