MOCHILEROS PICTURES

" SVĚT NA DOSAH " "POZNAT,ZAZNAMENAT,CHRÁNIT,POMÁHAT,PŘEDÁVAT..."

Odkazy

Masážní studio

masáže od Verči

Bankomaty VISA

načerpejte kartou

Best time to visit

kdy a kam vyrazit

Facebook

Mochileros Pictures

Foto Šárka

krásné fotografie

Foto Zuzana

svatební fotografie

Fotolab

internetová fotosběrna

Green Life

záchrana pralesa

Green Ways

něco pro zdraví

Letenky

levné letenky

Lonely Planet

baťůžkáři všech zemí

Ministerstvo zahr. věcí

užitečné informace

Moje podróże

kamarád Zbyszek

Nadační fond Inka

pomoc indiánským dětem

Očkování

očkování na cesty

Odtahová služba

pomoc na silnici i jinde

Počasí

předpověď počasí

Prime Time Video

nejen svatební video

Převodník měn

měnová kalkukačka

Suffer

punkrock band

UNESCO

světové dědictví

UNICEF

pomoc a práva dětem

Viabona

tělo a duše

Wikipedia

otevřená encyklopedie

Záchranná služba

jihočeská záchranka

RSS

RSS

VIDEOGALERIE


Zřídili jsme pro Vás kanál našich videoklipů na  YouTube
  
Copyright © 2008 Mochileros Pictures. All rights reserved.

Na všechny fotografie, videa a texty se vztahují autorská práva. Další šíření, kopírování nebo jiné použití je možné jen se souhlasem autora.

All published photographs, videos and lyrics are protected by copyright law. Their further use is possible only with the permission of the author.

 
Stačí kliknout na následující okna, která vás přesměrují na naše videa...

MACHUPICCHU jsou ruiny předkolumbovského inckého kultovního města v peruánských Andách. Nacházejí se na horském sedle 400 metrů nad řekou Urubamba.

SAQSAYWAMAN je bývalá incká pevnost, která střežila město Cuzco a při povstání Manco Capaca II. proti Španělům v roce 1536, kdy byli conquistadoři málem poraženi, se stala jeho základnou.

PARATY je městečko, které se nachází na pobřeží státu Rio de Janeiro v Brazílii. V Paraty (nebo Parati) je zachována portugalská koloniální a imperiální architektura i atmosféra Brazílie 16. stol. Město Paraty se stalo v posledních letech vyhledávanou turistickou oblastí, proslulé krásou města a velkolepostí pobřeží, přilehlých ostrovů a hor v regionu. Vládne zde pohoda a klid. Tento videoklip je součástí celovečerního filmu Expedice IGUAZU 2009.


RIO DE JANEIRO je město ve stejnojmenném státě brazilské federace v jihovýchodní Brazílii. Je známé karnevaly, sambou, nádhernými plážemi s bílým pískem jako je Copacabana. Dále gigantickou sochou Ježíše Vykupitele na hoře Corcovado. Další známou dominantou města je Cukrová homole, která nabízí dech beroucí výhledy na město. Tento videoklip je součástí celovečerního filmu Expedice IGUAZU 2009.


SALZA je peřejnatá řeka s hlubokou sytě zelenou vodou, kde se rychle střídají klidné laguny s dravými peřejemi. Řeka Salza je krom toho posazena do náruče nádherné horské rakouské přírody. Salza je horská řeka v Rakousku (Štýrsko). Salza je velmi známá především mezi vodáky, nejnavštěvovanější je spodní peřejnatý úsek s obtížností WW II až III.


CHICHICASTENANGO, městečko s proslaveným mayským trhem, leží ve výšce 2.070 m n. m. a má zhruba 102.000 obyvatel. Žije zde 95% domorodých mayských obyvatel, převážně venkovským způsobem života. Mezi lety 1701 a 1703 byl zde objeven rukopis knihy Popol Wuh. Jedná se o náboženskou knihu Mayů, která vypráví o původu lidstva. Tento videoklip je součástí celovečerního filmu Expedice TZOLKIN 2006.


JEZERO ATITLÁN leží na západě Guatemaly v guatemalské vysočině. Jedná se o rozlehlé bezodtokové kráterové jezero. Bylo vytvořeno erupcí před zhruba 84 tisíci lety. Je považováno za nejhlubší jezero ve Střední Americe. Jeho hloubka je až 340 metrů. Jezero je obklopeno třemi vulkány. Většina vesnic si zachovala do dneška tradiční způsob života, včetně kultů a mayských bohů a legend. Tento videoklip je součástí celovečerního filmu Expedice TZOLKIN 2006.


TIKAL je mayské město uprostřed džungle. Tikal jsou nejrozlehlejší ruiny starověkého mayského města. Nacházejí se na severu Guatemaly v departmentu El Petén. Celá oblast byla vyhlášena národním parkem a je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO. Tento videoklip je součástí celovečerního filmu Expedice TZOLKIN 2006.


SOPKA PACAYA je guatemalská činná sopka vysoká 2522m. Nachází se nedaleko města Antigua. Poslední erupce byla v roce 2008. Tento videoklip je součástí celovečerního filmu Expedice TZOLKIN 2006.


COPÁN v Hondurasu nedaleko hranice s Guatemalou se nacházelo v předkolumbovské době město Copán, které bylo jedním z center Mayské kultury. Město pocházelo z doby přelomu letopočtu, což ukazuje na staré osídlení oblasti a na vysoký stupeň civilizace v oblasti. Tento videoklip je součástí celovečerního filmu Expedice TZOLKIN 2006.


PASCUAL ABAJ
je staré mayské obětiště (Obětní kámen), svatyně mayského boha Země, které se nachází na kopci asi 1 kilometr za městem Chichicastenango. Kamenné soše, staré stovky či tisíce let, lidé pravidelně přinášejí dary. Několik skupin lidí, každá má svého šamana. Přicházejí sem lidé se svými přáními a problémy. Tento videoklip je součástí celovečerního filmu Expedice TZOLKIN 2006.

1  
2  
 
"Mochileros" jsou přátelé, snažící se poznat kulturu a svět takový, jaký je. Zaznamenat do svých myslí, na film a fotografie. Podělit se o zkušenosti svoje i čerpat ze zkušeností druhých. Poznat historii i současnost. Vážíme si lidí, jejich kultury, historie a zvyků. Nesnášíme bezpráví, násilí a útlak v jakékoliv formě. Respektujeme ostatní. Snažíme se chránit tuto planetu a zachovat ji dalším generacím. Copyright © 2008-2014