MOCHILEROS PICTURES

" SVĚT NA DOSAH " "POZNAT,ZAZNAMENAT,CHRÁNIT,POMÁHAT,PŘEDÁVAT..."

Odkazy

Masážní studio

masáže od Verči

Bankomaty VISA

načerpejte kartou

Best time to visit

kdy a kam vyrazit

Facebook

Mochileros Pictures

Foto Šárka

krásné fotografie

Foto Zuzana

svatební fotografie

Fotolab

internetová fotosběrna

Green Life

záchrana pralesa

Green Ways

něco pro zdraví

Letenky

levné letenky

Lonely Planet

baťůžkáři všech zemí

Ministerstvo zahr. věcí

užitečné informace

Moje podróże

kamarád Zbyszek

Nadační fond Inka

pomoc indiánským dětem

Očkování

očkování na cesty

Odtahová služba

pomoc na silnici i jinde

Počasí

předpověď počasí

Prime Time Video

nejen svatební video

Převodník měn

měnová kalkukačka

Suffer

punkrock band

UNESCO

světové dědictví

UNICEF

pomoc a práva dětem

Viabona

tělo a duše

Wikipedia

otevřená encyklopedie

Záchranná služba

jihočeská záchranka

RSS

RSS

Zajímavá místa

THAJSKO a KAMBODŽA a LAOS


Pokusíme se vám představit místa, která jsou v této oblasti nejzajímavější, která stojí za to  vidět, navštívit a poznat. Někde jsme sami byli, a některé jsme žel nestihli.

Vstupte do:

INFORMACE ZAJÍMAVOSTI DENÍK SPECIALITY HUDBA FOTOGALERIE

Mekong
Mekong
je řeka v Jihovýchodní Asii. Protéká ČLR, Laosem, Kambodžou a Vietnamem a také tvoří hranici Laosu s Myanmarem a Thajskem. Je největší řekou na poloostrově Zadní Indie a jednou z nejvýznamnějších světových řek, 10. nejdelší řekou světa a 10. největší z hlediska objemu průtoku. Její odhadovaná délka je 4023 kilometrů. Povodí má rozlohu 810 000 km². Cesta lodí po Mekongu patří mezi nejsilnější zážitky z cesty po JV Asii.
Angkor Wat
Angkor
je jedna z nejvýznamnějších kulturních památek a archeologických nalezišť v
JV Asii. V období 9-15. století zde leželo hlavní sídlo  Khmerské říše a z té doby se zachovalo velké množství památek. Angkor leží v provincii Siem Reap a od roku 1992 je zapsán na seznam světového dědictví UNESCO. Samotný název Angkor je odvozen ze sanskrtského výrazu nagara, znamenající město.
Plain of Jars
Planina džbánů
. Ve světě archeologů jedno z nejzáhadnějších a nejslavnějších míst jihovýchodní Asie. Dlouho se o ní nemluvilo. Upadla v zapomnění během dlouhých let válečných konfliktů. Vedly se tu koloniální války, od roku 1964 tu probíhaly vojenské operace americké armády a CIA. Koncem šedesátých let nebyla snad ani jediná zpravodajská relace bez souhrnu vývoje vojenské situace na Planině džbánů.

Luang Prabang
je město v severním Laosu, v provincii stejného jména (provincii Luang Prabang). Má přibližně 26 000 obyvatel. Jeho historické jádro je od roku 1995 zapsáno na Seznamu světového dědictví UNESCO.
Ayutthaya
Starobylé město Ayutthaya, neboli Phra Nakhon Si Ayutthaya, vzdálené asi 80 km od Bangkoku, bylo thajské hlavní město po čtyři století a je jednou z hlavních turistických atrakcí Thajska. Leží na soutoku řek Chao Phraya, Pa Sak a Lopburi. Ty jsou spojeny širokým průplavovým kanálem, který tak z centra města vytváří v podstatě ostrov. 
Historický park je velký areál v samém srdci Ayutthayi. 13.12.1991 byl vyhlášen světovým dědictvím UNESCO.
Kwai Bridge

Kwai Bridge se nachází ve městě Kanchanaburi, asi 2h od Bangkoku. Celosvětově známý most z černého železa byl přivezen z Jávy japonskou armádou a sestaven pod japonským velením válečnými zajatci jako část "Železnice smrti", spojující Thajsko a Barmu. Most stojí vedle místa, kde stál původní dřevěný a stále se používá. Roku 1945 byl cílem bombových útoků spojeneckých vojsk a po válce byl opraven.

Plovoucí trh
Plovoucí trh
(floating market). Ve městě Damnoen Saduak slouží pro dopravu místo silnic kanály. Z některých míst se dá dostat jen lodí. Loďky slouží jako obchůdky ovoce a zeleniny, jako bistra, kde se vaří – takové plovoucí kuchyně. Na vlastní tržnici jsou místo stánků loďky – vypadá to jako na normálním trhu, jenom je plovoucí. 
 
"Mochileros" jsou přátelé, snažící se poznat kulturu a svět takový, jaký je. Zaznamenat do svých myslí, na film a fotografie. Podělit se o zkušenosti svoje i čerpat ze zkušeností druhých. Poznat historii i současnost. Vážíme si lidí, jejich kultury, historie a zvyků. Nesnášíme bezpráví, násilí a útlak v jakékoliv formě. Respektujeme ostatní. Snažíme se chránit tuto planetu a zachovat ji dalším generacím. Copyright © 2008-2014