MOCHILEROS PICTURES

" SVĚT NA DOSAH " "POZNAT,ZAZNAMENAT,CHRÁNIT,POMÁHAT,PŘEDÁVAT..."

HODINY

Odkazy

Masážní studio

masáže od Verči

Bankomaty VISA

načerpejte kartou

Best time to visit

kdy a kam vyrazit

Däniken

Erich von Däniken

Facebook

Mochileros Pictures

Fitipaldizain

potřebujete web?

Foto Šárka

krásné fotografie

Foto Zuzana

svatební fotografie

Fotolab

internetová fotosběrna

Green Life

záchrana pralesa

Green Ways

něco pro zdraví

Letenky

levné letenky

Lonely Planet

baťůžkáři všech zemí

Ministerstvo zahr. věcí

užitečné informace

Moje podróże

kamarád Zbyszek

Nadační fond Inka

pomoc indiánským dětem

Očkování

očkování na cesty

Odtahová služba

pomoc na silnici i jinde

Počasí

předpověď počasí

Prime Time Video

nejen svatební video

Převodník měn

měnová kalkukačka

Suffer

punkrock band

Tatra 815 GTC

kolem světa

UNESCO

světové dědictví

UNICEF

pomoc a práva dětem

Velbloud

club & café

Viabona

tělo a duše

Wikipedia

otevřená encyklopedie

Záchranná služba

jihočeská záchranka

RSS

RSS

Zajímavá místa

Ollantaytambo (Peru)


Ollantaytambo
je město Inků, archeologické naleziště v jižním Peru přibližně 60 km severozápadně od města Cusco ve výšce 2,792 m. Za Incké říše bylo královským majetkem Pachacutiho a obřadní centrum. V době španělského dobytí Peru sloužil jako pevnost pro Manco Inca Yupanqui, vůdce odporu Inků. Dnes je významným turistickým lákadlem z důvodu staveb Inků a jako jeden z nejčastějších startů pro túru tzv. Inca Trail.


Město Ollantaytambo se nachází podél řeky Patakancha, v blízkosti místa, kde se napojuje na řeku Urubamba. Hlavní osada se nachází na levém okraji Patakancha s menší sloučeninou zvanou 'Araqhama na pravém okraji. Hlavní obřadní centrum Inků se nachází mimo 'Araqhama na vrchu Cerro Bandolista. Existuje tu několik inckých staveb v okolí.


Terasy

K údolí Urubamba a Patakancha podél řeky, se vztahuje rozsáhlý soubor zemědělských teras, které začínají na dně údolí a šplhají po okolních kopcích. Terasy dovolovaly hospodaření na jinak nevyužitelném terénu, ale také možnosti využít různých ekologických zón vytvořených v rozdílných nadmořských výškách. Terasy v Ollantaytambo byly stavěny na vyšší úrovni, než společné zemědělské terasy Inků, například, že mají vyšší stěny z broušených kamenů místo surových. Tento typ vysoce zvyšuje prestiž terasy je také k vidění v ostatních královských panstvích Inků, jako je Chinchero, Pisaq, a Yucay.

Chráněno před větrem do bočních stěn, které mohou pohlcovat sluneční záření během dne a uvolnit se v průběhu noci, což vytváří mikroklima zónu 2 až 3 ° C teplejší než zem nad nimi. Tyto podmínky dovolily Inkům pěstovat druhy rostlin původem z nižších nadmořských výšek, které by jinak nemohly v této oblasti.

Skladiště

Inkové postavili několik skladů (Quechua: qollqa) z polních kamenů na okolních kopcích Ollantaytamba. Jejich umístění ve vysokých nadmořských výškách, kde je větší vítr a nižší teploty, bránilo jejich obsah proti zkáze. Pro zvýšení tohoto účinku, měly funkci ventilačních systémů. To je důvod, že byly použity pro uložení produkce zemědělských teras postavených kolem místa. Zrno se nasype do okna na návrší každé budovy, pak vyprázdní přes boční okna.

Obrana

Ollantaytambo je obklopeno horami, hlavní přístupové cesty vedou po Urubamba Valley. Inkové postavili silnici spojující místo s Machu Picchu na západ a Pisaq k východu. Během španělského dobývání Peru, císař Manco Inca opevněný z východních přístupů odrazil útok ze španělského Cusca. První linií obrany byly srázy teras na Pachar, nedaleko soutoku řek Anta a Urubamba.
Vstupte zpět do PACHAMAMA 2005:

INFORMACE  ZAJÍMAVOSTI  DENÍK  SPECIALITY  HUDBA  FOTOGALERIE

 

Žádné komentáře
 
"Mochileros" jsou přátelé, snažící se poznat kulturu a svět takový, jaký je. Zaznamenat do svých myslí, na film a fotografie. Podělit se o zkušenosti svoje i čerpat ze zkušeností druhých. Poznat historii i současnost. Vážíme si lidí, jejich kultury, historie a zvyků. Nesnášíme bezpráví, násilí a útlak v jakékoliv formě. Respektujeme ostatní. Snažíme se chránit tuto planetu a zachovat ji dalším generacím. Copyright © 2008-2014