MOCHILEROS PICTURES

" SVĚT NA DOSAH " "POZNAT,ZAZNAMENAT,CHRÁNIT,POMÁHAT,PŘEDÁVAT..."

HODINY

Odkazy

Masážní studio

masáže od Verči

Bankomaty VISA

načerpejte kartou

Best time to visit

kdy a kam vyrazit

Däniken

Erich von Däniken

Facebook

Mochileros Pictures

Fitipaldizain

potřebujete web?

Foto Šárka

krásné fotografie

Foto Zuzana

svatební fotografie

Fotolab

internetová fotosběrna

Green Life

záchrana pralesa

Green Ways

něco pro zdraví

Letenky

levné letenky

Lonely Planet

baťůžkáři všech zemí

Ministerstvo zahr. věcí

užitečné informace

Moje podróże

kamarád Zbyszek

Nadační fond Inka

pomoc indiánským dětem

Očkování

očkování na cesty

Odtahová služba

pomoc na silnici i jinde

Počasí

předpověď počasí

Prime Time Video

nejen svatební video

Převodník měn

měnová kalkukačka

Suffer

punkrock band

Tatra 815 GTC

kolem světa

UNESCO

světové dědictví

UNICEF

pomoc a práva dětem

Velbloud

club & café

Viabona

tělo a duše

Wikipedia

otevřená encyklopedie

Záchranná služba

jihočeská záchranka

RSS

RSS

Zajímavá místa

Paracas a Islas Ballestas (Peru)


Paracas
, poloostrov obklopený Tichým oceánem patří k biologicky nejbohatším vodám světa. Mísí se zde chladné vody Humboldtova proudu s teplým Kalifornským proudem: výsledkem je obrovské množství planktonu, jenž je základem složitého a druhově rozmanitého potravního řetězce. Proto národní park Paracas zahrnuje vedle pouštních a polopouštních ekosystémů i pobřeží a významnou část oceánu.
Přestože Islas Ballestas, ostrovy z červené žuly, mořským příbojem rozbité do bizardních tvarů včetně jeskyní, nejsou součástí chráněného území (protože se na nich vždy jednou za několik let těží guano, ptačí trus), je na ně vstup přísně zakázán. Jsou osídleny početnými koloniemi mořských ptáků, zejména pelikánů, terejů, rybáků, racků a čtyř druhů kormoránů, rovněž lvounů a vzácných tučňáků Humboldtových, občas se objeví delfíni a velryby: ty všechny mohou turisté pozorovat jenom ze člunů a pouze dopoledne. Ze člunů je také nejlépe vidět zvláštní obrazec nazývaný El Candelabro (Svícen, Trojzubec). O účelu obřího geoglyfu (128 m výšky, 74 m šířky) se dodnes odborníci dohadují.
Zdejší předincká kultura nazvaná dle lokality "Paracas" (kečuánsky Zlatý déšť, Písečný déšť nebo Pršící písek) vzkvétala v letech 2000 - 500 př. n. l. Zajímavou expozici má Museo de Sitio Julio Tello, přičemž nejcennější jsou ručně tkané, neuvěřitelně husté textilie, dokonce nepropouštějící vzduch. Nedaleko je nekropole etnika Cabezas Largas (Dlouhé lebky), kdy tato zjevná deformace měla na první pohled odlišit významné jedince od ostatní společnosti.Vstupte zpět do PACHAMAMA 2005:

INFORMACE  ZAJÍMAVOSTI  DENÍK  SPECIALITY  HUDBA  FOTOGALERIE

 

Žádné komentáře
 
"Mochileros" jsou přátelé, snažící se poznat kulturu a svět takový, jaký je. Zaznamenat do svých myslí, na film a fotografie. Podělit se o zkušenosti svoje i čerpat ze zkušeností druhých. Poznat historii i současnost. Vážíme si lidí, jejich kultury, historie a zvyků. Nesnášíme bezpráví, násilí a útlak v jakékoliv formě. Respektujeme ostatní. Snažíme se chránit tuto planetu a zachovat ji dalším generacím. Copyright © 2008-2014