MOCHILEROS PICTURES

" SVĚT NA DOSAH " "POZNAT,ZAZNAMENAT,CHRÁNIT,POMÁHAT,PŘEDÁVAT..."

Odkazy

Masážní studio

masáže od Verči

Bankomaty VISA

načerpejte kartou

Best time to visit

kdy a kam vyrazit

Facebook

Mochileros Pictures

Foto Šárka

krásné fotografie

Foto Zuzana

svatební fotografie

Fotolab

internetová fotosběrna

Green Life

záchrana pralesa

Green Ways

něco pro zdraví

Letenky

levné letenky

Lonely Planet

baťůžkáři všech zemí

Ministerstvo zahr. věcí

užitečné informace

Moje podróże

kamarád Zbyszek

Nadační fond Inka

pomoc indiánským dětem

Očkování

očkování na cesty

Odtahová služba

pomoc na silnici i jinde

Počasí

předpověď počasí

Prime Time Video

nejen svatební video

Převodník měn

měnová kalkukačka

Suffer

punkrock band

UNESCO

světové dědictví

UNICEF

pomoc a práva dětem

Viabona

tělo a duše

Wikipedia

otevřená encyklopedie

Záchranná služba

jihočeská záchranka

RSS

RSS

Speciality

PERU a BOLÍVIE

V této rubrice se vás pokusíme seznámit s místními specialitami v oblasti jídla i pití. Přidáme i několik zajímavostí o typických produktech té které země. Postupně přidáme i několik receptů z místní kuchyně.

 Vstupte do:

INFORMACE  ZAJÍMAVOSTI  DENÍK  SPECIALITY  HUDBA  FOTOGALERIE


Peruánská kuchyně má základy v Incké tradici, ale nejvíce ji určitě ovlivnily staletí španělské nadvlády. Když přijedete do Cusca, neměli byste si nechat ujít ochutnávku Incké speciality. Pravda, pokud nejste příliš přecitlivělý Evropan. Tuto specialitu totiž chovají na mnoha dvorcích a jde o milé zvířátka - morčata.


Bolívijská kuchyně
je velice pestrá a zpracovává opravdu vše, co zpracovat může. Záleží na tom v jakém regionu a nadmořské výšce se nacházíte. Hodně bolívijských jídel je z hovězího či kuřecího masa nebo ryb. Jako příloha se podává rýže, brambory nebo hlávkový salát.

Kokainovník pravý (Erythroxylon coca) z čeledi rudodřevovité (Erythroxylaceae) je nejrozšířenější a nejznámější rostlina z rodu Erythroxylum. Kokainovník pravý pochází pravděpodobně z vlhkých pralesů na východních svazích bolivijských a peruánských And, roste od 300 m až do výše cca 2000 m.

Sangre de Drago

Sangre de Drago - dračí krev (Croton lechleri), je strom tropických amazonských teritorií Jižní Ameriky. Rod Croton je velmi bohatý, čítá přes 750 druhů dřevin a stromů nacházejících se na obou polokoulích. Ačkoliv vysoký, kmen stromu nebývá obvykle silnější než 30 cm...

Posledni komentare
19.03.2016 02:31:03: зачот!!!! smiley${1} Ledové království torrent
18.03.2016 22:46:59: Omlouvám se za to, že вмешиваюсь... mám podobný situace. Vyzvat k diskusi. Pište zde nebo do PM. :-(...

Quinoa
Quinoa
[kinoa], česky merlík chilský (Chenopodium quinoa Willd.) je jednou z plodin, kterou v posledních letech vyspělý svět vlastně podruhé objevuje. Pěstovala se v jižní Americe již před sedmi tisíci lety.

Quinoa, jejíž semena se podobají prosu, se dodnes ve významném množství pěstuje v Peru a Bolívii, kde její výnosy dosahují až 5 tun na hektar, což je srovnatelné s produkcí obilovin.

Ceviche (vyslovujte mezi [seviče] a [sebiče]), též psáno cebiche nebo seviche, je vpravdě jihoamerický předkrm, známý od Chile po Mexiko. My jsme jej poprvé ochutnali v Peru, proto Vám předkládáme peruánský recept.

Pisco

Pisco (alkoholický nápoj) je tradiční peruánská pálenka. Připravuje se destilací mladého vína z hroznů horší kvality (víno, které tehndy nebylo možno vyvézt do Španělska). Pálenka byla pojmenována i podle stejnojmenného přístavu. 

 
"Mochileros" jsou přátelé, snažící se poznat kulturu a svět takový, jaký je. Zaznamenat do svých myslí, na film a fotografie. Podělit se o zkušenosti svoje i čerpat ze zkušeností druhých. Poznat historii i současnost. Vážíme si lidí, jejich kultury, historie a zvyků. Nesnášíme bezpráví, násilí a útlak v jakékoliv formě. Respektujeme ostatní. Snažíme se chránit tuto planetu a zachovat ji dalším generacím. Copyright © 2008-2014