MOCHILEROS PICTURES

" SVĚT NA DOSAH " "POZNAT,ZAZNAMENAT,CHRÁNIT,POMÁHAT,PŘEDÁVAT..."

Odkazy

Masážní studio

masáže od Verči

Bankomaty VISA

načerpejte kartou

Best time to visit

kdy a kam vyrazit

Facebook

Mochileros Pictures

Foto Šárka

krásné fotografie

Foto Zuzana

svatební fotografie

Fotolab

internetová fotosběrna

Green Life

záchrana pralesa

Green Ways

něco pro zdraví

Letenky

levné letenky

Lonely Planet

baťůžkáři všech zemí

Ministerstvo zahr. věcí

užitečné informace

Moje podróże

kamarád Zbyszek

Nadační fond Inka

pomoc indiánským dětem

Očkování

očkování na cesty

Odtahová služba

pomoc na silnici i jinde

Počasí

předpověď počasí

Prime Time Video

nejen svatební video

Převodník měn

měnová kalkukačka

Suffer

punkrock band

UNESCO

světové dědictví

UNICEF

pomoc a práva dětem

Viabona

tělo a duše

Wikipedia

otevřená encyklopedie

Záchranná služba

jihočeská záchranka

RSS

RSS

Mapa a info

PERU


Oficiální název
: Peruánská republika
Hlavní město: Lima
Rozloha: 1.285.215,6 km2
Počet obyvatel: 27 544 305 (r. 2004)

Oficiální jazyk:
Španělština, Kečuánština

Státní zřízení: republika

Hlavní náboženství: 95,1% římsko-katolické, 2,7% protestantské, 2,2% ostatní

Čas: SEČ -6

Měna: Nuevo sol (PEN) : ( 1 Sol = cca 10 Kč ) r. 2005

Základní informace pro cestováníKdy vyrazit?

Hlavní sezona je z velké části ovlivněna počasím. V Peru jsou vpodstatě dvě období, sucha a dešťů.

Nejlepší doba pro návštěvu je doba suchých měsíců, od května do října, se zcela jasně největším počtem návštěvníků v červenci a srpnu.

Květen a září jsou zvláště vhodné měsíce pro návštěvu celé země.

Od června do září(zima na jižní polokouli) jsou dny na vysočině krásně slunečné s mrazivými nocmi, hlavně ve velkých výškách. Toto období je nejvhodnější pro horskou turistiku, či návštěvu povodí Amazonky, je málo moskytů a zvířata zůstávají poblíž řeky.

Okolo 28. července, což je národní svátek, hodně místních cestuje, a tak by mohl být problém sehnat ubytování v populárních destinacích.

Elektřina

Napětí v síti je 220 V AC(střídavých), frekvence 60 Hz, zásuvky jsou na dva kolíky, ploché i kulaté. Některé velké hotely mají též 110 V zásuvky.

Přístup k internetu

Veřejné internetové budky se v Peru rozrostly, obzvláště ve velkých městech. Většina měst má několik, když ne tucty, míst s připojením na výběr, ale jen málo jich má charakter internetových kaváren. Hledejte rychlá připojení, což zde znamená DSL linky. Průměrná cena za hodinu je velmi nízká, často se setkáte se softwarem na telefonování po internetu. Přípojky na pokojích pak mají jen nejlepší hotely.

Zákony pro pití alkoholu

Věková hranice pro pití zde není nijak přísně dodržována, každý starší 16 let nemá s objednáním alkoholu žádný problém. Alkohol je snadno dostupný a ve velké míře konzumovaný, obzvláště při festivalech. Tabu spojená s opilstvým na veřejnosti tu téměř nejsou. Bary mají otevřeno zhruba do půlnoci a diskotéky a kluby často až do svítání.

Pošta

Pošta v Peru je dostatečně kvalitní, zvlášť od doby co je provozována soukromou společností. Dopisy a pohledy do Evropy stojí v přepočtu $1.70(USD). Pokud budete chtít poslat balík, hodně si připlatíte - více než $100 za 10kg.

Daně

Na většinu spotřebního zboží je zde všeobecná 19% daň. V některých výběrových hotelech či restauracích se též účtuje 10% příplatek za služby. Na všech letištích se platí odletová taxa, $28.24(USD) za mezinárodní lety a $5.04 za vnitrostátní lety, kterou lze uhradit pouze v hotovosti.

Spropitné

Většina lidí nechává 10% spropitné v restauracích. Taxikářům se nic navíc neplatí, jen pokud poskytnou nadstandartní služby. Dvoujazyční turističtí průvodci dostávají $1-$2 za osobu za krátkou exkurzi a $5 i více za osobu za celý den. Pokud máte osobního průvodce, dejte okolo $10.

Voda

Turisté by měli pít pouze balenou vodu, která je široce dostupná. Nepijte vodu z kohoutku a to ani ve velkých hotelech. Snažte se také nepít nápoje s ledem. Agua con gas je perlivá; agua sin gas je neperlivá.

Počasí v Peru

Click for Lima, Peru Forecast Click for Cuzco, Peru Forecast Click for Ayacucho, Peru Forecast Click for Pisco, Peru Forecast


Vstupte zpět do PACHAMAMA 2005:

INFORMACE  ZAJÍMAVOSTI  DENÍK  SPECIALITY  HUDBA  FOTOGALERIE

Žádné komentáře
 
"Mochileros" jsou přátelé, snažící se poznat kulturu a svět takový, jaký je. Zaznamenat do svých myslí, na film a fotografie. Podělit se o zkušenosti svoje i čerpat ze zkušeností druhých. Poznat historii i současnost. Vážíme si lidí, jejich kultury, historie a zvyků. Nesnášíme bezpráví, násilí a útlak v jakékoliv formě. Respektujeme ostatní. Snažíme se chránit tuto planetu a zachovat ji dalším generacím. Copyright © 2008-2014