MOCHILEROS PICTURES

" SVĚT NA DOSAH " "POZNAT,ZAZNAMENAT,CHRÁNIT,POMÁHAT,PŘEDÁVAT..."

Odkazy

Masážní studio

masáže od Verči

Bankomaty VISA

načerpejte kartou

Best time to visit

kdy a kam vyrazit

Facebook

Mochileros Pictures

Foto Šárka

krásné fotografie

Foto Zuzana

svatební fotografie

Fotolab

internetová fotosběrna

Green Life

záchrana pralesa

Green Ways

něco pro zdraví

Letenky

levné letenky

Lonely Planet

baťůžkáři všech zemí

Ministerstvo zahr. věcí

užitečné informace

Moje podróże

kamarád Zbyszek

Nadační fond Inka

pomoc indiánským dětem

Očkování

očkování na cesty

Odtahová služba

pomoc na silnici i jinde

Počasí

předpověď počasí

Prime Time Video

nejen svatební video

Převodník měn

měnová kalkukačka

Suffer

punkrock band

UNESCO

světové dědictví

UNICEF

pomoc a práva dětem

Viabona

tělo a duše

Wikipedia

otevřená encyklopedie

Záchranná služba

jihočeská záchranka

RSS

RSS

Speciality

Sangre de drago - dračí krev

Sangre de Drago

Sangre de Drago - dračí krev (Croton lechleri), je strom tropických amazonských teritorií Jižní Ameriky. Rod Croton je velmi bohatý, čítá přes 750 druhů dřevin a stromů nacházejících se na obou polokoulích. Ačkoliv vysoký, kmen stromu nebývá obvykle silnější než 30 cm...

Roste v Andách na stráních úvozů, v tropických lesích horního toku Amazonky i v nížinách, ve výškách od 300 do 2.000 m.n.m. Místy tvoří malé lesy. Je to strom dorůstající výšky 10-20 metrů, v horní části je koruna silně rozvětvena. Červeno-šedavá kůra s bílými skvrnami je hladká a po naříznutí vytéká tmavočervená pryskyřice. Listy sangre de drago jsou velké (12-30cm dlouhé), světlezelené, srdcovité, pokryté tenkými chloupky. Četné květy barvy zeleno-bílé až jantarové tvoří hroznovitá seskupení. Plody jsou malé, kulaté, červenavé, pokryty chloupky, pukající. Semena sangre de drago jsou hladká, měkká, tvarem připomínající draka. Ve fytoterapii se používá kůra, listy, větvičky a pryskyřice. Pryskyřice sangre de drago má silné vlastnosti svírající a je tedy využívána proti průjmům. Použita vně usnadňuje hojení ran. Za svůj název "Dračí krev" vděčí tento strom tvaru semen a barvě pryskyřice, která připomíná krev.

Sangre de drago - účinky:

antitumorózní, antibakteriální, antivirové, antiseptické, protizánětlivé, hojíve, svírající, protistresové, antimikrobiální.

Sangre de drago - použití:

při léčbě nádorových onemocnění, leukémie, vředovém onemocnění žaludku a dvanáctníku, anemii, cukrovce, hepatitidě A i B, zánětech tenkého i tlustého střeva, Crohnově chorobě, průjmech, nadýmání a trávících potížích, chřipkách a revmatizmu. Rozředěná ve vodě se používá k výplachům dutiny ústní při zánětech dásní, dutiny ústní a angínách, po extrakcích zubů. Vně se používá k potírání při oparech, bércových vředech, popáleninách, pokousání hmyzem, hemeroidech, proti dermatofytickým plísním, jako prostředek urychlující hojení ran, popraskané kůže a vředů. Efektivně působí proti dermatofytickým plísním, stimuluje imunitní systém.

