MOCHILEROS PICTURES

" SVĚT NA DOSAH " "POZNAT,ZAZNAMENAT,CHRÁNIT,POMÁHAT,PŘEDÁVAT..."

Odkazy

Masážní studio

masáže od Verči

Bankomaty VISA

načerpejte kartou

Best time to visit

kdy a kam vyrazit

Facebook

Mochileros Pictures

Foto Šárka

krásné fotografie

Foto Zuzana

svatební fotografie

Fotolab

internetová fotosběrna

Green Life

záchrana pralesa

Green Ways

něco pro zdraví

Letenky

levné letenky

Lonely Planet

baťůžkáři všech zemí

Ministerstvo zahr. věcí

užitečné informace

Moje podróże

kamarád Zbyszek

Nadační fond Inka

pomoc indiánským dětem

Očkování

očkování na cesty

Odtahová služba

pomoc na silnici i jinde

Počasí

předpověď počasí

Prime Time Video

nejen svatební video

Převodník měn

měnová kalkukačka

Suffer

punkrock band

UNESCO

světové dědictví

UNICEF

pomoc a práva dětem

Viabona

tělo a duše

Wikipedia

otevřená encyklopedie

Záchranná služba

jihočeská záchranka

RSS

RSS

Zajímavosti

Siena

Piazza Del Campo
Siena je město ležící uprostřed italského Toskánska, je hlavním městem stejnojmenné provincie. Do všeobecného povědomí se Siena zapisuje jako historické kulturní město s výborně zachovalým středověkým architektonickým dědictvím. Proto je Siena zapsána na seznam památek světového dědictví UNESCO.

Známé je především náměstí Piazza del Campo. Po obvodu tohoto náměstí každým rokem vede trasa tradičního dostihu, tzv. Palio, při kterém spolu soupeří jezdci z jednotlivých čtvrtí města. Čtvrť, která vyhraje, má poté právo uspořádat bujarý večírek ve čtvrti, která dostih prohrála, a to bez jakýchkoliv postihů.

Palio jsou dnes revokace středověkých slavností v Itálii. Jedná se o drsný dostih na neosedlaných koních, který se pořádá na, pro tuto příležitost, vytvořené dráze, často na městských náměstích. V tomto modelovém souboji spolu bojují městské čtvrti o palio, praporec z ceněného materiálu, který má čtvrti přinést úctu a posvěcení pro příští rok.

To nejslavnější palio se běhá v Sieně již od 13.století. Dostih městských čtvrtí byl tehdy, a je i dodnes, spíše společenskou událostí než sportovní akcí. Významné osobnosti navštěvovaly a navštěvují tuto slavnost. Byli mezi nimi i někteří papežové, údajně i český král Karel IV. Palio v Sieně se běhá dvakrát do roka. 2.července je to Palio di Provenzano (běhá se na počest Madony di Provenzano) a 16. Srpna je to Palio dell´Assunta (běhá se na počest Svaté Matky Boží). Tento dostih, i když prošel od svého počátku několika změnami, je nejdéle běhaným dostihem od svého počátku až dodnes, a je tedy chráněn UNESCO, jako kulturní dědictví.

Další významná palia se běhají např. na konci května v Legnanu, na počest bitvy u Legnana, a v září v Asti. Jezdci a koně jsou městskými čtvrtěmi smluvně najímáni, aby je zastupovali a bojovali za ně v tomto závodě o čest.

Centrum města je obklopeno několika branami, spojených systémem hradeb. Za svou zachovalost vděčí především faktu, že během druhé světové války nebylo na rozdíl od většiny ostatních italských měst vybombardováno.

Zdroj: Wikipedia

Siena

Vstupte zpět do TOSCANA 2010:

INFORMACE ZAJÍMAVOSTI DENÍK SPECIALITY HUDBA FOTOGALERIE
 

Žádné komentáře
 
"Mochileros" jsou přátelé, snažící se poznat kulturu a svět takový, jaký je. Zaznamenat do svých myslí, na film a fotografie. Podělit se o zkušenosti svoje i čerpat ze zkušeností druhých. Poznat historii i současnost. Vážíme si lidí, jejich kultury, historie a zvyků. Nesnášíme bezpráví, násilí a útlak v jakékoliv formě. Respektujeme ostatní. Snažíme se chránit tuto planetu a zachovat ji dalším generacím. Copyright © 2008-2014