MOCHILEROS PICTURES

" SVĚT NA DOSAH " "POZNAT,ZAZNAMENAT,CHRÁNIT,POMÁHAT,PŘEDÁVAT..."

Odkazy

Masážní studio

masáže od Verči

Bankomaty VISA

načerpejte kartou

Best time to visit

kdy a kam vyrazit

Facebook

Mochileros Pictures

Foto Šárka

krásné fotografie

Foto Zuzana

svatební fotografie

Fotolab

internetová fotosběrna

Green Life

záchrana pralesa

Green Ways

něco pro zdraví

Letenky

levné letenky

Lonely Planet

baťůžkáři všech zemí

Ministerstvo zahr. věcí

užitečné informace

Moje podróże

kamarád Zbyszek

Nadační fond Inka

pomoc indiánským dětem

Očkování

očkování na cesty

Odtahová služba

pomoc na silnici i jinde

Počasí

předpověď počasí

Prime Time Video

nejen svatební video

Převodník měn

měnová kalkukačka

Suffer

punkrock band

UNESCO

světové dědictví

UNICEF

pomoc a práva dětem

Viabona

tělo a duše

Wikipedia

otevřená encyklopedie

Záchranná služba

jihočeská záchranka

RSS

RSS

Mapa a info

INDIE


Oficiální název : Indická federativní republika
Hlavní město: Dillí
Rozloha: 3.287.263 km2
Počet obyvatel: 1 065 070 607
 
Oficiální jazyk:
Hindština, Angličtina, Bengálština a Urdština. Mimo ně indická ústava uznává dalších 15 místních jazyků

Státní zřízení: republika

Hlavní náboženství: Hinduisté 80% Muslimové 11%, Křesťané 3%

Čas: SEČ +4,5

Měna: indická rupie (INR)


Kdy vyrazit
Vaše volba, kdy navštívit Indii, bude ovlivněna zejména počasím. Rozsáhlost Indie způsobuje, že klima se mění region od regionu. V pouštních oblastech dokonce ze dne na noc.
V Indii je šest ročních období: jaro, léto, období dešťů, raný a pozdní podzim a zima. Ve skutečnosti jsou ale v podstatě jenom tři, léto, zima a období monzunů.
Ideálním obdobím na návštěvu země jsou zimní měsíce, listopad až březen, teploty jsou příjemné, není horko, ale stále si klidně můžete užívat pohodu u bazénu. Na severu pak mrazivěji a v Himalájích i sněží. Pravidlem tedy je, že byste měli být připraveni na teplejší počasí s možností chladných nocí. Nevýhodou cestování v tomto období, hlavně během prosince a ledna, je, že všude je hodně turistů a ceny letí nahoru. Možná není špatným nápadem počkat si a vyrazit buď už v září, říjnu, nebo až v březnu, dubnu. Je zde méně lidí a i ceny jsou nižší.
V létě můžete zaznamenat citelný úbytek turistů a to z dobrého důvodu, vedra v některých částech země jsou vysilující, a to i pro místní. Na návštěvu Himalájí je to naopak dobrá doba, do nejsevernějších regionů se jindy ani nedostanete, jsou totiž odříznuty od světa sněhem a ledem.
V době monzunů, od června do září, je většina země promočená. Druhý monzun potom přichází od poloviny října a trvá do prosince. Jejich výskyt je ale ovlivněn zeměpisnou polohou regionu. Některé oblasti jsou během monzunů nejkrásnější, ale je tu problém jak v dopravě, tak ve zvýšeném výskytu malárie. Také nejsou neobvyklé záplavy, výpadky proudu a přírodní katastrofy.

Víza do Indie, turistické vízum

Požadavky:
- cestovní pas
- 2x vyplněný formulář (1. strana, 2. strana)
- 2x foto pasového formátu
- rezervace zpáteční letenky

Platnost: 3 - 6 měsíce, pobyt dle doby uvedené v žádosti a na letence
Doba vyřízení: 10 pracovních dnů
Poplatek ambasádě: 1.600,- Kč

Adresa velvyslanectví:
Valdštejnská 6, Praha 1 - Malá Strana
118 00
tel:257 533 490
fax:257 533 378, 257 533 285

Adresa zastoupení ČR:
Embassy of the Czech Republic
50-M, Niti Marg, Chanakyapuri, New Delhi
110 021
tel:009111/26110205, 26110318, 26110382, 26886218, KO-26889225
fax:009111/26886221
newdelhi@embassy.mzv.cz

Elektřina

Napětí v indické síti je 220-240 V.

