MOCHILEROS PICTURES

" SVĚT NA DOSAH " "POZNAT,ZAZNAMENAT,CHRÁNIT,POMÁHAT,PŘEDÁVAT..."

Odkazy

Masážní studio

masáže od Verči

Bankomaty VISA

načerpejte kartou

Best time to visit

kdy a kam vyrazit

Facebook

Mochileros Pictures

Foto Šárka

krásné fotografie

Foto Zuzana

svatební fotografie

Fotolab

internetová fotosběrna

Green Life

záchrana pralesa

Green Ways

něco pro zdraví

Letenky

levné letenky

Lonely Planet

baťůžkáři všech zemí

Ministerstvo zahr. věcí

užitečné informace

Moje podróże

kamarád Zbyszek

Nadační fond Inka

pomoc indiánským dětem

Očkování

očkování na cesty

Odtahová služba

pomoc na silnici i jinde

Počasí

předpověď počasí

Prime Time Video

nejen svatební video

Převodník měn

měnová kalkukačka

Suffer

punkrock band

UNESCO

světové dědictví

UNICEF

pomoc a práva dětem

Viabona

tělo a duše

Wikipedia

otevřená encyklopedie

Záchranná služba

jihočeská záchranka

RSS

RSS

KNIHOVNA

F. Krendělev, A. Kondratov - Záhady Velikonočního ostrova

Na Rano Raraku cítíš, jak tě celého prostupuje tajemství Velikonočního ostrova, jak je jím nasycen vzduch kolem tebe. Civí na tebe sto padesát mlčenlivých, záhadných obličejů bez očí. Prohlížejí si tě z každého výčnělku, z každé prohlubně ve skále, kde dosud nenarození i mrtví obři leží jako v kolébce nebo na úmrtním loži, bezmoční a bez života, jak je opustila tvůrčí síla, která je kdysi vytvářela...

Pavel Pavel - Rapa Nui

Ing. Pavel Pavel je jedním z nemnoha Čechů, jejichž jméno obletělo svět a stále vyvolává zasloužený zájem. Po studiu na Vysoké škole strojní a elektrotechnické v Plzni působil jako projektant v Agrostavu Strakonice. Touha pátrat po stopách starých civilizací a poznávat jejich pozoruhodnosti jej přivedla k neobvyklému koníčku, k experimentální archeologii. Snad nejvíce mu učaroval mnoha tajemstvími obestřený Velikonoční ostrov s proslulými obřími sochami moai.

Francis Maziére - Tajemství Velikonočního ostrova

Tam, kde vysoká vlna Tichého oceánu rozbíjí o hroty lávy své nespoutané štěstí. Tam, kde větry Antarktidy třeští při styku s nehybnými obry. Tam kde osm set pozůstalých zapomenutého kusu světa tiše umírá. Tam, kde pták už neusedá, aby zakončil svůj dlouhý let, tam se z moře zdvíhá nejosamocenější ostrov světa, jemuž ostrované říkají Mata-ki-te-rangi, "Oči se dívají do nebe", a jemuž první mořeplavci tohoto nadutého světa dali za břeskného doprovodu kulek jméno ostrov Velikonoční.


Jiří Jiránek - Čile po Chile

Ve volném proudu vyprávění bývalého českého velvyslance v Chile se setkáváme s nejrozličnějšími aspekty tamní reality, se zkušeností dočasného obyvatele i s populárně-vědeckým výkladem vzdělaného přírodovědce. Na stránkách budete mít možnost poznat nejen zajímavé přírodní krásy, ale také kulturu a temperament obyvatel Jižní Ameriky.

Anke Richterová - 200 dní na Tokelau

Autobiografický příběh novinářky Anke Richterové a jejího manžela - lékaře Franka. OSN Franka vysílá na lékařskou misi do tichomořského souostroví Tokelau. Manželé objevují svět polynéských zvyků a jsou okouzleni bezprostředností a pohostinstvím domorodců. Postupně však odkrývají i temné stránky „ráje“ – bigotní křesťanství, utlačování žen a středověké metody výchovy dětí. Pak Anke otěhotní a onemocní.

 

Jiří Hanzelka, Miroslav Zikmund - Velké vody Iguazú

Po roce 1989 vůbec první návrat k legendárním cestopisům slavné cestovatelské dvojice přináší záznam jejího dobrodružného putování s Tatrou 87 Argentinou a Paraguayí k jednomu z nejkrásnějších divů světa – vodopádům Iguazú.


Alan Ereira - Poselství ze srdce světa

Potomci poslední nedotčené indiánské civilizace promlouvají... Kogiové jsou indiánský národ žijící v Sieře Nevadě se Santa Marta, v horách severní Kolumbie v Jižní Americe. Kogiové si dokázali uchovat svou kulturu nedotčenou civilizací, dodnes dodržují své tradice, propracovaný duchovní systém, své věštecké rituály, upínají se k nim a žijí v naprosté symbióze s přírodou.


Sabine Kueglerová - Dítě džungle

Příběh Sabiny Kueglerové – jeden z nejneobyčej­nějších osudů naší doby – začal, když jí bylo pět let. Tehdy odjela se svým otcem, německým lingvistou a misionářem, na Novou Papuu do Indonésie – ke kmeni, který ještě dnes vede život jako v době kamenné.

Sabine Kueglerová - Volání džungle

Pokračování osudů dívky, která přišla z doby kamenné. Román o dívce, která zažívá přechod z džungle Západní Papuy do civilizace a zpět.

Dnes je Sabine Kueglerová dospělá žena a nemůže už zavírat oči před tím, co se v Západní Papue děje. Ani nechce. Má mnoho otázek a chce na ně znát odpovědi. Na všechny. A tak se vydává na nebezpečnou cestu hledání pravdy.

Vladimír Plešinger - Anděl v ďábelských horách

Autor ve svém zasvěceném cestopisu čtivě přibližuje těžko dostupná místy Venezuely. Fascinující stolové hory a odlehlé pralesní oblasti Guayanské vysočiny ale zdaleka nejsou jediným tématem, kterému se geolog, cestovatel a známý publicista Vladimír Plešinger věnuje.

1  
2  
3  
4  
5  
 
"Mochileros" jsou přátelé, snažící se poznat kulturu a svět takový, jaký je. Zaznamenat do svých myslí, na film a fotografie. Podělit se o zkušenosti svoje i čerpat ze zkušeností druhých. Poznat historii i současnost. Vážíme si lidí, jejich kultury, historie a zvyků. Nesnášíme bezpráví, násilí a útlak v jakékoliv formě. Respektujeme ostatní. Snažíme se chránit tuto planetu a zachovat ji dalším generacím. Copyright © 2008-2014