MOCHILEROS PICTURES

" SVĚT NA DOSAH " "POZNAT,ZAZNAMENAT,CHRÁNIT,POMÁHAT,PŘEDÁVAT..."

Odkazy

Masážní studio

masáže od Verči

Bankomaty VISA

načerpejte kartou

Best time to visit

kdy a kam vyrazit

Facebook

Mochileros Pictures

Foto Šárka

krásné fotografie

Foto Zuzana

svatební fotografie

Fotolab

internetová fotosběrna

Green Life

záchrana pralesa

Green Ways

něco pro zdraví

Letenky

levné letenky

Lonely Planet

baťůžkáři všech zemí

Ministerstvo zahr. věcí

užitečné informace

Moje podróże

kamarád Zbyszek

Nadační fond Inka

pomoc indiánským dětem

Očkování

očkování na cesty

Odtahová služba

pomoc na silnici i jinde

Počasí

předpověď počasí

Prime Time Video

nejen svatební video

Převodník měn

měnová kalkukačka

Suffer

punkrock band

UNESCO

světové dědictví

UNICEF

pomoc a práva dětem

Viabona

tělo a duše

Wikipedia

otevřená encyklopedie

Záchranná služba

jihočeská záchranka

RSS

RSS

KNIHOVNA

VOLÁNÍ DŽUNGLE

Sabine Kueglerová - Volání džungle

Pokračování osudů dívky, která přišla z doby kamenné. Román o dívce, která zažívá přechod z džungle Západní Papuy do civilizace a zpět.

Dnes je Sabine Kueglerová dospělá žena a nemůže už zavírat oči před tím, co se v Západní Papue děje. Ani nechce. Má mnoho otázek a chce na ně znát odpovědi. Na všechny. A tak se vydává na nebezpečnou cestu hledání pravdy.

  V odloučenosti od světa, v džungli Západní Papuy, byla Sabine "dítětem džungle". Když v sedmnácti letech přijela do švýcarského internátu, měla pocit, jako by ji vyhnali z ráje. Od té doby pociťovala stesk po domově, touhu, která v ní byla stále palčivě živá. Po letech se vrací k Fayuům, zpátky do ráje svého dětství, aby konečně dostala odpověď na svou otázku: Kam vlastně patřím? Kdo vlastně jsem?
  Po příjezdu do džungle věděla, že tady je její domov. Po dlouhé době může opět sedět se svými přáteli z dětství kolem ohně, konečně zase může vést svůj dřívější život, po kterém se jí tak bolestně stýskalo.
  Ale země, do které se vrátila, se změnila; existence Fayuů v odloučenosti od civilizace je ohrožena, a nejen jejich, v nebezpečí je život na celé Papue. Lidé mizí a umírají. Národ zoufale bojuje o svou svobodu. Je to boj proti mocným zájmům, proti silnějšímu nepříteli, jenž má velkou převahu a nezná slitování, boj, jenž zuří už několik desetiletí a svět o něm nechce nic vědět.
  Jako dítě Sabine nic z toho nevnímala. A přece jí zůstala jedna vzpomínka na dobu strávenou v ráji, dnes už dávno zasutá v zapomnění. Bylo jí šest let, když viděla, jak před jejíma očima zastřelili tři muže. Nikdo o tom nikdy nemluvil. Nikdo se neptal a nikdo nedostal odpověď.

  Dnes je Sabine Kueglerová dospělá žena a nemůže už zavírat oči před tím, co se v Západní Papue děje. Ani nechce. Má mnoho otázek a chce na ně znát odpovědi. Na všechny. A tak se vydává na nebezpečnou cestu hledání pravdy.

Vydáno: IKAR 2007
Rozmery v x š: 207 x 133
Počet stran: 328
Vazba: Vázaný

Žádné komentáře
 
"Mochileros" jsou přátelé, snažící se poznat kulturu a svět takový, jaký je. Zaznamenat do svých myslí, na film a fotografie. Podělit se o zkušenosti svoje i čerpat ze zkušeností druhých. Poznat historii i současnost. Vážíme si lidí, jejich kultury, historie a zvyků. Nesnášíme bezpráví, násilí a útlak v jakékoliv formě. Respektujeme ostatní. Snažíme se chránit tuto planetu a zachovat ji dalším generacím. Copyright © 2008-2014