MOCHILEROS PICTURES

" SVĚT NA DOSAH " "POZNAT,ZAZNAMENAT,CHRÁNIT,POMÁHAT,PŘEDÁVAT..."

Odkazy

Masážní studio

masáže od Verči

Bankomaty VISA

načerpejte kartou

Best time to visit

kdy a kam vyrazit

Facebook

Mochileros Pictures

Foto Šárka

krásné fotografie

Foto Zuzana

svatební fotografie

Fotolab

internetová fotosběrna

Green Life

záchrana pralesa

Green Ways

něco pro zdraví

Letenky

levné letenky

Lonely Planet

baťůžkáři všech zemí

Ministerstvo zahr. věcí

užitečné informace

Moje podróże

kamarád Zbyszek

Nadační fond Inka

pomoc indiánským dětem

Očkování

očkování na cesty

Odtahová služba

pomoc na silnici i jinde

Počasí

předpověď počasí

Prime Time Video

nejen svatební video

Převodník měn

měnová kalkukačka

Suffer

punkrock band

UNESCO

světové dědictví

UNICEF

pomoc a práva dětem

Viabona

tělo a duše

Wikipedia

otevřená encyklopedie

Záchranná služba

jihočeská záchranka

RSS

RSS

Zajímavá místa

PERU a BOLÍVIE


Pokusíme se vám představit místa, která jsou v této oblasti nejzajímavější, která stojí za to  vidět, navštívit a poznat. Někde jsme sami byli, a některé jsme žel nestihli.

 Vstupte do:

INFORMACE  ZAJÍMAVOSTI  DENÍK  SPECIALITY  HUDBA  FOTOGALERIE


Ollantaytambo
je město Inků, archeologické naleziště v jižním Peru přibližně 60 km severozápadně od města Cusco ve výšce 2,792 m. Za Incké říše bylo královským majetkem Pachacutiho a obřadní centrum. V době španělského dobytí Peru sloužil jako pevnost pro Manco Inca Yupanqui, vůdce odporu Inků. Dnes je významným turistickým lákadlem z důvodu staveb Inků a jako jeden z nejčastějších startů pro túru tzv. Inca Trail.

Kaňon Colca
je po kaňonu Cotohuasí v Peru, objeven v roce 1981, hloubka 3400 metrů, délka 100 km, upřesňující měření bude provádět expedice National Geografic v roce 2007),  považován za druhý nejhlubší kaňon světa. Celé údolí je dlouhé cca 200 km, z toho zhruba 100 km má charakter kaňonu. Žije zde na 30 tisíc lidí v 18 vesnicích, z nichž některé jsou vskutku odříznuté od světa.

Paracas
, poloostrov obklopený Tichým oceánem patří k biologicky nejbohatším vodám světa. Mísí se zde chladné vody Humboldtova proudu s teplým Kalifornským proudem: výsledkem je obrovské množství planktonu, jenž je základem složitého a druhově rozmanitého potravního řetězce. Proto národní park Paracas zahrnuje vedle pouštních a polopouštních ekosystémů i pobřeží a významnou část oceánu.
 
Machu Picchu, ztracené město Inků. Vysoko v horách And vystavěné, bylo v 15. a 16. století významným inckým městem. Nejstarší nálezy lidských kultur na peruánské půdě pocházely z doby asi 20 000 let před Kristem - v okolí Ayacucha. Opevněné sídlo uniklo pozornosti španělských dobyvatelů, kteří sem vtrhli v roce 1532, a zůstalo zapomenuto až do roku 1911, kdy je objevil americký archeolog Hiram Bingham.

Sillustani
, poloostrov nad jezerem Umayo je doslova posetý zvláštními věžovitými stavbami, nazývanými „chullpas". Jedná se o kruhové hrobky sestavené z precizně opracovaných kamenů, ukrývajících pohřební komoru, jiné věže připomínají spíše vosí hnízdo.

Na pohřebišti Chauchilla, nedaleko města Nazca se nachází hrobky pozdní kultury
Nazca staré přes 2000 let, kultury jež vytvořila i známé nazcaské obrazce.
Jsou tam v zemi (v poušti) vyhloubené jámy, jejichž stěny jsou zpevněné pálenými
cihlami a kameny. Mumie jsou obráceny směrem na východ, na místo, odkud vychází slunce. Nohy a ruce jsou spojeny s tělem v tzv. fetální poloze.

Titicaca
(španělsky Lago Titicaca) je jezero v Centrálních Andách. Západní část jezera patří Peru, východní část Bolívii. Je to největší jezero v Jižní Americe a největší vysokohorské jezero a zároveň nejvýše položené splavné jezero na Zemi. Nachází se na Altiplanu, náhorní plošině And. Propadlina jezera je tektonického původu a jezero samotné je pozůstatkem obrovského zaniklého jezera Ballivián.


Obrazce na planině Nazca patří mezi tzv. geoglyfy. Na náhorní plošině jihoamerického Peru se nachází více než 300 obrazců, tvořených světlými liniemi, vzniklými odstraněním tmavšího vulkanického povrchu. Jednotlivé obrazce jsou zřetelné až při pohledu z letadla nebo balonu a dodnes není jednoznačně prokázáno, z jakého důvodu byly vytvořeny.Tiwanaco nebo Tiahuanaco je město ležící na břehu proslulého horského jezera Titicaca v Andách poblíž dnešních hranic mezi Bolívií a Peru, v místech, kde kdysi žili Inkové. Civilizace Inků má své počátky v desátém nebo jedenáctém století našeho letopočtu, není tedy tak stará. Před ní však v horách kolem Tiahuanaka byly ještě nejméně dvě jiné, starší civilizace, jejichž počátky byly nejspíš v prvním století.
Sucre
Cal Orcko je paleontologické naleziště poblíž hlavního města Bolívie Sucre. Jedná se o největší naleziště dinosauřích stop na světě. Stopy ve vápencové stěně jsou staré více než 68 milionů let. Na stěně je přibližně 5000 stop od více než 330 druhů dinosaurů.
 
"Mochileros" jsou přátelé, snažící se poznat kulturu a svět takový, jaký je. Zaznamenat do svých myslí, na film a fotografie. Podělit se o zkušenosti svoje i čerpat ze zkušeností druhých. Poznat historii i současnost. Vážíme si lidí, jejich kultury, historie a zvyků. Nesnášíme bezpráví, násilí a útlak v jakékoliv formě. Respektujeme ostatní. Snažíme se chránit tuto planetu a zachovat ji dalším generacím. Copyright © 2008-2014