MOCHILEROS PICTURES

" SVĚT NA DOSAH " "POZNAT,ZAZNAMENAT,CHRÁNIT,POMÁHAT,PŘEDÁVAT..."

HODINY

Odkazy

Masážní studio

masáže od Verči

Bankomaty VISA

načerpejte kartou

Best time to visit

kdy a kam vyrazit

Däniken

Erich von Däniken

Facebook

Mochileros Pictures

Fitipaldizain

potřebujete web?

Foto Šárka

krásné fotografie

Foto Zuzana

svatební fotografie

Fotolab

internetová fotosběrna

Green Life

záchrana pralesa

Green Ways

něco pro zdraví

Letenky

levné letenky

Lonely Planet

baťůžkáři všech zemí

Ministerstvo zahr. věcí

užitečné informace

Moje podróże

kamarád Zbyszek

Nadační fond Inka

pomoc indiánským dětem

Očkování

očkování na cesty

Odtahová služba

pomoc na silnici i jinde

Počasí

předpověď počasí

Prime Time Video

nejen svatební video

Převodník měn

měnová kalkukačka

Suffer

punkrock band

Tatra 815 GTC

kolem světa

UNESCO

světové dědictví

UNICEF

pomoc a práva dětem

Velbloud

club & café

Viabona

tělo a duše

Wikipedia

otevřená encyklopedie

Záchranná služba

jihočeská záchranka

RSS

RSS

Speciality

Indická kuchyně

Indická kuchyně je charakteristická širokými variacemi chutí. Základ indických receptů tvoří rýže a koření kari ve všech myslitelných kombinacích. Nejčastějšími ingrediencemi jsou různé druhy zeleniny, ryb, masa a především velké množství exotického koření.


Indická kuchyně je typická především velkým zastoupením pro nás exotického koření - kurkuma, šafrán, chilli papričky, kardamon, koriandr nebo tzv. řecké seno. Tyto druhy koření se vyskytují ve většině jídel a mají zaručit harmonii všech chutí (sladkých, slaných, pálivých i kyselých). Přestože je většina obyvatel Indie vegetariánská, obsahují recepty indické kuchyně také úpravy masa - mezi nejoblíbenější patří jednoznačně jehněčí, kuřecí a kozí maso (liší se dle vyznání obyvatel v dané lokalitě). Indické recepty jsou proti čínským nebo italským relativně zdlouhavé, často sestávájí z různých úkonů, které je zapotřebí provádět v poměrně přesně dané časové posloupnosti. Nicméně výsledek – exotický gurmánský zážitek – jistě stojí za to.

TANDOORI-CHICKENTandoori chicken

Ingredience

4 kuřecí prsíčka (cca 150 g), 150 g bílého jogurtu, 2 stroužky česneku, 1 lžička římského kmínu, 1 lžička chilli, špetka mleté kurkumy, rýže. Studená mátová omáčka: 1 svazek čerstvé máty, 30 g okurky, 1 malý prolisovaný stroužek česneku, 150 g bílého jogurtu, šťáva z 1 citrónu, sůl a pepř.

Příprava

Nejprve si připravíme marinádu - ve velké ploché misce promícháme jogurt, drcený česnek, mletý římský kmín, chilli a kurkumu, špetku soli a pepře dle chuti. Vše důkladně promícháme. Do kuřecích prsíček uděláme několik hlubokých zářezů, do kterých napěchujeme marinádu a necháme asi hodinu odležet v chladničce. Na mátovou omáčku dáme mátu, oloupanou a na kostičky nakrájenou okurku do mixéru a najemno rozmixujeme. Přidáme jogurt, znovu promixujeme a pak vše zastříkneme citrónovou šťávou, osolíme a opepříme. Uschováme v chladu. Troubu zahřejeme na 200 stupňů, kuřecí maso dáme na pečící plech a pečeme asi půl hodiny doměkka.

Přílohy

Kuře tandoori podáváme přelité studenou mátovou omáčkou s rýží.

Žádné komentáře
 
"Mochileros" jsou přátelé, snažící se poznat kulturu a svět takový, jaký je. Zaznamenat do svých myslí, na film a fotografie. Podělit se o zkušenosti svoje i čerpat ze zkušeností druhých. Poznat historii i současnost. Vážíme si lidí, jejich kultury, historie a zvyků. Nesnášíme bezpráví, násilí a útlak v jakékoliv formě. Respektujeme ostatní. Snažíme se chránit tuto planetu a zachovat ji dalším generacím. Copyright © 2008-2014