MOCHILEROS PICTURES

" SVĚT NA DOSAH " "POZNAT,ZAZNAMENAT,CHRÁNIT,POMÁHAT,PŘEDÁVAT..."

Odkazy

Masážní studio

masáže od Verči

Bankomaty VISA

načerpejte kartou

Best time to visit

kdy a kam vyrazit

Facebook

Mochileros Pictures

Foto Šárka

krásné fotografie

Foto Zuzana

svatební fotografie

Fotolab

internetová fotosběrna

Green Life

záchrana pralesa

Green Ways

něco pro zdraví

Letenky

levné letenky

Lonely Planet

baťůžkáři všech zemí

Ministerstvo zahr. věcí

užitečné informace

Moje podróże

kamarád Zbyszek

Nadační fond Inka

pomoc indiánským dětem

Očkování

očkování na cesty

Odtahová služba

pomoc na silnici i jinde

Počasí

předpověď počasí

Prime Time Video

nejen svatební video

Převodník měn

měnová kalkukačka

Suffer

punkrock band

UNESCO

světové dědictví

UNICEF

pomoc a práva dětem

Viabona

tělo a duše

Wikipedia

otevřená encyklopedie

Záchranná služba

jihočeská záchranka

RSS

RSS

Zajímavosti

 IZRAEL a JORDÁNSKO

Pokusíme se vám představit místa, která jsou v této oblasti nejzajímavější, která stojí za to vidět, navštívit a poznat. Někde jsme sami byli, a některé jsme žel nestihli. Stejně tak přineseme některé zajímavosti týkajících se daného tématu.

Vstupte do:

INFORMACE ZAJÍMAVOSTI DENÍK SPECIALITY HUDBA FOTOGALERIE

 

Kadidlo, neboli olibanum (anglicky frankincense, hebrejsky לבונה, levonah; arabsky لبٌان, lubbān) je vonná pryskyřice, která se připravuje z tzv. klejopryskyřice. Získává se z kmene kadidlovníku (Boswellia), užívaná v kombinaci s myrhou a balzámem a při pálení vydává kořeněné aroma.

Beduíni (z arabského بدوي‎‎ badawí - neusazení, nomadští; pl. badu) jsou příslušníci arabských nomádských kmenů obývajících převážně pouště. Beduínské kmeny se vyskytují od atlantického pobřeží Sahary, přes Západní poušť v severní Africe, Sinajskou a Negevskou poušť až k Arabské poušti. Za beduíny také někdy bývají označována nearabská kočovná etnika, zejména Bedžové, žijící na africké straně Rudého moře.

Krásné místo opředené mýty a Ježíšovými zázraky, je také hlavním zdrojem vody pro celý Izrael. Jezero je známé pod různými jmény: Kineretské, Galilejské, Genezarethské. Oblast Galileje je nejpopulárnější částí země díky krásné krajině a množství památek. Jsou zde zelená údolí, lesy, úrodná půda. Zde vzniklo mnoho židovských textů: Talmud a Kabala.

Masada (hebrejsky: מצדה, Mecada, od slova מצודה mecuda, doslova „pevnost“) je starověká pevnost na vrcholu izolovaného skalního útesu na východním okraji Judské pouště, nedaleko Mrtvého moře. Roku 2001 byla lokalita zapsána jako památka světového dědictví na seznam UNESCO. 

Mrtvé moře (hebrejsky: יָם הַ‏‏מֶ‏ּ‏לַ‏ח, Jam ha-Melach, doslova „Moře soli;“ arabsky البحر الميت‎‎; al-Bár al-Majit, doslova „Mrtvé moře“) je bezodtoké slané jezero, které se rozkládá mezi Izraelem a Západním břehem Jordánu na západě a Jordánskem na východě. Nachází se 420 metrů pod hladinou světového oceánu.

Město Jerash nebo Jarash či Džeraš (někdy také nazývaná a opisovaná Gerasa) se nachází přibližně 50 kilometrů severně od hlavního města Jordánska Ammánu a je velmi oblíbené místo u návštěvníků tohoto státu, protože je doslovně nabité velmi slušně zachovalými antickými památkami. Pokud plánujete navštívit v Jordánsku jen Petru, rozmyslete si to a navštivte také Jerash.

Skalnaté útesy, rokle, soutěsky, písečné duny, ale i archeologické naleziště. Wádí Rum (Vádí Ram),  je chráněné uzemí UNESCO. Wadi Rum je po Petře jedním z nejnavštěvovanějších míst Jordánska. Každého cestovatele okouzlí nepředstavitelnou a pravděpodobně jednou z nejkrásnějších pouštních krajin na světě, kdy z písečného dna vyrůstají majestátní skalnaté útvary.

Petra (πέτρα petra = „skála“, البتراء‎‎ Al-Butrā) je skalní město a archeologické naleziště v Jordánsku. Od roku 1985 je zařazena na seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. V Bibli je označováno jako Selá a Arabové mu dali jméno Mojžíšovo údolí.

Ejlat (hebrejsky: zvuk אילת, v oficiálním přepisu do angličtiny: Elat, přepisováno též Eilat) je město v Izraeli v Jižním distriktu. Starostou je Me'ir Jicchak Halevi. Jde o nejjižnější izraelské město, přístav a turistické letovisko při severním cípu Rudého moře u Akabského zálivu.

Madaba není příliš známá, ale rozhodně je to místo které stojí za to navštívit během pobytu v Jordánsku. Její hlavní atrakcí jsou nádherné mozaiky z doby dědice antického Říma, neboli Byzance. Do Madaby se dá dojet docela jednoduše z Ammánu a velmi často se organizuje její návštěva při cestě do mnohem známější Petry.

 
"Mochileros" jsou přátelé, snažící se poznat kulturu a svět takový, jaký je. Zaznamenat do svých myslí, na film a fotografie. Podělit se o zkušenosti svoje i čerpat ze zkušeností druhých. Poznat historii i současnost. Vážíme si lidí, jejich kultury, historie a zvyků. Nesnášíme bezpráví, násilí a útlak v jakékoliv formě. Respektujeme ostatní. Snažíme se chránit tuto planetu a zachovat ji dalším generacím. Copyright © 2008-2014