MOCHILEROS PICTURES

" SVĚT NA DOSAH " "POZNAT,ZAZNAMENAT,CHRÁNIT,POMÁHAT,PŘEDÁVAT..."

Odkazy

Masážní studio

masáže od Verči

Bankomaty VISA

načerpejte kartou

Best time to visit

kdy a kam vyrazit

Facebook

Mochileros Pictures

Foto Šárka

krásné fotografie

Foto Zuzana

svatební fotografie

Fotolab

internetová fotosběrna

Green Life

záchrana pralesa

Green Ways

něco pro zdraví

Letenky

levné letenky

Lonely Planet

baťůžkáři všech zemí

Ministerstvo zahr. věcí

užitečné informace

Moje podróże

kamarád Zbyszek

Nadační fond Inka

pomoc indiánským dětem

Očkování

očkování na cesty

Odtahová služba

pomoc na silnici i jinde

Počasí

předpověď počasí

Prime Time Video

nejen svatební video

Převodník měn

měnová kalkukačka

Suffer

punkrock band

UNESCO

světové dědictví

UNICEF

pomoc a práva dětem

Viabona

tělo a duše

Wikipedia

otevřená encyklopedie

Záchranná služba

jihočeská záchranka

RSS

RSS

Zajímavá místa

Antigua (Guatemala)

Calle del Arco
Antigua Guatemala (v lidové řeči též zkráceně Antigua nebo La Antigua, původní název byl Santiago de los Caballeros de Guatemala) je bývalé hlavní město. Leží v departementu Sacatepéquez v centrální Guatemale. V okolí města jsou 3 sopky - Fuego, Agua a Acatenango. Dnes žije v městě okolo 35 000 obyvatel. Ve městě je několik jazykových škol s výukou španělštiny.

Z architektonického hlediska je město významné pro zachovalé stavby i ruiny z koloniálního období s renesančními a barokními prvky. Díky zdejším památkám byla Atigua zapsaná do seznamu památek UNESCO.

Historie

Antigua Guatemala byla jedním z hlavních měst generální kapitánie Guatemala (dnešní Guatemala, Salvador, Honduras, Nikaragua, Kostarika a Chiapas). S výstavbou se začalo v roce 1543. Předešlé hlavní město se rozkládalo na úpatí sopky Agua a bylo zničeno povodní. Antigua hned od svého založení měla významné postavení v celém místokrálovství Nové Španělsko, v období svého největšího rozkvětu bylo město kulturní a hospodářské centrum regionu a svým přepychem si nezadalo s Ciudad de México nebo Lima.

Rychlý konec rozvoje města nastal 29. června 1773, kdy zemětřesení zničilo podstatnou část města. Roku 1776 bylo hlavní město přemístěno do Ciudad de Guatemala, kde je dodnes. Většina obyvatelstva odešla do nového hlavního města, někteří ale zůstali, atak dnes město není pouze archeologickou lokalitou, ale živým městem.Antigua Guatemala, která leží ve výšce 1520 metrů nad mořem, je starobylý koloniální šperk a bývalé hlavní město všech středoamerických španělských kolonií. Do této oblasti přibyli španělští dobyvatelé v první polovině dvacátých let šestnáctého století z Mexika a vedl je Cortésův poručík Pedro de Alvarado. Klima v dnešní Guatemale shledali příjemným a setkali se s početnou a rozvinutou civilizací zemědělců a drobných řemeslníků. Proto se rozhodli založit své hlavní sídlo právě tam. Středoamerické kolonie od Guatemaly až po Kostariku spravované z Antiguy podléhaly Místokrálovství Mexiku, Panama již patřila k jihoamerickému Místokrálovství Peru.

Zdroj: Wikipedia

Vstupte zpět do TZOLKIN 2006:

INFORMACE  ZAJÍMAVOSTI  DENÍK  SPECIALITY  HUDBA  FOTOGALERIE

 

 

Žádné komentáře
 
"Mochileros" jsou přátelé, snažící se poznat kulturu a svět takový, jaký je. Zaznamenat do svých myslí, na film a fotografie. Podělit se o zkušenosti svoje i čerpat ze zkušeností druhých. Poznat historii i současnost. Vážíme si lidí, jejich kultury, historie a zvyků. Nesnášíme bezpráví, násilí a útlak v jakékoliv formě. Respektujeme ostatní. Snažíme se chránit tuto planetu a zachovat ji dalším generacím. Copyright © 2008-2014