MOCHILEROS PICTURES

" SVĚT NA DOSAH " "POZNAT,ZAZNAMENAT,CHRÁNIT,POMÁHAT,PŘEDÁVAT..."

HODINY

Odkazy

Masážní studio

masáže od Verči

Bankomaty VISA

načerpejte kartou

Best time to visit

kdy a kam vyrazit

Däniken

Erich von Däniken

Facebook

Mochileros Pictures

Fitipaldizain

potřebujete web?

Foto Šárka

krásné fotografie

Foto Zuzana

svatební fotografie

Fotolab

internetová fotosběrna

Green Life

záchrana pralesa

Green Ways

něco pro zdraví

Letenky

levné letenky

Lonely Planet

baťůžkáři všech zemí

Ministerstvo zahr. věcí

užitečné informace

Moje podróże

kamarád Zbyszek

Nadační fond Inka

pomoc indiánským dětem

Očkování

očkování na cesty

Odtahová služba

pomoc na silnici i jinde

Počasí

předpověď počasí

Prime Time Video

nejen svatební video

Převodník měn

měnová kalkukačka

Suffer

punkrock band

Tatra 815 GTC

kolem světa

UNESCO

světové dědictví

UNICEF

pomoc a práva dětem

Velbloud

club & café

Viabona

tělo a duše

Wikipedia

otevřená encyklopedie

Záchranná služba

jihočeská záchranka

RSS

RSS

Speciality

Lassi

Tradiční Lassi se skládá z jogurtu, vody či mléka a kostek ledu. Disponuje však dvěma variantami - slanou a sladkou. Do slaného Lassi se přidává sůl a chilli nebo římský kmín. Sladká verze se sladí a případně dochucuje ovocem, k neoblíbenějšímu patří mango. I do sladkého Lassi ovšem patří špetka soli.


Lassi - osvěžující tajemství indické kuchyně.

Indie je nejen horká a zemitá, ale i decentní, sladká a osvěžující. A právě takové je i Lassi - tradiční indický nealkoholický nápoj, jehož jednoduchost a lehká rafinovanost vás dokáže okouzlit a hlavně dokonale osvěžit.

Zvolíte-li Mango Lassi vytvořené ze živého jogurtu, získáte tím hodnotnou a zdravou svačinu plnou vitamínů. Zralé mango je krásně sladké, do nápoje tedy často není třeba přidávat ani cukr.

Jednoduché Lassi vyrobíte následovně:

1/4 l bílého jogurtu, 3/4 l vody, 2-3 lžíce hnědého cukru, 1 vanilkový cukr, ovoce podle chuti, špetička soli

Všechny přísady rozmixujte v mixéru a vychlaďte. Pro změnu můžete místo vanilkového cukru ochutit trochou muškátového oříšku, skořice či kardamomu.

Základ Mango Lassi

sestává z jednoho čerstvého a oloupaného manga, šálku mléka, půlky šálku bílého jogurtu, dvou lžic cukru, šálku studené vody a špetky soli. Suroviny rozmixujete dohladka a necháte vychladit.

Jinou variantou je Labužnické mango Lassi /na 2 šálky/

1/2 oloupaného a na kousky nakrájeného čerstvého manga, 1 šálek živého bílého jogurtu, 1/4 šálku čerstvě lisované pomerančové šťávy, 2 lžíce kořeněného sirupu, špetka soli
Na kořeněný sirup: 1/2 šálku krystalového cukru, 1/2 šálku vody, 4 lusky kardamomomu - rozloupnuté, 2 kuličky nového koření, 1 celá skořice, 1 hřebíček.

Kořeněný sirup připravíte tak, že v hrníčku přivedete všechny suroviny k varu. Občas promíchejte. Jakmile se cukr rozpustí, sejměte z ohně, nechejte vychladit a dejte do lednice.
Suroviny na Lassi rozmixujte mixérem dohladka. Vychlaďte a podávejte.

Obsah naší spižírny žádal zapojit představivost a jistou dávku odvahy. Představivosti tolik zapotřebí nebylo, odvahu jsem si ale dodala pořádnou.. a vytvořila Lassi z blum. Pravda, není to zcela typická indická kombinace, nicméně výsledek byl poměrně slušný, a tak posilněna další dávkou odvahy jej tady nyní předkládám :)Lassi z blum /na 1 šálek/

200 g živého bílého jogurtu, 1/4 šálku vody (asi 70 ml), 3 lžičky třtinového cukru, 1/4 až 1/2 lžičky mleté skořice, 1 bluma nakrájená na kostičky, 1 lžička javorového sirupu, špetička soli

Všechny suroviny společně rozmixujete dohladka a necháte řádně vychladit.
Místo javorového sirupu můžeme použít med.

Žádné komentáře
 
"Mochileros" jsou přátelé, snažící se poznat kulturu a svět takový, jaký je. Zaznamenat do svých myslí, na film a fotografie. Podělit se o zkušenosti svoje i čerpat ze zkušeností druhých. Poznat historii i současnost. Vážíme si lidí, jejich kultury, historie a zvyků. Nesnášíme bezpráví, násilí a útlak v jakékoliv formě. Respektujeme ostatní. Snažíme se chránit tuto planetu a zachovat ji dalším generacím. Copyright © 2008-2014