MOCHILEROS PICTURES

" SVĚT NA DOSAH " "POZNAT,ZAZNAMENAT,CHRÁNIT,POMÁHAT,PŘEDÁVAT..."

HODINY

Odkazy

Masážní studio

masáže od Verči

Bankomaty VISA

načerpejte kartou

Best time to visit

kdy a kam vyrazit

Däniken

Erich von Däniken

Facebook

Mochileros Pictures

Fitipaldizain

potřebujete web?

Foto Šárka

krásné fotografie

Foto Zuzana

svatební fotografie

Fotolab

internetová fotosběrna

Green Life

záchrana pralesa

Green Ways

něco pro zdraví

Letenky

levné letenky

Lonely Planet

baťůžkáři všech zemí

Ministerstvo zahr. věcí

užitečné informace

Moje podróże

kamarád Zbyszek

Nadační fond Inka

pomoc indiánským dětem

Očkování

očkování na cesty

Odtahová služba

pomoc na silnici i jinde

Počasí

předpověď počasí

Prime Time Video

nejen svatební video

Převodník měn

měnová kalkukačka

Suffer

punkrock band

Tatra 815 GTC

kolem světa

UNESCO

světové dědictví

UNICEF

pomoc a práva dětem

Velbloud

club & café

Viabona

tělo a duše

Wikipedia

otevřená encyklopedie

Záchranná služba

jihočeská záchranka

RSS

RSS

Zajímavá místa

Kaňon Colca (Peru)


Kaňon Colca
je po kaňonu Cotohuasí v Peru, objeven v roce 1981, hloubka 3400 metrů, délka 100 km, upřesňující měření bude provádět expedice National Geografic v roce 2007),  považován za druhý nejhlubší kaňon světa. Celé údolí je dlouhé cca 200 km, z toho zhruba 100 km má charakter kaňonu. Žije zde na 30 tisíc lidí v 18 vesnicích, z nichž některé jsou vskutku odříznuté od světa.
I turisté si povšimnou rozdílů v tradičních krojích: ženy skupiny Collahuas (Aymarové) nosí klobouky s plochou střechou, ty vdané s kotilionem po straně, ženy skupiny Cabanas (Kečuové) se pyšní klobouky s kulatou střechou, nejsložitěji vyšívanými a nejdražšími v celém Peru. Velmi zajímavé jsou zejména vesnice Maca, Yangue, Coporache a Cabanaconde. Na milionech hektarů generacemi budovaných teras a terásek již předinckého původu pěstují domorodci kinoju (druh merlíku), fazole, brambory a opuncie (pro sklizeň červce nopálového, poskytujícího barvivo purpur). Dodnes se tu těží stříbro a měď, ale turisty přitahuje Cruz del Condor, místo, kde nad kaňonem plachtí majestátní kondoři, hnízdící v nepřístupných stěnách. V nedalekém malém informačním centru je model údolí s informacemi o mezinárodním irigačním projektu, kdy se voda z oblasti Cuzco vede až do pobřežní pouště.  Východiskem do kaňonu Colca je Chivay (3580 m n.m.), městečko ležící asi 150 km severně od Arequipy, s malebným tržištěm a několika hotely. V nedaleké osadě La Calera jsou horké mírně sirné léčivé prameny (70 °C) podchyceny do bazénu termálního koupaliště.


Vstupte zpět do PACHAMAMA 2005:

INFORMACE  ZAJÍMAVOSTI  DENÍK  SPECIALITY  HUDBA  FOTOGALERIE

 Žádné komentáře
 
"Mochileros" jsou přátelé, snažící se poznat kulturu a svět takový, jaký je. Zaznamenat do svých myslí, na film a fotografie. Podělit se o zkušenosti svoje i čerpat ze zkušeností druhých. Poznat historii i současnost. Vážíme si lidí, jejich kultury, historie a zvyků. Nesnášíme bezpráví, násilí a útlak v jakékoliv formě. Respektujeme ostatní. Snažíme se chránit tuto planetu a zachovat ji dalším generacím. Copyright © 2008-2014