MOCHILEROS PICTURES

" SVĚT NA DOSAH " "POZNAT,ZAZNAMENAT,CHRÁNIT,POMÁHAT,PŘEDÁVAT..."

Odkazy

Masážní studio

masáže od Verči

Bankomaty VISA

načerpejte kartou

Best time to visit

kdy a kam vyrazit

Facebook

Mochileros Pictures

Foto Šárka

krásné fotografie

Foto Zuzana

svatební fotografie

Fotolab

internetová fotosběrna

Green Life

záchrana pralesa

Green Ways

něco pro zdraví

Letenky

levné letenky

Lonely Planet

baťůžkáři všech zemí

Ministerstvo zahr. věcí

užitečné informace

Moje podróże

kamarád Zbyszek

Nadační fond Inka

pomoc indiánským dětem

Očkování

očkování na cesty

Odtahová služba

pomoc na silnici i jinde

Počasí

předpověď počasí

Prime Time Video

nejen svatební video

Převodník měn

měnová kalkukačka

Suffer

punkrock band

UNESCO

světové dědictví

UNICEF

pomoc a práva dětem

Viabona

tělo a duše

Wikipedia

otevřená encyklopedie

Záchranná služba

jihočeská záchranka

RSS

RSS

Speciality

  IZRAEL a JORDÁNSKO

V této rubrice se vás pokusíme seznámit s místními specialitami v oblasti jídla i pití. Přidáme i několik zajímavostí o typických produktech té které země. Postupně přidáme i několik receptů z místní kuchyně.

Vstupte do:

INFORMACE ZAJÍMAVOSTI DENÍK SPECIALITY HUDBA FOTOGALERIE

Kuchyně Středního východu není tak známá, jídlo je spíš jednoduché, ale chuťově zajímavé. Obvykle začíná bohatým výběrem předkrmů – méze, které se nabírají ještě teplým nekvašeným chlebem kobz a podávají se pro celý stůl.

Arabská káva je známá svojí pronikavou vůní i chutí. Turci zanechali v arabských zemích svůj způsob přípravy kávy a v současnosti ji nazýváme jak tureckou, tak arabskou. V arabských zemích se můžeme setkat také s beduínským způsobem pití kávy. Takováto káva je o dost silnější než ta turecká a podává se v malém množství. Na dně malého šálku lze najít pouze jeden nebo dva doušky kávy výrazné chuti, která okamžitě člověka osvěží.

Určitě se vám při pomyšlení na izraelské jídlo a pití, nebo před návštěvou restaurace v Izraeli vybaví pojem „košer“. Ortodoxní židé konzumují pouze tzv. košer pokrmy. Košer znamená, že je pokrm obřadně čistý, vhodný a přípustný pro konzumaci. Košer se obecně používá ve vztahu ke gastronomii, v širším slova smyslu ale označuje v judaismu vše, co je povolené, vhodné nebo správné.

Čaj, který v zimě zahřeje a v létě příjemně ochladí celé tělo - to je vynález, který objevili nomádi v poušti. V nehostinné poušti spojili chuť speciálně připravovaného zeleného čaje, drsnou jako samotná poušť, s osvěžující marockou mátou a hodně osladili. Vznikl tak nápoj, který umí dodat energii, povzbudit a přitom ještě polahodit chuťovým pohárkům.

Posledni komentare
07.06.2016 22:19:13: Dobrý ;-) hotovostní půjčka na směnku
07.06.2016 21:28:46: Podle mého názoru je téma velmi zajímavé. Doporučuji všem, aktivní účast v diskusi. :-( komu schvali...
07.06.2016 21:19:10: jo TEMNOT!!! :-! pujcky do vyplaty bez registru
07.06.2016 21:18:05: čekala jsem lepší :-( rychlá půjčka do 24 hodin

Humus (chumus, hummus, hommus) a tahini (tehina). Přestože název tohoto tradičního pokrmu z arabské kuchyně nevzbuzuje vábné očekávání, je pomazánka z vařené cizrny velmi zajímavou a chutnou alternativou pro stylové pohoštění či zdravou večeři.

Falafel je vegetariánský pokrm pocházející z Egypta. Dnes je oblíbený v zemích Blízkého východu, zejména v západním Libanonu, Izraeli, Jordánsku, ale rozšířil se po všech kontinentech. Jedná se o smažené kuličky z bobů (Egypt) nebo z cizrny. Servíruje se na talíři nebo v chlebu typu pita, s jogurtovou omáčkou, hummusem, sezamovou pastou (tahini), zeleninou apod. Je bohatý na proteiny a vitamíny.

V arabské kuchyni kužel stlačeného jehněčího, kuřecího nebo hovězího masa, opékaného na svislém rožni, kde je maso opékáno z venku tím, jak se rožeň stálé točí. Něco na způsob gyros. Hodně populární je sendvič s arabským chlebem, plněný masem shawerma, salátem, pálivou omáčkou, hummusem a omáčkou tahini.

 
"Mochileros" jsou přátelé, snažící se poznat kulturu a svět takový, jaký je. Zaznamenat do svých myslí, na film a fotografie. Podělit se o zkušenosti svoje i čerpat ze zkušeností druhých. Poznat historii i současnost. Vážíme si lidí, jejich kultury, historie a zvyků. Nesnášíme bezpráví, násilí a útlak v jakékoliv formě. Respektujeme ostatní. Snažíme se chránit tuto planetu a zachovat ji dalším generacím. Copyright © 2008-2014