MOCHILEROS PICTURES

" SVĚT NA DOSAH " "POZNAT,ZAZNAMENAT,CHRÁNIT,POMÁHAT,PŘEDÁVAT..."

Odkazy

Masážní studio

masáže od Verči

Bankomaty VISA

načerpejte kartou

Best time to visit

kdy a kam vyrazit

Facebook

Mochileros Pictures

Foto Šárka

krásné fotografie

Foto Zuzana

svatební fotografie

Fotolab

internetová fotosběrna

Green Life

záchrana pralesa

Green Ways

něco pro zdraví

Letenky

levné letenky

Lonely Planet

baťůžkáři všech zemí

Ministerstvo zahr. věcí

užitečné informace

Moje podróże

kamarád Zbyszek

Nadační fond Inka

pomoc indiánským dětem

Očkování

očkování na cesty

Odtahová služba

pomoc na silnici i jinde

Počasí

předpověď počasí

Prime Time Video

nejen svatební video

Převodník měn

měnová kalkukačka

Suffer

punkrock band

UNESCO

světové dědictví

UNICEF

pomoc a práva dětem

Viabona

tělo a duše

Wikipedia

otevřená encyklopedie

Záchranná služba

jihočeská záchranka

RSS

RSS

Zajímavosti

Sádhuové

Sádhu - Svaté muže najdeme v hojném počtu v hinduistické Indii a v menším počtu v Nepálu. Svatými muži se nenarodili, ale v průběhu života se rozhodli zříci se veškerého hmotného majetku a obrátit se k askezi. Odešli od všeho, co zahrnuje všední, obyčejný život, a rozhodli se hledat klid a mír v duševních hodnotách.


Filozofie svatých mužů se liší od zájmů lidí západního světa; hlásají, že k spokojenosti nevedou pouze peníze a materiální majetek. Nevlastní nic kromě toho, co mají na sobě, nic, co by mohli ztratit, nikdo jim jejich bohatství nemůže vzít. Žijí z toho, co jim lidé dají, a zásadou správného svatého muže je nikdy nežebrat. V Indii se v poslední době objevuje mnoho falešných svatých mužů, kteří jsou vybaveni kvalitní znalostí angličtiny a zajímají je převážně cizinci a cizinky. Opravdoví sádhuové se pomocí meditací a jiných duševních cvičení snaží hledat své vyšší cíle. Často jim k tomu dopomáhá hašiš z dýmky, který mohou legálně konzumovat. Zvolili si askezi, snaží se odpoutat od fyzických projevů, jako je bolest a hlad, povznést se nad útrapy běžného života a nalézt svůj mír v duši. Kdokoliv, kdo se v Indii rozhodne k duchovnímu hledání, je tu ctěn a respektován, na rozdíl od západních zemí, beroucích to spíš jako úchylku člověka, který nevydržel nápor "reality" a konzumního světa. I svaté muže můžeme zařadit do dvou kategorií. Ty, kteří vyznávají boha Višnua, poznáme podle tří svislých barevných pruhů na čele. Šivovy vyznavače naopak poznáme podle vodorovných pruhů a kovového trojzubce (trišul), který je symbolem boha Šivy.

Sadhu 

Vstupte do:

INFORMACE ZAJÍMAVOSTI DENÍK SPECIALITY HUDBA FOTOGALERIE

Žádné komentáře
 
"Mochileros" jsou přátelé, snažící se poznat kulturu a svět takový, jaký je. Zaznamenat do svých myslí, na film a fotografie. Podělit se o zkušenosti svoje i čerpat ze zkušeností druhých. Poznat historii i současnost. Vážíme si lidí, jejich kultury, historie a zvyků. Nesnášíme bezpráví, násilí a útlak v jakékoliv formě. Respektujeme ostatní. Snažíme se chránit tuto planetu a zachovat ji dalším generacím. Copyright © 2008-2014