Způsob přípravy sangre de drago:

kapky rozředěné ve vodě nebo ovocné šťávě pít nalačno, max. 20 kapek denně. Vzhledem k tomu, že živice je čistá a neředěná, k této dávce se dochází postupně, zvyšováním denní dávky o 1 kapku. Dávkování je individuální, podle snášenlivosti. Ke kloktání a výplachům: 5 kapek rozředit v 1/2 dcl vody. K vnějšímu použití: jednou kapkou potřít očištěné poškozené místo na pokožce nebo připravit koupel s 20 kapkami živice. Před použitím lehce protřepejte. V případě zaschnutí neřeďte vodou, pouze etylalkoholem.

Upozornění:

Sangre de drago není určeno pro děti do 3 let, těhotným a kojícím ženám.

Sangre de drago - obsahové látky:

alkaloidy - taspin, betanin, flavolany - gallokatechin, katechin, epikatechin, epigallokatechin, proanthocyanidiny - katechinové, epikatechinové, gallokatechinové, galloepikatechinové, proanthocyanidiny oligomerické - solutaridin, alfa-kalakorin, SP-303, eterické oleje - borneol, kalamol, kamfen, eugenol, D-limonen, mircen, fenoly a jejich sloučeniny - kyselina galová, steroidy - sytosterol, sytostenon, katechiny, nenasycené mastné kyseliny, taniny, metylotymol, množství pigmentů. Sangre de drago patří díky svým obsahovým látkám a jejich účinkům k nejprozkoumanějším rostlinám z Peru. Již od šedesátých let minulého století probíhají výzkumy na předních universitách v celém světě. Z pryskyřice byly izolovány látky SP-303 (užívané při léčbě průjmů při onemocnění AIDS a při léčbě průjmů spojených s cestováním) a Taspin (vykazuje protizánětlivou aktivitu a hojí rány [topická aplikace]). Obsažené látky brání dalšímu rozvoji nádorových buněk.

Vědeckými pracemi tak byly potvrzeny tradiční způsoby použití sangre de drago v Peru.

Vnitřní použití sangre de drago:

- při nádorovém onemocnění a leukémii, AIDS, infekcích Clostridium, vředovém onemocnění žaludku, zánětech tenkého a tlustého střeva, Crohnově chorobě, hepatitidě A i B, diabetes, průjmech, nadýmání a trávících problémech, zánětech dutiny ústní a zánětech mandlí, k výplachům dutiny ústní po extrakci zubů a při krvácivosti dásní, proti Herpes simplex viru typu 1 a 2, syncytialviru (RSV), influenza A viru, pomáhá předcházet skleróze tepen.

Vnější použití sangre de drago:

- při zevním použití se aplikuje na desinfikovanou ránu. Rychle zasychá, zastavuje krvácení, chrání před infekcí, podporuje stažení rány, pomáhá vytvářet strup na poraněném místě, urychluje regeneraci pokožky a pomáhá ke tvorbě nového kolagenu. Užívá se k potírání při oparech, bércových vředech, popáleninách, pokousání hmyzem, hemeroidech, proti dermatofytickým plísním a jako prostředek urychlující hojení ran, popraskané kůže a vředů.

Nestor peruánské fytoterapie, páter Edmund Szeliga doporučoval pryskyřici Sangre de drago jako nedílnou součást všech proti nádorových kúr.
 

text převzat: © Uncaria ČR 

 

Vstupte zpět do PACHAMAMA 2005:

INFORMACE  ZAJÍMAVOSTI  DENÍK  SPECIALITY  HUDBA  FOTOGALERIE

 

Poslední komentáře
19.03.2016 02:31:03: зачот!!!! smiley${1} Ledové království torrent
18.03.2016 22:46:59: Omlouvám se za to, že вмешиваюсь... mám podobný situace. Vyzvat k diskusi. Pište zde nebo do PM. :-(...
 
"Mochileros" jsou přátelé, snažící se poznat kulturu a svět takový, jaký je. Zaznamenat do svých myslí, na film a fotografie. Podělit se o zkušenosti svoje i čerpat ze zkušeností druhých. Poznat historii i současnost. Vážíme si lidí, jejich kultury, historie a zvyků. Nesnášíme bezpráví, násilí a útlak v jakékoliv formě. Respektujeme ostatní. Snažíme se chránit tuto planetu a zachovat ji dalším generacím. Copyright © 2008-2014