MOCHILEROS PICTURES

" SVĚT NA DOSAH " "POZNAT,ZAZNAMENAT,CHRÁNIT,POMÁHAT,PŘEDÁVAT..."

Odkazy

Masážní studio

masáže od Verči

Bankomaty VISA

načerpejte kartou

Best time to visit

kdy a kam vyrazit

Facebook

Mochileros Pictures

Foto Šárka

krásné fotografie

Foto Zuzana

svatební fotografie

Fotolab

internetová fotosběrna

Green Life

záchrana pralesa

Green Ways

něco pro zdraví

Letenky

levné letenky

Lonely Planet

baťůžkáři všech zemí

Ministerstvo zahr. věcí

užitečné informace

Moje podróże

kamarád Zbyszek

Nadační fond Inka

pomoc indiánským dětem

Očkování

očkování na cesty

Odtahová služba

pomoc na silnici i jinde

Počasí

předpověď počasí

Prime Time Video

nejen svatební video

Převodník měn

měnová kalkukačka

Suffer

punkrock band

UNESCO

světové dědictví

UNICEF

pomoc a práva dětem

Viabona

tělo a duše

Wikipedia

otevřená encyklopedie

Záchranná služba

jihočeská záchranka

RSS

RSS

Speciality

INDIE a NEPÁL

V této rubrice se vás pokusíme seznámit s místními specialitami v oblasti jídla i pití. Přidáme i několik zajímavostí o typických produktech té které země. Postupně přidáme i několik receptů z místní kuchyně.

Vstupte do:

INFORMACE ZAJÍMAVOSTI DENÍK SPECIALITY HUDBA FOTOGALERIE

Indická kuchyně je charakteristická širokými variacemi chutí. Základ indických receptů tvoří rýže a koření kari ve všech myslitelných kombinacích. Nejčastějšími ingrediencemi jsou různé druhy zeleniny, ryb, masa a především velké množství exotického koření.

Momo jsou druhem knedlíčků které jsou tradičním pokrmem v Nepálu, Tibetu, Bhútánu, Sikkimu a Ladaku. Momo jsou podobné čínským knedlíčkům jiaozi, ruským pelmením, italským ravioli nebo mongolským buuz.

Kurkuma (Curkuma longa), pochází z Indočíny. Dodává pokrmům jemnou vůni a charakteristickou žlutou barvu; koření grilované maso, zeleninu nakládanou do octa a hořčice, rýžové pokrmy, krémy a pudinky. Do pokrmů se přidává v množství "na špičku nože".

Severoindická směs koření, charakteristická svojí načervenalou barvou a mimořádnou chutí. Vynikající při rozmíchání s bílým jogurtem, přičemž tato směs je použita k marinování kuřecího, jehněčího či vepřového masa, které následně pečeme či grilujeme. Pro svoji univerzálnost lze přidávat téměř do všech masitých či zeleninových pokrmů.

Tradiční Lassi se skládá z jogurtu, vody či mléka a kostek ledu. Disponuje však dvěma variantami - slanou a sladkou. Do slaného Lassi se přidává sůl a chilli nebo římský kmín. Sladká verze se sladí a případně dochucuje ovocem, k neoblíbenějšímu patří mango. I do sladkého Lassi ovšem patří špetka soli.

Dál bhat je nejrozšířenějším nepálským jídlem – základem je čočka s rýží, jež můžete ochutnat v desítkách podob. Ať už jste na cestách kdekoli, jedna ze zásadních vět, kterou je dobré naučit se místní řečí, je kouzelná věta "Kháná čha?" (Je k dostání jídlo?) a můžete si být jisti, že před vámi za chvíli přistane kopec rýže s miskou čočkové polévky.

Směs koření pro přípravu čaje zvaného Masala - nebo také i Yogi čaj. Osvěžující pikantní čajové pochutnání. Směs hřebíčku, kardamonu, bílého pepře, zázvoru, a skořice sloužící pro přípravu indického kořeněného mléčného čaje. Jemně pikantní chuť, v létě osvěží, v zimě zahřeje.

Samosy patří mezi nejtypičtější indické jídlo, které dostanete snad všude. Na evropské zvyklosti jsou většinou ďábelsky pálivé, ale i ďábelsky dobré. Jejich příprava je jednoduchá, i když, hlavně kvůli náplni, časově trochu náročnější.

Čapáty jsou snad nejznámějším pokrmem celého indického subkontinentu. S touto obilnou plackou, jakýmsi chlebem subkontinentu, se setkáte na každém kroku. Doprovází spoustu pokrmů (nějaké recepty se tady snad brzy objeví), nebo se jí jen tak samotná.

Kheer je tradiční sladký indický pokrm. Rýžový nákyp, který se vaří z mléka, rýže a cukru. Možné je ochucení kardamonem, kokosem, rozinkami, šafránem, kešu, pistáciemi nebo mandlemi.

 
"Mochileros" jsou přátelé, snažící se poznat kulturu a svět takový, jaký je. Zaznamenat do svých myslí, na film a fotografie. Podělit se o zkušenosti svoje i čerpat ze zkušeností druhých. Poznat historii i současnost. Vážíme si lidí, jejich kultury, historie a zvyků. Nesnášíme bezpráví, násilí a útlak v jakékoliv formě. Respektujeme ostatní. Snažíme se chránit tuto planetu a zachovat ji dalším generacím. Copyright © 2008-2014