MOCHILEROS PICTURES

" SVĚT NA DOSAH " "POZNAT,ZAZNAMENAT,CHRÁNIT,POMÁHAT,PŘEDÁVAT..."

Odkazy

Masážní studio

masáže od Verči

Bankomaty VISA

načerpejte kartou

Best time to visit

kdy a kam vyrazit

Facebook

Mochileros Pictures

Foto Šárka

krásné fotografie

Foto Zuzana

svatební fotografie

Fotolab

internetová fotosběrna

Green Life

záchrana pralesa

Green Ways

něco pro zdraví

Letenky

levné letenky

Lonely Planet

baťůžkáři všech zemí

Ministerstvo zahr. věcí

užitečné informace

Moje podróże

kamarád Zbyszek

Nadační fond Inka

pomoc indiánským dětem

Očkování

očkování na cesty

Odtahová služba

pomoc na silnici i jinde

Počasí

předpověď počasí

Prime Time Video

nejen svatební video

Převodník měn

měnová kalkukačka

Suffer

punkrock band

UNESCO

světové dědictví

UNICEF

pomoc a práva dětem

Viabona

tělo a duše

Wikipedia

otevřená encyklopedie

Záchranná služba

jihočeská záchranka

RSS

RSS

KNIHOVNA

Terakotová armáda

Maurice Cotterell - Terakotová armáda

Náhodný objev hrobky prvního sjednotitele Číny, císaře Čchin Š chuanga, vzbudil v roce 1974 senzaci. Terakotová armáda je považována za jeden z největších archeologických objevů Jaký smysl však mají vojáci, kteří se nemohou pohnout z místa?Autor vysvětluje a objasňuje poselství skryté v tvářích, účesech, oděvech a formací válečníků, které souvisí s vědeckým a mystickým poznáním starověkých Číňanů.

Terakotová armáda

Terakotovou armádu objevili náhodou roku 1974 čínští rolníci při kopání studní. Tvoří ji téměř 8000 terakotových vojáků a koní v životní velikosti, 100 dřevěných dvoukolových vozů a přes 40 000 bronzových zbraní. Terakotová armáda měla chránit dosud neodkrytou hrobku sjednotitele Číny, zakladatele dynastie Čchin, císaře Čchin Š-chuang-ti (259-210 př. n. l) Císaři údajně pomáhali vládnout ze záhrobí. Ukázka soch vojáků terakotové armády byla roku 2004 v Berlíně, ale jednalo se pouze o kopie. Nyní bude v Londýně až do 6.4.2008 k vidění 20 originálních soch vojáků, akrobatů a hudebníků a dalších 100 dobových exponátů včetně zbraní a předmětů z mědi a nefritu.

Terakota nebo také terra cotta (latinsky: „vypálená hlína“) je druhem keramiky. Je využívána k výrobě keramiky, vodovodů nebo dekorací staveb. Má hnědooranžovou barvu.
Terakota byla od období starověku využívána, k výrobě soch a sošek, keramiky, cihel nebo střešní krytiny. Nejstarší terakotové sochy bývaly po svém vytvoření sušeny na slunci. Později bývaly vypalovány v popele otevřených ohnišť a posléze již v pecích při vysokých teplotách, jak je tomu dodnes.
Starověcí Řekové z města Tanagra v Boiótii prosluli svou masovou produkcí vypalovaných terakotových figurek vytvářených pomocí forem. Z pozdějších období vývoje antického Řecka jsou známa také větší terakotová sochařská díla, jako je nebo Zeus unášející Ganyméda. Etruskové využívaly terakoty například k externí výzdobě svých chrámů sochami, akrotérii nebo antefixy.
Mez lety 210 př. n. l. - 209 př. n. l. si nechal čínský císař Čchin Š´-chuang-ti postavit armádu přes 8000 terakotových vojáků a koní, která s ním byla posléze pohřbena do jeho hrobu.

Žádné komentáře
 
"Mochileros" jsou přátelé, snažící se poznat kulturu a svět takový, jaký je. Zaznamenat do svých myslí, na film a fotografie. Podělit se o zkušenosti svoje i čerpat ze zkušeností druhých. Poznat historii i současnost. Vážíme si lidí, jejich kultury, historie a zvyků. Nesnášíme bezpráví, násilí a útlak v jakékoliv formě. Respektujeme ostatní. Snažíme se chránit tuto planetu a zachovat ji dalším generacím. Copyright © 2008-2014