MOCHILEROS PICTURES

" SVĚT NA DOSAH " "POZNAT,ZAZNAMENAT,CHRÁNIT,POMÁHAT,PŘEDÁVAT..."

Odkazy

Masážní studio

masáže od Verči

Bankomaty VISA

načerpejte kartou

Best time to visit

kdy a kam vyrazit

Facebook

Mochileros Pictures

Foto Šárka

krásné fotografie

Foto Zuzana

svatební fotografie

Fotolab

internetová fotosběrna

Green Life

záchrana pralesa

Green Ways

něco pro zdraví

Letenky

levné letenky

Lonely Planet

baťůžkáři všech zemí

Ministerstvo zahr. věcí

užitečné informace

Moje podróże

kamarád Zbyszek

Nadační fond Inka

pomoc indiánským dětem

Očkování

očkování na cesty

Odtahová služba

pomoc na silnici i jinde

Počasí

předpověď počasí

Prime Time Video

nejen svatební video

Převodník měn

měnová kalkukačka

Suffer

punkrock band

UNESCO

světové dědictví

UNICEF

pomoc a práva dětem

Viabona

tělo a duše

Wikipedia

otevřená encyklopedie

Záchranná služba

jihočeská záchranka

RSS

RSS

KNIHOVNA

Gilbert a Cotterell - Mayská proroctví

Podle starých Mayů nastane 21. prosince 2012 konec světa tak, jak jej známe. Úderem půlnoci jejich kalendář přeskočí poprvé za 5000 let zpátky na nulu. Mayové předpověděli, že tomuto okamžiku bude předcházet celá série přírodních katastrof jako jsou zemětřesení a záplavy. Nezní to povědomě?

Roland Joffé - The Mission

Nezapomenutelný a strhující zážitek z příběhu je podtržen překrásnými scenériemi Jižní Ameriky zachycenými oscarovou kamerou Chrise Mengese pod vedením režiséra Rolanda Joffého.

Mel Gibson - Apocalypto

Když krutí mayští bojovníci přepadnou mírumilovnou vesnici pralesních indiánů, ukryje lovec Jaguáří tlapa svou ženu a dítě do hluboké skalní průrvy a slíbí, že se pro ně vrátí. Je však zajat a odvlečen do vzdálené mayského města, kde má být nejprve prodán do otroctví a poté obětován mayským bohům. 

 

B. Scofield, B. C. Orr - Mayská astrologie v praxi

Tzolkinský kalendář. Kniha Mayská astrologie v praxi nabízí současný pohled na jeden z nejdůmyslnějších astrologických systémů, které kdy vznikly.

G.F.L. Stanglmeier - Dosud neobjevené poklady faraonů

Četná tajná místa a skrýše, v nichž dosud čekají ukryté poklady staroegypských vládců na své objevitele, najdeme na mnoha místech, ať už v obrovské Cheopsově pyramidě nebo v legendami opředeném Údolí králů. Skrývají se v nich pohádková bohatství, která mnohonásobně předčí i pohřební výbavu Tutanchamona.

Helmut Tributsch - Záhadná fata morgana

Tajemné doklady zaniklých kultur, obří obrazce u Nazky, kamenní obři u Carnaku atd. - slouží autorovi k rozpracování kultu faty morgány...

Olga Vilímková - Peru - děti Inků

Odbornice na Peru a život Indiánů a autorka knihy Učitelkou v Peru, na základě svých četných cest sepsala knihu Peru - děti Inků. Peru cestovatele přitahuje svou kulturou, přírodou a zejména lidmi.

Andrzej Kaplanek - Po stopách synů Slunce

Jsou naše psané dějiny skutečně úplným a vyčerpávajícím záznamem vývoje lidstva? Umíme rekonstruovat zrod naší civilizace? Jak dokázali naši dávní předkové postavit impozantní megalitické budovy a stvořit cenná díla, která stále obdivujeme?

Miloslav Stingl - Indiáni stříbrné Luny (Za záhadami zmizelých indiánských říší)

Poutavé vyprávění o historii prastarých indiánských národů, které budovaly své říše na území dnešních států Peru, Bolívie, Argentiny, Chile, Kolumbie a Ekvádoru, a které uctívaly stříbrnou Lunu jako bohyni, je strhujícím čtením o šikovnosti lidských rukou, o pradávné kultuře, řemeslnické zručnosti a náboženství, ale je to také obraz nádherné krajiny, skvostných architektonických děl a svět okouzlujících pohádek, pověstí, mýtů a náboženských obřadů.

Miloslav Stingl - Indiáni zlatého Slunce (Život, zázraky a záhady říše Inků)

Vypravuje o historii nejvýznamnějšího indiánského národa, který vybudoval překvapivě ohromnou říši na území dnešních států Peru, Bolívie, Argentiny, Chile, Kolumbie a Ekvádoru. Je strhujícím čtením o romantických láskách, stejně jako o lítých bojích a vyčerpávajících válkách. Je i obrazem nádherné krajiny, světem okouzlujících pohádek, pověstí a mýtů.

1  
2  
3  
4  
5  
 
"Mochileros" jsou přátelé, snažící se poznat kulturu a svět takový, jaký je. Zaznamenat do svých myslí, na film a fotografie. Podělit se o zkušenosti svoje i čerpat ze zkušeností druhých. Poznat historii i současnost. Vážíme si lidí, jejich kultury, historie a zvyků. Nesnášíme bezpráví, násilí a útlak v jakékoliv formě. Respektujeme ostatní. Snažíme se chránit tuto planetu a zachovat ji dalším generacím. Copyright © 2008-2014