Přístup k internetu
Ačkoli místní připojení opravdu nejsou příliš rychlá, internetových kaváren je zde celkem dostatek a jsou levné. Není špatné sledovat stránky www.iway.com a www.relianceinfo.com a zjistit si, kde mají svá internetová centra, poskytují totiž rychlejší připojení, než bývá v Indii zvykem. Některá dokonce nabízejí volání po internetu za asi Rs 3 (7¢) za minutu. Můžete-li, vyhněte se business centrům v luxusních hotelech, ceny bývají přemrštěné a za rohem často sežente až desetkrát levnější připojení.

Zákony pro pití alkoholu
Přístup k alkoholu se značně liší dle místa. V Gujaratu platí přísný zákaz a alkohol je dostupný pouze na pokojích luxusních hotelů, což je ústupek učiněný zejména pro zahraniční návštěvníky a obchodníky. Ve většině nemuslimských oblastech je alkohol volně dostupný a velmi populární. V dobrých hotelech najdete, pokud si to můžete dovolit, mnoho dovezených značek. Ve velkých městech se pak setkáte s různými nezdravými bary a někde vám nabídnou i načerno vyrobený alkohol, všem těmto věcem byste se ale měli raději vyhnout.

Pošta
Známky, dopisy a pohlednice si kupte ve svém hotelu a nechte si je poslat. Poštovní služby jsou velmi levné a spolehlivé. Chcete-li ale poslat balík do zahraničí, bude vás čekat mnohem více obtíží. První je vůbec samotné zabalení, opět požádejte vrátného či správce, aby to udělal za vás. Také musíte vyplnit prohlášení pro celníky, což může také zabrat dost času. A nakonec byste měli mít na paměti, že pozemní pošta může v Indii trvat dlouho a zásilka nemusí vůbec dorazit. Proto se doporučuje spíše využít místní, nebo mezinárodní zásilkovou společnost.

Daně
Daň uvalená na ubytování, restarace a hotely je plošně 12,5 %. Další daně např. na alkohol se liší stát od státu. Na dovezený alkohol je uvalena daň až hříšná. Restaurace si často účtují poplatky za služby, které obyčejně činí něco mezi 10 % a 15 % z ceny jídla.

Spropitné
Spropitné je v Indii průmysl sám o sobě. Peníze urychlí většinu služeb a od chvíle, kdy je vytáhnete je s vámi jednáno s jistým stupněm respektu. Nebudete-li dávat spropitné, pravděpodobně budete mít co dočinění s rozladěnými portýry, řidiči či průvodci. Mějte též na paměti, že většina lidí, se kterými budete mít co dočinění, žije na hranici chudoby a tak bude váš peněžitý příspěvek velmi oceněn. Rs 10 (25¢) nebo Rs 20 (45¢) vaši peněženku těžko vyprázdní. Samozřejmě se nevyplatí dávat spropitné někomu, kdo vám cestu neulehčil, ale rozhodně přispějte řidičům, průvodcům a všem zaměstnancům hotelu, kteří vám nějak pomohli. Řidič či průvodce, který s vámi stráví celý den bude velmi vděčný za Rs 100 to RS 150 ($2.30-$3.45) navíc. Spropitné je jedním druhem indického všeprostupujícího bakšiš systému, jenž je zřejmě přijatelným způsobem, jak dostat peníze i mezi nižší společenské vrstvy. Jako cizinec budete považován za bohatého a vaše nekonečná dobročinnost je očekávána od všech, kteří jsou méně šťastní. Proto je výborným nápadem nosit ve snadno dostupné kapse větší množství Rs 10 bankovek, abyste je měli stále po ruce. Občas se setkáte s někým, kdo bude bakšiš neomaleně vyžadovat, bude vpodstatě žebrat, např. žebraví mniši, nebo bosé děti hledající almužnu. Samozřejmě žádnou povinnost přispět nemáte, ale buď vaše svědomí nebo jejich otravnost často udělá své. V hinduistických kostelích si dejte pozor na kněze, budou po vás chtít peníze pro chudé. Před takovýmito boudami si dejte pozor, protože mnoho duchovních zbohatlo na darech určených pro chudé.
zdroj: www.sletenkou.cz

Vstupte zpět do TANDOOR 2008:

INFORMACE ZAJÍMAVOSTI DENÍK SPECIALITY HUDBA FOTOGALERIE


Žádné komentáře
 
"Mochileros" jsou přátelé, snažící se poznat kulturu a svět takový, jaký je. Zaznamenat do svých myslí, na film a fotografie. Podělit se o zkušenosti svoje i čerpat ze zkušeností druhých. Poznat historii i současnost. Vážíme si lidí, jejich kultury, historie a zvyků. Nesnášíme bezpráví, násilí a útlak v jakékoliv formě. Respektujeme ostatní. Snažíme se chránit tuto planetu a zachovat ji dalším generacím. Copyright © 2008-2014