MOCHILEROS PICTURES

" SVĚT NA DOSAH " "POZNAT,ZAZNAMENAT,CHRÁNIT,POMÁHAT,PŘEDÁVAT..."

Odkazy

Masážní studio

masáže od Verči

Bankomaty VISA

načerpejte kartou

Best time to visit

kdy a kam vyrazit

Facebook

Mochileros Pictures

Foto Šárka

krásné fotografie

Foto Zuzana

svatební fotografie

Fotolab

internetová fotosběrna

Green Life

záchrana pralesa

Green Ways

něco pro zdraví

Letenky

levné letenky

Lonely Planet

baťůžkáři všech zemí

Ministerstvo zahr. věcí

užitečné informace

Moje podróże

kamarád Zbyszek

Nadační fond Inka

pomoc indiánským dětem

Očkování

očkování na cesty

Odtahová služba

pomoc na silnici i jinde

Počasí

předpověď počasí

Prime Time Video

nejen svatební video

Převodník měn

měnová kalkukačka

Suffer

punkrock band

UNESCO

světové dědictví

UNICEF

pomoc a práva dětem

Viabona

tělo a duše

Wikipedia

otevřená encyklopedie

Záchranná služba

jihočeská záchranka

RSS

RSS

KNIHOVNA

Domenici Davide - Aztékové - Poklady starobylých civilizací

Předkolumbovské civilizace vznikaly ve středním a severním Mexiku, na území rozkládajícím se od úrodných oblastí Oaxackého a Mexického údolí po velké pouště na severu. Autor v chronologickém pořadí představuje dějiny zdejšího osídlení, a to od nejranějších zemědělských osad po vznik mocných států a městských civilizací jako Teotihuacán a Monte Albán.

Domenici Davide: Mayové - Poklady Starobylých civilizací

Tato bohatě ilustrovaná výpravná kniha odhaluje tajemství mayské civilizace a zachycuje některé z nejkrásnějších památek této kultury. Chronologicky pojatý výklad vychází z nejnovějších archeologických nálezů a historických poznatků o dějinách Mezoameriky, a to od dob olméckých panství po španělskou konkvistu ...

Stephen T. Asma - Bohové pijí whisky

Aneb putování za osvícením v zemi rozprášeného Buddhy.
Při tomto pozoruhodném putování po Kambodži a jihovýchodní Asii odkrývá neúnavný cestovatel a věčný student Stephen T. Asma základní aspekty buddhismu způsobem, který by už snad ani nemohl být zábavnější a stejně tak i provokativnější.

 

Philip Short - Pol Pot - dějiny zlého snu

Jméno Pol Pot se stalo synonymem hrůzy a teroru, které patrně nemají v moderních dějinách lidstva obdoby. Politický a sociální experiment vůdce Rudých Khmerů vyústil v genocidu kambodžského národa, který si Evropa spojuje především s krásami chrámového komplexu Angkor.

Posvátná kniha Mayů - Popol Vuh

Popol Vuh je známá písemná pamáka - záznam původních legend, mýtů i historických událostí ze života quicheských Mayů zapsaných patrně podle ústní tradice latinkou v quicheštině krátce po conquistě.

Alan Baker - Gladiátor

Pokud mate zájem o fakta z arény, tato kniha vám popíše rozdělení bojovníků, zbraní, výstroje atd. Je čtivá a dovíte se zde nové věci, zároveň se dá koupit v levných knihách za dobrou cenu. Zjistíte, že o gladiátorech máme zkreslené informace a představy, poznáte i krutost starověkého světa a jeho císařů...

Stuart Stirling - Pizzaro, dobyvatel říše Inků

Před několika lety objevili restaurátoři v kryptě katedrály v Limě v jedné ze zdí kovovou schránku. Obsahovala kosti a lebku mumie, zbytky meče a pár stříbrných ostruh. Na rakvi se skvěl záhadný symbol šesticípé hvězdy uvnitř čtyř soustředných kruhů a nápis: "Toto jest hlava urozeného markýze Dona Francisca Pizarra, jenž objevil a dobyl říši Inků a učinil ji součástí panství královské koruny kastilské."

Hiram Bingham - Ztracené město Inků

Mladý Američan nabitý energií jménem Hiram Bingham, se vydal zkoumat oblast peruánských východních And, divoký kraj, který byl na počátku dvacátého století zcela neprobádaný. „Neznám žádné jiné místo na světě, které by se s tím dalo srovnávat."

Ridley Scot - 1492: Conquest of Paradise

Každé dítě zná ten příběh námořníka z Janova, který vyplul hledat novou cestu do Indie a objevil nový svět. Idylický ráj na zemi, oplývající bohatstvím. Dočkal se poct po svém návratu, ale prožil také mnoho útrap a hrůzy.

 

Bernhard Kay - Dobrodružné plavby

Tato kniha je skvělá především pro čtenáře "objevitele". Krásně a chronologicky vypráví o objevování světa, nám dnes známého, tehdy končin neprobádaných. Kdo to byl COOK, KOLUMBUS, BARENTS, BERING, VASCO DA GAMA, MAGALHAES, NANSEN a jiní? Jejich fascinující příběhy, tragické konce či vítězné objevy. Dozvíte se zde, proč se po nich dnes jmenují zálivy, moře, zátoky atd. Zasloužili se o poznání nepoznaného!

1  
2  
3  
4  
5  
 
"Mochileros" jsou přátelé, snažící se poznat kulturu a svět takový, jaký je. Zaznamenat do svých myslí, na film a fotografie. Podělit se o zkušenosti svoje i čerpat ze zkušeností druhých. Poznat historii i současnost. Vážíme si lidí, jejich kultury, historie a zvyků. Nesnášíme bezpráví, násilí a útlak v jakékoliv formě. Respektujeme ostatní. Snažíme se chránit tuto planetu a zachovat ji dalším generacím. Copyright © 2008-2014