MOCHILEROS PICTURES

" SVĚT NA DOSAH " "POZNAT,ZAZNAMENAT,CHRÁNIT,POMÁHAT,PŘEDÁVAT..."

Odkazy

Masážní studio

masáže od Verči

Bankomaty VISA

načerpejte kartou

Best time to visit

kdy a kam vyrazit

Facebook

Mochileros Pictures

Foto Šárka

krásné fotografie

Foto Zuzana

svatební fotografie

Fotolab

internetová fotosběrna

Green Life

záchrana pralesa

Green Ways

něco pro zdraví

Letenky

levné letenky

Lonely Planet

baťůžkáři všech zemí

Ministerstvo zahr. věcí

užitečné informace

Moje podróże

kamarád Zbyszek

Nadační fond Inka

pomoc indiánským dětem

Očkování

očkování na cesty

Odtahová služba

pomoc na silnici i jinde

Počasí

předpověď počasí

Prime Time Video

nejen svatební video

Převodník měn

měnová kalkukačka

Suffer

punkrock band

UNESCO

světové dědictví

UNICEF

pomoc a práva dětem

Viabona

tělo a duše

Wikipedia

otevřená encyklopedie

Záchranná služba

jihočeská záchranka

RSS

RSS

Zajímavosti

Galilejské jezero (Izrael)

Krásné místo opředené mýty a Ježíšovými zázraky, je také hlavním zdrojem vody pro celý Izrael. Jezero je známé pod různými jmény: Kineretské, Galilejské, Genezarethské. Oblast Galileje je nejpopulárnější částí země díky krásné krajině a množství památek. Jsou zde zelená údolí, lesy, úrodná půda. Zde vzniklo mnoho židovských textů: Talmud a Kabala.


V obvodu má přibližně 53 km a je 21 km dlouhé a 13 km široké. Jeho rozloha je 166 km2 a maximální hloubka 43 m. Leží 212 metrů pod úrovní světového oceánu a je tak nejníže položeným sladkovodním jezerem na světě a druhým nejníže položeným jezerem (po Mrtvém moři).

V povodí jezera je prováděno extenzivní zemědělství, zejména v Chulském údolí (bavlna, tolice vojtěška) a při březích jezera (banány, datle, bavlna). Galilejské jezero je hlavním zdrojem pitné vody pro Izrael a pokrývá přibližně jednu třetinu jeho spotřeby.

Galilejské jezero

Voda přichází řekou Jordán. V létě může mít voda v jezeře až 33 stupňů. V jezeře je až 20 druhů ryb a lov ryb byl významným zdrojem obživy už od biblických dob. Ryba sv.Petra (druh ryby tilapie) je doporučována ve všech izraelských restauracích. V jezeře se dá i koupat, v okolí je hodně kibuců . Uvidíte zde hejna bílých a růžových pelikánů i ledňáčků.

Jezero je známé pod různými jmény: Kineretské, Galilejské, Genezarethské. Je to sladkovodní jezero. Hebrejské jméno Kineret bývá odvozováno od hudebního nástroje Kinor, což je lyra, protože jezero má tvar lyry. Hlavní místa Ježíšových zázraků u jezera: 

Tabgha – zázrak dělení chleba a ryb, kde Ježíš nasytil 5000 lidí jen pěti bochníky chleba a dvěma rybami.


Tabgha

Capernaum - zde leží zbytky synagogy, kde Ježíš kázal

Hora Blahoslavení - místo Ježíšova kázání (evangelium sv. Matouše, Kázání na hoře) nad jezerem a místo, kde vybral ze svých následovníků 12 apoštolů.

Největší město u jezera je:

Tiberias

Město nese název po římském císaři Tiberiovi, jemuž bylo vystavěno na počest. Je největším městem v oblasti a také centrem cestovního ruchu. V létě, kdy je zde sezona, se sem sjíždí davy turistů, část za rekreací a přírodou, velká část však přijíždí kvůli památkám v okolí, které je prošpikováno příběhy židovského a křesťanského Písma. Město samotné příliš pamětihodností nenabízí, slouží především jako centrum rekreace a zábavy, svoji historickou pozici mocného centra zanechalo v dějinách. Dokládají ji zbytky hradeb v jižní části města.

Yardenit

Místo křtu. Vstup do areálu je zdarma. Tvoří jej návštěvnické centrum s prodejnou suvenýrů. Yardenit (Jardenit) je nazýváno místem křtu Ježíše, což není tak docela pravda. O přesném historickém místě, kde Jan Křtitel, Ježíšův bratranec, ve skutečnosti křtil, se vedou dohady. Pravděpodobněji se tak stalo v Betánii v Zajordánsku. Vody Jordánu jsou však posvátné a Izraelci a ti kdo nechtějí, či nemohou vážit cestu do Jordánska, směřují sem a nechávají se zde také pokřtít.  

Yardenit

zdroj: wikipedia.cz, izrael.orbion.cz, vlastní

Vstupte do:

INFORMACE ZAJÍMAVOSTI DENÍK SPECIALITY HUDBA FOTOGALERIE

Žádné komentáře
 
"Mochileros" jsou přátelé, snažící se poznat kulturu a svět takový, jaký je. Zaznamenat do svých myslí, na film a fotografie. Podělit se o zkušenosti svoje i čerpat ze zkušeností druhých. Poznat historii i současnost. Vážíme si lidí, jejich kultury, historie a zvyků. Nesnášíme bezpráví, násilí a útlak v jakékoliv formě. Respektujeme ostatní. Snažíme se chránit tuto planetu a zachovat ji dalším generacím. Copyright © 2008-2014