MOCHILEROS PICTURES

" SVĚT NA DOSAH " "POZNAT,ZAZNAMENAT,CHRÁNIT,POMÁHAT,PŘEDÁVAT..."

Odkazy

Masážní studio

masáže od Verči

Bankomaty VISA

načerpejte kartou

Best time to visit

kdy a kam vyrazit

Facebook

Mochileros Pictures

Foto Šárka

krásné fotografie

Foto Zuzana

svatební fotografie

Fotolab

internetová fotosběrna

Green Life

záchrana pralesa

Green Ways

něco pro zdraví

Letenky

levné letenky

Lonely Planet

baťůžkáři všech zemí

Ministerstvo zahr. věcí

užitečné informace

Moje podróże

kamarád Zbyszek

Nadační fond Inka

pomoc indiánským dětem

Očkování

očkování na cesty

Odtahová služba

pomoc na silnici i jinde

Počasí

předpověď počasí

Prime Time Video

nejen svatební video

Převodník měn

měnová kalkukačka

Suffer

punkrock band

UNESCO

světové dědictví

UNICEF

pomoc a práva dětem

Viabona

tělo a duše

Wikipedia

otevřená encyklopedie

Záchranná služba

jihočeská záchranka

RSS

RSS

Zajímavosti

INDIE a NEPÁL

Pokusíme se vám představit místa, která jsou v této oblasti nejzajímavější, která stojí za to  vidět, navštívit a poznat. Někde jsme sami byli, a některé jsme žel nestihli. Stejně tak přineseme některé zajímavosti týkajících se daného tématu.

Vstupte do:

INFORMACE ZAJÍMAVOSTI DENÍK SPECIALITY HUDBA FOTOGALERIE

Sloup v Dillí je kovový pilíř stojící u Kutubova minaretu v Dillí. Pochází ze 4. až 5. století a je jednou z místních památek a metalurgickou kuriozitou, neboť dobře odolává povětrnostním vlivům, zejména korozi.

Óm mani padmé húm (sanskrt: ॐ मणि पद्मे हूँ) je pravděpodobně nejznámější mantra buddhismu. Tato mantra transformuje negativní emoce. Óm transformuje pýchu a egoismus, ma žárlivost a závist, ni připoutání a egoistická přání, pad nevědomost a zmatek, chamtivost a lakotu a konečně húm nenávist a hněv.

Váránasí (Sanskrit: वाराणसी Vārāṇasī), město známé též jako Benáres nebo Kashi Hindština: काशी, Urdu: کاشی, Kāśī , je město ležící na západním břehu řeky Gangy v indickém státu Uttarpradéš. Je považováno za svaté město hinduistů, buddhistů a džainistů. Je jedním z nejdéle trvale osídlených měst na světě.

Fatehpur Sikrí je malé indické město ve státě Uttarpradéš. Vystavěl jej tehdejší panovník Mughalské říše, Akbar Veliký, který se odsud chystal vládnout. Zdejší architektonické památky jsou dnes unikátní ukázkou mughalské architektury. Pro svou historickou hodnotu byly v roce 1986 přijaty na seznam světového dědictví UNESCO.

Tádž Mahal (anglicky: Taj Mahal, hindsky: ताज महल), je monumentální pomník v Ágře ve státě Uttarpradéš v Indii. Nechal ho vystavět indický mogul Šáhdžáhán (Shah Jahan) na památku své předčasně zesnuvší ženy. Od roku 1983 je Tádž Mahal součástí světového dědictví UNESCO. 7. července 2007 byl Tádž Mahal zařazen mezi nových sedm divů světa.

Betel je zvláštní smíšenina ke žvýkání sloužící, velice oblíbená a rozšířená v Asii, zejména u Malajců, Indů a Mongolů. Složena jest z listů pepře betelového (Piper bette L.), z ořechů betelových palmy areky (Areca catechu L.) a z vápna.

Posledni komentare
07.06.2016 18:02:31: дааааа. není špatné již :-( pujcka ceske sporitelny

Tadoor [tandúr] je asi metr vysoká hliněná pec z nepálené hlíny, která se postupně sama vypálí. Bývá zakopán v zemi, přikryt širokou mísou. Nebo nad zemí jako pec. Na dně tandooru doutná dříví nebo dřevěné uhlí a na dlouhých jehlách se v něm peče maso, nebo na vnitřních stěnách tradiční chléb nan nebo roti. Jídlo připravené v tandooru si udržuje šťavnatost a chuť a je považováno za velice zdravé.

Sádhu - Svaté muže najdeme v hojném počtu v hinduistické Indii a v menším počtu v Nepálu. Svatými muži se nenarodili, ale v průběhu života se rozhodli zříci se veškerého hmotného majetku a obrátit se k askezi. Odešli od všeho, co zahrnuje všední, obyčejný život, a rozhodli se hledat klid a mír v duševních hodnotách.

Jak divoký (Bos mutus) je jedním ze zástupců pravých turů. Jedná se o mohutné zvíře, samec dorůstá přes 2 metry kohoutkové výšky a dosahuje hmotnosti kolem jedné tuny. Samice je ani ne poloviční. Jak se vyznačuje mimořádně dlouhým trupem. Hrudník je tvořen čtrnácti páry žeber (namísto obvyklých třinácti).

Svastika (ze sanskrtu: svástika) je kříž s ohnutými (většinou v polovině) rameny do (obvykle) pravého úhlu a to buď ve směru hodinových ručiček (pravotočivá svastika) nebo proti němu (levotočivá svastika). Svastika se vyskytuje v mnoha kulturách po celém světě buď jako náboženský symbol, symbol různých organizací a politických směrů nebo prostě jako dekorativní prvek. Dnes je v západní kultuře svastika nechvalně známá jako symbol nacismu.

1  
2  
 
"Mochileros" jsou přátelé, snažící se poznat kulturu a svět takový, jaký je. Zaznamenat do svých myslí, na film a fotografie. Podělit se o zkušenosti svoje i čerpat ze zkušeností druhých. Poznat historii i současnost. Vážíme si lidí, jejich kultury, historie a zvyků. Nesnášíme bezpráví, násilí a útlak v jakékoliv formě. Respektujeme ostatní. Snažíme se chránit tuto planetu a zachovat ji dalším generacím. Copyright © 2008-2014