MOCHILEROS PICTURES

" SVĚT NA DOSAH " "POZNAT,ZAZNAMENAT,CHRÁNIT,POMÁHAT,PŘEDÁVAT..."

HODINY

Odkazy

Masážní studio

masáže od Verči

Bankomaty VISA

načerpejte kartou

Best time to visit

kdy a kam vyrazit

Däniken

Erich von Däniken

Facebook

Mochileros Pictures

Fitipaldizain

potřebujete web?

Foto Šárka

krásné fotografie

Foto Zuzana

svatební fotografie

Fotolab

internetová fotosběrna

Green Life

záchrana pralesa

Green Ways

něco pro zdraví

Letenky

levné letenky

Lonely Planet

baťůžkáři všech zemí

Ministerstvo zahr. věcí

užitečné informace

Moje podróże

kamarád Zbyszek

Nadační fond Inka

pomoc indiánským dětem

Očkování

očkování na cesty

Odtahová služba

pomoc na silnici i jinde

Počasí

předpověď počasí

Prime Time Video

nejen svatební video

Převodník měn

měnová kalkukačka

Suffer

punkrock band

Tatra 815 GTC

kolem světa

UNESCO

světové dědictví

UNICEF

pomoc a práva dětem

Velbloud

club & café

Viabona

tělo a duše

Wikipedia

otevřená encyklopedie

Záchranná služba

jihočeská záchranka

RSS

RSS

Mapa a info

Počasí v Indii a Nepálu

INDIE: Rozsáhlost Indie způsobuje, že klima se mění region od regionu. V pouštních oblastech dokonce ze dne na noc. Ideálním obdobím jsou zimní měsíce, listopad až březen. Teploty jsou příjemné a není tolik horko.
NEPÁL: Většina turistů přijíždí do Nepálu za Himalájemi, a proto je důležité, abyste přijeli v období, kdy hory nejsou zahaleny hustými mraky nebo mlhou. Nejpopulárnější dobou pro návštěvu je říjen a listopad.

KDY DO INDIE:

V Indii je šest ročních období: jaro, léto, období dešťů, raný a pozdní podzim a zima. Ve skutečnosti jsou ale v podstatě jenom tři, léto, zima a období monzunů.

Na severu je mrazivěji a v Himalájích i sněží. Pravidlem tedy je, že byste měli být připraveni na teplejší počasí s možností chladných nocí. Nevýhodou cestování v tomto období, hlavně během prosince a ledna, je, že všude je hodně turistů a ceny letí nahoru. Možná není špatným nápadem počkat si a vyrazit buď už v září, říjnu, nebo až v březnu, dubnu. Je zde méně lidí a i ceny jsou nižší.

V létě můžete zaznamenat citelný úbytek turistů a to z dobrého důvodu, vedra v některých částech země jsou vysilující, a to i pro místní. Na návštěvu Himalájí je to naopak dobrá doba, do nejsevernějších regionů se jindy ani nedostanete, jsou totiž odříznuty od světa sněhem a ledem.

V době monzunů, od června do září, je většina země promočená. Druhý monzun potom přichází od poloviny října a trvá do prosince. Jejich výskyt je ale ovlivněn zeměpisnou polohou regionu. Některé oblasti jsou během monzunů nejkrásnější, ale je tu problém jak v dopravě, tak ve zvýšeném výskytu malárie. Také nejsou neobvyklé záplavy, výpadky proudu a přírodní katastrofy.

KDY DO NEPÁLU:

V říjnu a listopadu je obloha čistá a teploty jsou ideální pro túry. Na druhou stranu, pokud nesnášíte davy lidí, pak pro vás to určitě ideální čas na návštěvu není. Hotely v Kathmandu jsou přeplněné a nejoblíbenější turistické stezky jsou plné lidí.

Od prosince do února lidí ubývá a ačkoli v údolí málokdy mrzne, ve větších výškách bývá trochu chladněji. Dobrý spacák a teplá bunda vás ale bezpečně před zimou ochrání. Sněhové bouře ale problém představovat mohou, a proto si hlídejte předpovědi počasí. Chcete-li ale navštívit národní parky a vidět divočinu, je toto ta pravá doba.

Druhým nejpopulárnějším obdobím pro turistiku jsou březen a duben. Počasí je zase příjemné, viditelnost hor dobrá a rododendrony kvetou na kopcích. Květy rododendronů jsou pak národní květinou.

Květen až září jsou potom měsíce monzunů, hory jsou zahaleny hustými mraky a prudké lijáky způsobují časté sesuvy půdy. S deštěm také přicházejí pijavice, které z turistiky činí mizerný zážitek, a to i přesto, že zde nejsou lidi a krajina je svěží a zelená. Období monzunů je ale nejlepší na návštěvu vzdálených oblastí okolo tibetských hranic.

zdroj: Olda Thér

Click for Bombay, India Forecast Click for Goa, India Forecast Click for Kolkata (Calcutta), India Forecast Click for New Delhi, India Forecast Click for Thiruvananthapuram, India Forecast
Click for Kathmandu, Nepal Forecast

Žádné komentáře
 
"Mochileros" jsou přátelé, snažící se poznat kulturu a svět takový, jaký je. Zaznamenat do svých myslí, na film a fotografie. Podělit se o zkušenosti svoje i čerpat ze zkušeností druhých. Poznat historii i současnost. Vážíme si lidí, jejich kultury, historie a zvyků. Nesnášíme bezpráví, násilí a útlak v jakékoliv formě. Respektujeme ostatní. Snažíme se chránit tuto planetu a zachovat ji dalším generacím. Copyright © 2008-2014