MOCHILEROS PICTURES

" SVĚT NA DOSAH " "POZNAT,ZAZNAMENAT,CHRÁNIT,POMÁHAT,PŘEDÁVAT..."

Odkazy

Masážní studio

masáže od Verči

Bankomaty VISA

načerpejte kartou

Best time to visit

kdy a kam vyrazit

Facebook

Mochileros Pictures

Foto Šárka

krásné fotografie

Foto Zuzana

svatební fotografie

Fotolab

internetová fotosběrna

Green Life

záchrana pralesa

Green Ways

něco pro zdraví

Letenky

levné letenky

Lonely Planet

baťůžkáři všech zemí

Ministerstvo zahr. věcí

užitečné informace

Moje podróże

kamarád Zbyszek

Nadační fond Inka

pomoc indiánským dětem

Očkování

očkování na cesty

Odtahová služba

pomoc na silnici i jinde

Počasí

předpověď počasí

Prime Time Video

nejen svatební video

Převodník měn

měnová kalkukačka

Suffer

punkrock band

UNESCO

světové dědictví

UNICEF

pomoc a práva dětem

Viabona

tělo a duše

Wikipedia

otevřená encyklopedie

Záchranná služba

jihočeská záchranka

RSS

RSS

BAZAR

Canon EF 55-200 mm f/4,5-5,6 USM II

Prodám objektiv Canon EF 55-200 mm f/4.5-5.6 II USM
Koupený na podzim 2007, nepoužívaný, nevyužitý.
V originálním balení, původní cena 7.500,- Kč.
S příslušenstvím: sluneční clona, PL filtr a SKY filtr.
Cena 3.000,- Kč (vše dohromady)
kontakt: +420 604 777 584,
mochileros@email.cz

Kompaktní a lehký objektiv, kompatibilní se všemi fotoaparáty řady EOS. Je ideální pro použití se základní řadou DSLR zrcadlovek Canon EOS, jako objektiv navazující ohniskem (po přepočtu na kinofilm 88-320mm) na rozsah setového objektivu. Speciální povrchová úprava optických členů zamezuje vnitřním reflexům. Velice rychlý motorek Micro USM II, zajistí správné zaostření již ze vzdálenosti 1,2m, příjemným překvapením pro milovníky "odcloněných záběrů" je čistě kruhové zaclonění při všech clonových číslech.

Ohnisko a světelnost

Ohniskové vzdálenosti v rozmezí 55-200 mm (88-320 mm ekv. 135) jsou vhodné pro celou škálu fotografických motivů, včetně krajinných detailů, portrétů i sport. Zorný úhel 75°-12° (diagonálně). Světelnost objektivu začíná na hodnotě F4,5, což je v rámci zoomových teleobjektivů stále považováno za přijatelnou hodnotu. Potíže mohou nastat v horších světelných podmínkách. Maximální clonová čísla jsou f/22-29.

Plnoformátové objektivy řady EF mají tu výhodu, že je lze univerzálně používat na filmových i digitálních plno/maloformátových zrcadlovkách. Fotograf tak může během chvíle fotografovat s identickým objektivem černobílé portréty na jemnozrnný filmový materiál i krajiny se zvýšenou saturací barev či na digitální fotoaparát. Tato svoboda se pozitivně projevuje na výsledných snímcích a tudíž i spokojenosti autora.

Vědomou volbou ohniska se mění i vztah mezi objektem a prostředím, v němž je objekt umístěn. Při širším ohnisku dochází k výraznějšímu zkreslení "perspektivy", což obecně působí dynamickým dojmem. Zatímco při delším ohnisku dochází ke zploštění prostoru. Připočte-li se k tomu i proměnlivá hloubka ostrosti daná zvoleným ohniskem, vzdáleností zaostření i konkrétní clonou, máme k dispozici dva faktory, které umožňují dosáhnout optimálních výsledků.

Motor a zaostřování

Ultrasonický USM mikromotor poskytuje přesné a tiché zaostření, což oceníte nejen při fotografování statických záběrů, ale i při natáčení videosekvence. Manuální zásah během automatického zaostřování je možný. Nejkratší zaostřitelná vzdálenost je 1,2m od roviny záznamového media (film či senzor) vyznačené na těle fotoaparátu.

Tělo objektivu

Kompaktní objektiv o délce (97,3 mm) a hmotnosti (310 g) se bez obtíží vejde do fotografické brašny. Průměr filtrového závitu je 52 mm.

Příslušenství: Hama SKY 52 , Canon ET-54 Japan , Hama PL circular M52

Žádné komentáře
 
"Mochileros" jsou přátelé, snažící se poznat kulturu a svět takový, jaký je. Zaznamenat do svých myslí, na film a fotografie. Podělit se o zkušenosti svoje i čerpat ze zkušeností druhých. Poznat historii i současnost. Vážíme si lidí, jejich kultury, historie a zvyků. Nesnášíme bezpráví, násilí a útlak v jakékoliv formě. Respektujeme ostatní. Snažíme se chránit tuto planetu a zachovat ji dalším generacím. Copyright © 2008-2014